Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Jak se nazývá výstava autorky Michaely Thelenové pořádané v Galerii Dům umění města Brna?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Kde v Praze nechat vyvolat ČB film

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Kde v Praze nechat vyvolat ČB film

Autor: standame

21:52:04 14.08.2011

heeej photos
www.standamerhout.com

fotografie fotograf photos moledl photos fotograf praha najlepsi fotograf modny fotograf fashion photograph photographer profesionalny fotograf profi photos fashion loock celebrity photos star
photographer

http://www.standamerhout.com/

Citovat příspěvek

Autor: josef38

8:06:59 31.07.2011

Teď jsem se teprve podíval, kdy byk dotaz vznesen?
Takže myslím, že už máš dávno filmy vyvolané!!! :-) :-) :-) J.

Citovat příspěvek

Autor: josef38

8:05:08 31.07.2011

Asi Ti neporadím, kde nejlépe nechat vyvolat černobílý film.
Ale můj názor je ten, že jestliže někdo fotografuje ne film, tím spíše černobílý, tak si ho má i sám vyvolat! Není to přece nic složitého a jestliže chce zůstat u filmů a nepřejít na digitální techniku, tak je to zřejmě jedině rozumné řešení. I samotným vyvoláním se nechá ještě na snímcích pracovat. Tank někde seženeš a za vyvolání dvou filmů pořídíš chemii na další vyvolávání. Knížku, kde se o této technice píše, kupovat nemusíš, na internetu je návodů a rad dost.
Jinak a to se nezlob, by fotografování na film značně zreácelo význam. Ahoj, Josef.

P.S.:
A jestliže se do vyvolávání pustíš sám, tak Ti přeji hodně úspěchů a radosti z této práce.

Citovat příspěvek

Autor: lubin

7:35:19 31.07.2011

to si děláš srandu?? Takovej konec vlákna??
Já si nechal jednou čb film vyvolat ve fotografii ve Slavkově. Paní to někam posílá do Brna. Vyvolání špatný, ale dalo by se "uznat". Ovšem čb fotky znaly skutečně jen černou a bílou. Byla to grafika, ne fotografie. Naprostá katastrofa. Paní se tvářila, jako že je to OK a že to tak strašný není. Samozřejmě, že to viděla. Od té doby, poučen, vyvolávám čb doma sám a foto když tak proženu přes kvalitní skener do PC a udělám čb na tiskárně. To je panečku polotónů. přiládám čb Acros vyvolanej doma. Nepoužil jsem ani destilku :S

Citovat příspěvek

Autor: Rade

15:16:44 15.07.2011

Dnes jsem přišel z Thalia Picta a řekli mi, že mi během vyvolávání osvítili 3 čb filmy a že jsou zničené, takže nedoporučuji... Hrozně se omlouvali, ale fotky, které už nikdy neudělám, jsou pryč. Je to k vzteku...

Citovat příspěvek

Autor: Karlikamater

21:49:02 28.12.2010

Jednou jsem taky měl při vyvolávání filmu pěkné nervy......portréty dívky nafocené v Jugošce a já si usmyslel že chci popraskanou emulzi na filmu (už nevím jak se ta technika jmenuje) která dělala na fotkách dojem popraskané olejomalby starých obrazů.Povedlo se,ale vyniklo to až na velkých zvětšeninách a ještě na tónovaných,protože imitovat obraz čb fotkou je blbost,což mne v návalu,, zápalu pro věc" tenkrát nenapadlo (td).
Taky se mi dostala do ruky úžasná stará kniha s návodama na pozapomenuté ušlechtilé ,,fotografické" tisky...uhlotisk,bromolejotisk ap.Tak jsem na fotkách ,,vyleptával"plastický reliéf vhodný k tisku,vyráběl si vlastní emulze a v noci sušil vlastní ,,fotopapíry" v troubě.....zcitlivoval čtvrtky solným roztokem a pak vyvolával hnědo,nebo modro-bílé obrázky. Krásný časy to byly (tu) (tu) :).....a pak přišla jednoho dne bez varování silná alergie na nějakou chemikálii v ustalovačích já se od té doby vždy dusil a to byl konec......celou výbavu na fotky 50 x 60 (misky,rám) zvětšovák s Meogonem a Belarem S + korekční hlavou na Multigrady, digitální pozitivní expozimetr....prostě vše jsem v návalu depky ,,prodal" za láhev červeného (td) :( ....stejně na ty ,,chemické" časy moc rád vzpomínám.
Karlík

Citovat příspěvek

21:21:55 28.12.2010

já používal na přeexponované čb negativy ( tuším ),,rehalogenizaci"....pokud byl film přeexponovaný,tak se chemicky převedly krystalky stříbra v emulzi na halogenid stříbra který byl hodně průhledný a pak se ve zředěné pozitivní vývojce opětně ,,vyvolal",ale protože se to dělalo za plného světla,dala se míra,,vyvolání-zčernání" posoudit okem a včas ukončit přerušovací lázní.....jednoduchý a praktický proces ;)
Karlík

Citovat příspěvek

Autor: alienated

14:48:49 28.12.2010

já jo..zesilovač. Obarvilo to negativ na červeno a vylezlo z toho zrno:)

Ale ... to už je dáááávno:)

Citovat příspěvek

Autor: PavelS

14:47:12 28.12.2010

čaroval jsem pod zvětšovákem jen rukama :) ....... když se nepovedlo, šlo zopakovat Ale film, buďto vyšel, když byl měkkej,_ světlej, šlak by mě trefil, utěšoval jsem se, že lehce ztmavne po usušení. Až Canon s měřením za objektivem mi stabilizoval negativy.
Existovaly i zesilovače a zeslabovače negativů, ty jsem nikdy nepoužil.

Citovat příspěvek

14:00:20 28.12.2010

"Dělání fotek pod zvětšovákem už byla obyčejná rutina bez emocí "...moc nesouhlasím...

...dodging a burning,stříhání šablon ... hledání ideální gradace na multigrade papírech ... "PP" možnosti o kterých bylo to správý napětí:)

Citovat příspěvek

Autor: Lukas_highenergy.cz

13:38:33 28.12.2010

Už jsem to vyřešil, včera jsem během venčení zjistil, že bydlím hned vedle Thalia Picta, takže asi není moc co řešit... On si to táta taky rád vyvolá sám, když má čas, ale když ne, tak mám teď 4 filmy, co by chtěl vyvolat...

Citovat příspěvek

Autor: PavelS

12:43:46 28.12.2010

Podle mne na čb focení na film bylo nejkrásnější právě to domácí vyvolávání filmů, trochu napětí a pak radostné uvolnění, když to bylo dobré. Dělání fotek pod zvětšovákem už byla obyčejná rutina bez emocí :-)

Citovat příspěvek

9:06:16 28.12.2010

Lukas: vyvolat film v osvědčeném labu...ok, budiž, to chápu. Ale nechat si z ČB negativu udělat fotky... to je myslím dost ošidná věc. Přeju hodně štěstí...

Citovat příspěvek

20:09:11 27.12.2010

Joooo tak jsou to : KodakT 400CN,Kodak Portra BaW,Konica VX 400......mají sice vyšší citlivost (400 ASA) ale protože jsou tvořeny ,,pigmentem" a ne zrníčky stříbra tak jsou jemnozrnější než klasické čb filmy o stejné citlivosti ;)
Karlík

Citovat příspěvek

19:48:40 27.12.2010

Luky Kodak a Konica dělali (nevím jestli ještě dělají,dlouho jsem je nepoužil) č.b. filmy které se vyvolávají v kterémkoliv labu chemií pro barvu ;)
Karlík

Citovat příspěvek

Autor: Pavel1970

20:45:44 25.12.2010

S vyvoláváním ČB filmů u Škody mám dobré zkušenosti, také mohu doporučit BeFoto u Strossmayeráku.

Citovat příspěvek

Kde v Praze nechat vyvolat ČB film

Autor: Lukas_highenergy.cz

17:17:27 25.12.2010

Nevíte někdo kde nechat v Praze vyvolat ČB film (vím jen že dělají u Škody a nevím jestli všechny)? Táta nacvakal na Minoltě tři ČB filmy a jede pryč, tak mě poprosil, jestli bych to nějak nezvládnul zařídit včetně fotek a nedal je mámě jako překvapení... A že bych si teda troufnul to vyvolávat sám...

Jde o Ilford Pan 100, Rollei 80s a Kodak X-Pan. Vím, že "něco" dělají v Thalii, ale na netu nemají v kategorii černobílý film vůbec nic...

Díky

Lukáš

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: