Aktualizace softwaru u Adobe a Nikonu - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Novinky

Aktualizace softwaru u Adobe a Nikonu

28. listopadu 2007, 00.00 | Minulý týden přinesl novinky u softwaru dvojice velkých společností. Adobe opravila chybky v nejnovější verzi Photoshopu a Bridge. Aktualizaci se nevyhnul ani modul Camera RAW, který nyní umí zpracovat RAW soubory i z novinek, jako je Canon 1DS Mark III, Nikon D3, Nikon D300 a Olympus E-3. Překvapením tedy nebude oznámení Nikonu o nové verzi jejich editačního programu Capture NX, který umí zpracovat RAW z D3 a D300.

Minulý týden přinesl novinky u softwaru dvojice velkých společností. Adobe opravila chybky v nejnovější verzi Photoshopu a Bridge. Aktualizaci se nevyhnul ani modul Camera RAW, který nyní umí zpracovat RAW soubory i z novinek, jako je Canon 1DS Mark III, Nikon D3, Nikon D300 a Olympus E-3. Překvapením tedy nebude oznámení Nikonu o nové verzi jejich editačního programu Capture NX, který umí zpracovat RAW z D3 a D300.

Vícero aktualizací u produktů Adobe
Adobe Photoshop CS3 lze nyní aktualizovat na verzi 10.0.1, ze které by měly zmizet některé chyby týkající se stability programu. Nemělo by docházet k občasným haváriím s programem Microsoft Intellipoint. Upravena byla také rychlost programu, při zavírání velkých dokumentů a při pohybování objekty s mnohonásobnými vrstvami. Také konverze do CMYK by neměla končit černou plochou, což se stávalo u některých barevných profilů. Další chyby byly odstraněny z procesu ukládání BMP souborů, tisku na některých produktech Epson apod. Photoshop také automaticky vypne Windows ICM (správa barev), pokud je zapnuta funkce správa barev Photoshopem. Kompletní seznam opravených chyb v angličtině a odkaz pro stažení je ZDE.

Adobe Bridge CS3 lze nyní aktualizovat na verzi 2.1.1.Byla přidána možnost v nastavení zapnout zobrazování "velmi kvalitních náhledů". Mělo by to v některých případech zlepšit kvalitu náhledů, které se mohly zdát méně ostré. Dále je zabezpečena ochrana dat při pokusu o nahrazení adresáře jiným adresářem stejného jména. Rychlé klikání při vybírání více souborů by nyní nemělo být chápáno jako "double-click". Vylepšena byla také stabilita programu. Kompletní seznam opravených chyb v angličtině a odkaz pro stažení je ZDE.

Adobe Lightroom ve své aktualizaci verze 1.3 nepřináší pouze podporu RAW souborů některých nových fotoaparátů, ale také schopnost běžet na operačním systému Mac OS X 10.5 "Leopard". Základní otázky ohledně kompatibility jsou zodpovězeny v angličtině ZDE.
Lightroom nyní umí zpracovat RAWy i z novinek: Canon 1Ds Mark III, Canon PowerShot G9, Nikon D3, Nikon D300, Olympus E-3, Olympus SP-560 UZ a Panasonic DMC-L10. Odkaz pro stažení je ZDE.

Adobe Camera RAW je zásuvný modul, který umožňuje upravovat a konvertovat RAW fotografie z digitálních fotoaparátů. Současná aktualizace verze 4.3 přidává podporu fotoaparátů, které jsou popsány o pár řádek výše u Lightroomu. Před verzí Camera Raw 4.3 bylo možné artefakty v krajním převodu provést "odmozaikováním" Bayer a algoritmem redukce luminančního šumu. To je nyní opraveno.
Zásuvný modul Camera Raw 4.3 není kompatibilní se staršími verzemi Photoshopu, než je Photoshop CS3 ani s verzemi Photoshop Elements staršími než Photoshop Elements 5.0 pro Windows a Photoshop Elements 4.01 pro Mac. Pro Photoshop CS2 je poslední verzí Camera RAW 3.7. Více viz web Adobe.

Nikon Capture NX v 1.3
Po uvedení nových modelů digitálních zrcadlovek D3 a D300 musí následovat logický krok ve formě aktualizace programu Nikon Capture NX. Ten je určen (nejen) pro editaci a konverzi RAW souborů. Nejnovější verze 1.3 přidává nejen podporu D3 a D300, ale také nově umožňuje ukládat RAW soubory s bezztrátovou kompresí (bez ohledu na to, zda-li to fotoaparát, který fotku pořídil, sám umí; půjde to ale pouze u RAW souborů z DSLR). Nově půjde použít nástroj "korekce vinětace" i na JPEG a TIFF soubory, nejen RAW (opět platí pouze o fotkách z DSLR). Poslední novinkou je schopnost nápravy snímků z rybího oka AF Fisheye-Nikkor 16 mm f/2.8D.
:: České stránky s popisem nové verze.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  » Novinky - software  

 » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: