Novinky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Novinky

Nové sublimační tiskárny Canon CP-200/300

9. května 2003, 00.00 | Společnost Canon představila novou přenosnou sublimační tiskárnu určenou zejména pro přímý tisk digitálních fotografií v terénu. Jaké vylepšení přinášejí tyto dvě novinky a jak se od sebe liší?

 

 

 

Canon IXUS II - reloaded?

6. května 2003, 00.00 | Canon představil již pátou generaci miniaturního digitálního fotoaparátu IXUS. Proč tedy nese označení římská dvě? Co nabízí nový trpaslík?

 

 

 

Fotografika - rozhovor s Petrem Nagyem

5. května 2003, 00.00 | Petera Nagy většina z nás zatím znala pouze jako zpěváka populární hudby. Nicméně již tři roky se aktivně věnuje digitální fotografii a počítačové grafice. Již brzy se dočkáme i jeho první veřejné výstavy, která proběhne v Praze. Co nám o svojí tvorbě autor prozradil?

 

 

 

Kam kráčíš, francouzská fotografie?

2. května 2003, 00.00 | Povědomost o soudobé francouzské fotografii u nás není příliš rozsáhlá. Proto lze jen uvítat, že nám Francouzský institut ve své galerii nabízí zhruba čtyřicítku fotografických prací od sedmi autorů, narozených mezi léty 1954 a 1976. Vystavená kolekce je výběrem z francouzského Národního fondu pro současné umění a nese prostý název Transfigurace.

 

 

 

Setkání se stíny dávno zmizelých

28. dubna 2003, 00.00 | „Pochován byl roku 1932 do rodinné hrobky v Rejhoticích, která se však již nezachovala … Ty fotky, dokumenty jedné uplynulé doby, které nám byly tak milé a drahé, se nám bohužel během vysídlení ztratily …“ Dvě věty z textu, který napsal Zdenek Mateiciuc k výstavě fotografií Gustava Ulricha, hovoří o tomtéž: o náhlém násilném přeryvu v naší nedávné historii, jehož výsledkem byla nevratná devastace hodnot, které dva národy, žijící na společném území, po staletí vytvářely.

 

 

 

Letní Fórum digitální fotografie 2003

24. dubna 2003, 00.00 | 3.6.2003 proběhne v pražském Kongresovém centru další Fórum digitální fotografie. Akce, které se v minulém roce zúčastnilo 500 posluchačů nabídne jak řadu přednášek, tak nově i praktický workshop. Mimo jiné si budou moci účastníci vyzkoušet většinu digitálních fotoaparátů prodávaných na tuzemském trhu.

 

 

 

Američané a Středoevropané: více podobností či rozdílů?

23. dubna 2003, 00.00 | Dobře koncipovaná výstava. Takto jednoduše bych charakterizovala výstavu The View from Here, Pohledy ze střední Evropy a amerického Středozápadu, ve staroměstském domě U Kamenného zvonu. Ačkoli představuje 84 fotografických prací od 22 autorů, je její rozsah úměrný divákově schopnosti vstřebat vjemy, takže výsledkem je kvalitní zážitek, a nikoli únava a zahlcenost informacemi.

 

 

 

Leica D-Lux retro jak se patří

18. dubna 2003, 00.00 | Patří mezi vaše oblíbené mazlíčky nějaká ta pěkná stařičká Leica a říkáte si, že je škoda že se nic takového nevyrábí v digitálu? V takovém případě pro vás máme potěšující zprávu, Leica se retru v digitální podobě nebrání!

 

 

 

Interkamera 2003 - lesk a bída fotografie u nás

17. dubna 2003, 00.00 | Rok se s rokem sešel a opět zde máme čas největší české fotografické výstavy, Interkamery. Co od ní může očekávat návštěvník? Jaké produkty na ní uvidíte a jaké ne? Proč ani "velka" Interkamera není tak velká jak bychom všichni chtěli?

 

 

 

V zajetí řetězu v tichém domě

16. dubna 2003, 00.00 | Zdi, nároží, zábradlí, schody, lavičky, skleněné střepy a tabulky, staré sklenice, stíny, vejce, klíč a hrubý řetěz. Za pomoci těchto a dalších podobně obyčejných věcí, kolem nichž denně přecházíme bez povšimnutí, tvoří Karel Fink svůj tichý, poetický svět. Panuje v něm zvláštní kouzlo: v hledáčku Finkova fotoaparátu se bezezbytku mění v půvabné objekty s dokonalými liniemi a tvary, tajemnými odrazy i rafinovanou hrou světla a stínu.

 

 

 

Strana výpisu

... 347 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: