Novinky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Novinky

Fomei Top nabídne zajímavý přehled příslušenství pro fotografy

4. září 2003, 00.00 | V polovině října proběhne již tradiční prezentační akce společnosti Fomei, na které bude k vidění a vyzkoušení široký sortiment studiové techniky, přílušenství a spotřebního materiálu pro práci s digitální fotografií. Co všechno letošní ročník představí?

 

 

 

Čtyři, kteří mají rádi mašiny

4. září 2003, 00.00 | Opravdu nerada píšu o akcích, které v okamžiku, kdy vyjde článek, už skončily. Tentokrát mi snad jistým ospravedlněním bude čas prázdnin, který letí nějak rychleji než jiná roční období. A také to, že výstava, o níž se chystám napsat, mě mimořádně zaujala, dokonce i ve srovnání s momentkami, vonícími člověčinou, která je tolik typická pro Bohdana Holomíčka – ty jsem viděla chvíli předtím. Tajemný název 3:1 není výsledek sportovního utkání. Slovo „strojnictví“ v závorce za ním odkazuje k tématu, kolem nějž se výstava točí.

 

 

 

IFA 2003: Sony F828 exkluzivně na vlastní kůži

3. září 2003, 00.00 | Přinášíme vám exkluzivní první dojmy z fotografování s připravovanou žhavou novinkou společnosti Sony, 8MPix ultrazoom elektronickou zrcadlovkou F828. Na veletrhu IFA Berlin 2003 jsme měli exkluzivní možnost fotoaparát krátce testovat.

 

 

 

LDF: Anča v akci aneb jak vypadáme při fotografování?

2. září 2003, 00.00 | Jak to vypadá když se fotí? Ne vždy může člověk vyfotit všechno co se mu zachce. Pravda je, že se o to můžeme alespoň pokusit. Pro zpestření jsme pro Vás tento týden připravily dvě galerie o tom, jak to vlastně chodí při takovém tom našem běžném denním focení. Dnes je to Ančina galerie fotografií. Jen podotýkám ne vždy je milá a focení se jí líbí, nicméně si myslím, že každý z nás se ne vždy rád fotí.

 

 

 

IFA 2003: Umax připravuje levné stylové kovové kompakty

2. září 2003, 00.00 | Jednou z expozic, kde jsme měli možnost na veletrhu IFA 2003 nakouknout pod pokličku připravovaných novinek byl stánek společnosti UMAX. Jak bude vypadat dostupný fotoaparát konce roku 2003?

 

 

 

IFA 2003: Panasonic řada D-snap

1. září 2003, 00.00 | Panasonic na veletrhu IFA 2003 předvedl nejen poprvé v Evropě nové Lumixy, ale zejména představil novou řadu produktů D-snap. Co všechno mohou nabídnout miniaturní zařízení s SD slotem?

 

 

 

LDF: Proč se Praze říká stověžatá?

29. srpna 2003, 00.00 | Sice přívlastek stověžatosti dávno neplatí, neboť tato cifra byla již někalikanásobně překročena, ale dokonale vystihuje architektonické prvenství. Při jedné z procházek jsem se pokusila poctivě počítat věžičky, pod kterými jsem procházela, ale brzy jsem toho zanechala a jen se dívala. Jen na těchto uvedených fotografií je cca 78 věžiček, a to je pouze výběr!

 

 

 

Proč věřím Gabriele Čapkové

28. srpna 2003, 00.00 | Pustí-li se fotograf cestou sociálního dokumentu, nemá to nikdy jednoduché, ačkoli by se zdálo, že na tom, chodit po ulici a mačkat spoušť, není nic těžkého. Naopak: záběry musejí jít do hloubky, vypovídat. Jalovost a prvoplánovost se zapovídá. Na otázku, kam až smím zajít, co všechno je ještě v rámci etiky, si ale musí odpovědět každý sám. Gabriela Čapková je srpnovým hostem virtuální World Webphoto Gallery. Pomocí osmadvaceti černobílých fotografií nás zve do světa, který nevnímáme, dokud s ním sami nejsme konfrontováni.

 

 

 

LDF: Hodiny věžní, kostelní, okrasné…

27. srpna 2003, 00.00 | Patřím ke skupině lidiček, kteří nemají potřebu hlídat ubíhající čas častým sledováním kapesních hodinek. Vím, že stačí udělat pár kroků a plynoucí čas mi dostatečně připomene velký ciferník věžních budov. A jestli jsou správně “natažené“? Pokud ne, nevadí, další určitě budou…

 

 

 

Microdrive bude tlačit na cenu CompactFlash pamětí

27. srpna 2003, 00.00 | Společnosti Hitachi a IBM oznámily, že začnou společně ještě do konce roku dodávat nové verze miniaturních disků formátu CF II s kapacitou 2 a 4GB. Jaká je budoucnost a vyhlídky této technologie? Jaký budou mít vliv?

 

 

 

Strana výpisu

... 340 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: