Adobe uvedla Lightroom 2.3 a Camera Raw 5.3 ve verzích Release Candidate - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Novinky

Adobe uvedla Lightroom 2.3 a Camera Raw 5.3 ve verzích Release Candidate

27. ledna 2009, 06.00 | Společnost Adobe uvedla novou verzi 2.3 Photoshop Lightroom. Tato opravuje některé chyby předchozích verzí a přidává podporu pro RAW soubory z fotoaparátů Nikon D3x a Olympus E-30. Nově bude nyní Lightroom dostupná v osmi jazykových verzích. Spolu s Lightroom 2.3 byl také aktualizován plugin Camera Raw, a to na podobu 5.3. Oba produkty jsou zatím poskytovány v podobě release candidate.

Byla uvolněna nová verze Adobe Photoshop Lightroom 2.3. Novinkou dané verze je přidání podpory pro Raw soubory z fotoaparátů Nikon D3x a Olympus E-30. Nově bude nyní Adobe Lightroom 2.3 dostupný v osmi nových jazycích, a to holandštině, italštině, portugalštině, španělštině, švédštině, korejštině a čínštině (zjednodušená a tradiční).

Nová podoba také řeší některé problémy, konkrétně pády při sFTP upload procesu v 64bitových Windows a náhodné návraty slideshow na počátek prezentace. Nemělo by také již docházet k pádům při zpracovávání souborů s lokálními úpravami či pádu vypalování disků ve Windows. Canon EOS 5D Mk II sRAW by se nyní měly zpracovávat bez artefaktů vznikajících v Lightroom 2.2.

Spolu s novou verzí Adobe Photoshop Lightroom byl také aktualizován plugin Camera Raw (a DNG Converter). Ve verzi 5.3 byla stejně jako u Lightroom přidána podpora pro fotoaparáty Nikon D3x a Olympus E-30. Řeší se zde rovněž vznik artefaktů při zpracování Canon EOS 5D Mk II sRAW souborů

V obou případech aplikací Lightroom 2.3 a Camera Raw 5.3 se jedná o tzv. „Release Candidates“ verze, což znamená, že tyto jsou již důkladně otestované, ale Adobe je ještě zpřístupňuje na testování komunitě uživatelů před distribucí široké veřejnosti.

Více informací naleznete na stránkách společnosti Adobe

Odkaz na přímé stažení Adobe Photoshop Lightroom 2.3:
verze pro Windows
verze pro Mac

Odkaz na přímé stažení Camera Raw 5.3:
verze pro Windows
verze pro Mac

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  » Novinky - software  

 » Novinky  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: