Novinky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Novinky

Fujifilm zvyšuje rozlišení: amatérům 6Mp, profesionálům 12Mp

31. ledna 2002, 00.00 | Pre-PMA 2002: Společnost Fujifilm poodhalila připravované novinky pro letošní PMA 2002. Nová generace SuperCCD snímačů nabízí zatím nevídaná rozlišení jak pro amatéry, tak pro profesionály ve velmi zajímavých cenových relacích. Máme se nač těšit?

 

 

 

Reportáž z HP Labs - pod pokličkou digitální fotografie

29. ledna 2002, 00.00 | Počátkem měsíce jsme zavítali do výzkumných laboratoří HP Labs, ze kterých vyšlo mnoho tisíc patentů a také nejrůznější technologie. My jsme však dostali možnost se blíže podívat na digitální fotografii a její vývoj.

 

 

 

Olympus Camedia E 10/20 - jeden za osmnáct, druhý …

28. ledna 2002, 00.00 | Večerníčkové pořekadlo se na Camedie E-10 a E-20 opravdu hodí. Na první pohled je skoro nerozeznáte a přitom je mezi nimi řada podstatných rozdílů. Ty jsou o to podstatnější, že fotoaparáty nejsou za "dvacet" ale o několik desítek tisíc korun více. Který si vybrat?

 

 

 

Masopust v jednadvacátém století

25. ledna 2002, 00.00 | Je místo na světě, kde můžete běžně, nu, alespoň jednou v roce potkat piráta ve svetru, dědka z billboardu nebo mluvícího koně. To místo se jmenuje Roztoky u Prahy a tyhle figury jsou masky masopustního reje, jenž tam každý rok pořádají. Snímky této barvité zábavy od sedmi fotografů zvučných jmen vám nyní nabízí Komorní galerie Domu Josefa Sudka.

 

 

 

Kaleidoskop digitální fotografie (3.)

23. ledna 2002, 00.00 | Dnešní kaleidoskop přináší informace o novinkách z oblasti příslušenství, o nových verzích firmwarů a zajímavých zahraničních i domácích fotografických akcích. Zejména uživatelé fotoaparátů Canon by si neměli nechat ujít informace o nebezpečí poškození jejich akumulátorů!

 

 

 

Krajina podle Wenderse, příroda podle Hellera

22. ledna 2002, 00.00 | Oba mají k fotografii úzký vztah, ani pro jednoho však vlastní fotografická tvorba nepředstavuje hlavní zdroj obživy. Americký filmový režisér německého původu a český podnikatel v oboru digitálního zpracování fotografie nyní vystavují v malých expozicích své snímky krajiny a přírody. Wenders vypráví o velkoleposti, Heller o tichých zázracích.

 

 

 

Avantgardní fotograf Jaroslav Rössler

21. ledna 2002, 00.00 | Představujeme nejvýraznější osobnost meziválečné avantgardy, průkopníka české moderní fotografie a člena avantgardní skupiny Devětsil Jaroslava Rösslera.

 

 

 

Když rozkvete bahno

17. ledna 2002, 00.00 | ... musí u toho být Stu Levy se svým fotoaparátem. A jak vypadá list palmy pod rentgenem? O co jsme přišli, když Francisco Goya neznal platinotisk? Odpověď na všechny tyto otázky naleznete ve vskutku působivé expozici deseti současných amerických fotografů Západního Pobřeží USA, která právě probíhá v Pražském domě fotografie.

 

 

 

Kaleidoskop digitální fotografie (2.)

16. ledna 2002, 00.00 | S novým týdnem je zde i nový kaleidoskop novinek a zajímavostí určený pro všechny fandy a uživatele digitální fotografie. V krátkosti se vrátíme k produktům z veletrhu CES 2002, který již skončil v Las Vegas a pak se podíváme i na plánované novinky českého trhu.

 

 

 

Zaniklé kouzlo pražských nábřeží

15. ledna 2002, 00.00 | Někdo chodí do baru popít, já vás tam zvu na výstavu fotografií. A není to expozice ledajaká. Deset černobílých snímků známé autorky doprovodilo literární prvotinu sedmnáctiletého chlapce. Psal se rok 1957 a protagonisté se jmenovali Dagmar Hochová a Ivan Havel.

 

 

 

Strana výpisu

... 369

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: