Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Odkud pochází Ana Mendieta, autorka výstavy „Traces / Stopy“ pořádané v Galerii Rudolfinum?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Dárkový certifikát v hodnotě 1000,- Kč

Canon Pixma iP4200 - problémy s černým tiskem

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Canon Pixma iP4200 - problémy s černým tiskem

Autor: Bambuch

10:50:18 08.03.2007

JH:
ip4200 má ve předu USB konektor do kterého lze napojit přímo foťák podporující PictBridge a lze provést přímý tisk fotek bez PC, tak můžeš obejít ovladač a nastavení tiskárny. V papíru bych to taky neviděl. Bylo by dobré kdybys mohl naskenovat a zde ukázat vzorek.

Citovat příspěvek

Autor: JH

10:15:23 08.03.2007

To Bambuch: Promiň, ale nevím co je to PictBridge. Jak jsem psal výše, tiskárnu mám od včerejška, takže se s ní seznamuju.
Poptával jsem s tímto dotazem také Zákaznickou podporu Canonu a tam mi bylo řečeno, že to může být papírem. Což se mi nezdá, ale nemám tolik zkušeností, abyh to mohl jednoznačně vyloučit.

Citovat příspěvek

9:26:58 08.03.2007

bedrich:
U ip4200 se hlídá opticky hladina inkoustu v zásobníku, pokud dojde, naskočí první "žlutá" hláška s vykřičníkem a tiskárna ještě pokračuje. Pak se počítá spotřebovaný inkoust kterým je ještě nacucaná absorbční látka a udaj se ukládá v čipu. Dopočíta-li konec, naskočí "červená" hláška s křižkem a tiskárna se zablokuje. V tomto okamžiku, už by jej v zásobníku moc být nemělo.

JH:

Pokud je test trysek v pořádku, bude problém někde jinde. Co tisk přes PictBridge - to je taky mimo většinu nastaveni a bez ovladačů v PC.

Citovat příspěvek

Autor: petrv

9:11:47 08.03.2007

Tiskárna se zablokuje, protože když opravdu zcela dojde inkoust, hrozí zaschnutí a tím i zničení tiskové hlavy. Investice do inkoustu se zcela jistě vyplatí.

Citovat příspěvek

9:11:41 08.03.2007

To Bambuch: To jsem dělal a vypadá to OK.

Citovat příspěvek

Autor: bedrich

9:05:16 08.03.2007

Bambuch:
"Problém je v tom, že jakmile dojde jakýkoliv inkoust tak se tiskárna zablokuje."

Fakt to takhle u iP4200 funguje...? To je IMO nestastne, protoze kdyz tiskarna indikuje, ze dosel inkoust, je ho v zasobniku jeste mnozstvi na par A4... Alespon u iP6000 to tahle je. Ta se nezablokuje, jen upozorni, ze dosel inkoust ten a ten a zepta se, jestli chci v tisku pokracovat nebo ne.

Citovat příspěvek

8:48:26 08.03.2007

Udělej test trysek a uvidíš. Test provádí tiskárna sama, na to žádné nastavení ani ovladač tiskárny nemá vliv.

Citovat příspěvek

0:51:00 08.03.2007

Využiju tohoto threadu a zeptám se - dnes jsem si koupil Canon Pixma IP 4200, normálně nainstaloval a testoval tisk. Mám problém s tiskem černé barvy - po celé ploše se mi v pravidelných intervalech střídají světlejší pruhy s tmavšími - ty jsou mnohem tenší než světlejší. Prosím poraďte, zda je problém v nastavení tiskunebo s tiskovou hlavou. Díky moc.

Citovat příspěvek

18:40:22 25.02.2007

Malá černá je opravdu určena na tmavé odstíny fotografického tisku, ale v okamžiku kdy je nastaven oboustraný tisk tak tiskárna tiskne pomocí této černé i text. Velká černá je používána pouze na text a obrázky, na fotografie se nepoužívá v žádném případě. Problém je v tom, že jakmile dojde jakýkoliv inkoust tak se tiskárna zablokuje.

Citovat příspěvek

Canon Pixma iP4200 - problémy s černým tiskem

Autor: Michal80

16:43:08 25.02.2007

Dobrý den,

můžete mi prosím někdo poradit. Došla mi černá barva ve velké cartridge s označením 5. Myslel jsem, že bych mohl černě tisknout i z té malé cartridge, ale ono to nejde. Na stránkách Czech Computeru jsem našel, že tato malá cartridge je určena pro tisk fotografií, ale tiskárna nevytiskne ani fotografie, kde je černá barva.

Je opravdu nutné mít pro černý tisk plnou cartridge s označením 5, tzn. tu velkou?

díky moc
Michal

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: