Nikon před několika dny uvolnil aktualizaci firmware pro DSLR D700 a D3 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Novinky

Nikon před několika dny uvolnil aktualizaci firmware pro DSLR D700 a D3

27. ledna 2009, 06.00 | K dispozici je nová verze firmware pro digitální zrcadlovky Nikon, respektive pro modely fotoaparátů D700 (verze 1.01) a D3 (verze 2.01). Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

Nikon aktualizoval před několika dny firmware pro své digitální zrcadlovky D700 (verze 1.01) a D3 (verze 2.01). Většinou se zde jedná o napravení drobných chyb a o kosmetické vylepšení funkčnosti u uvedených fotoaparátů. U obou DSRL je kupříkladu odstraněn problém „černých bodů“, který se mohl výjimečně vyskytovat na snímcích pořízených při dlouhých expozicích se zapnutou redukcí šumu. Dále je u obou fotoaparátu řešen problém s nežádoucí změnou indikace pracovní vzdálenosti u nasazeného blesku SB-800, který nastal v momentě změny aktivity manuálního zábleskového režimu s prioritou vzdálenosti (při znovuzapnutí fotoaparátu z pohotovostního režimu).

U fotoaparátu Nikon D700 firmware 1.01 řeší například problém s bleskem SB-900, kdy při nastavení zábleskového TTL režimu a současném použití fotoaparátu s vloženou baterií EN-EL3e a multifunkčního bateriového packu MB-D10 (neobsahujícího žádnou baterii EN-EL3e) mohlo docházet k samovolné změně zábleskového režimu na mód „A“. Mohlo k tomu docházet při vypnutí expozimetru, reaktivaci fotoaparátu z pohotovostního režimu či při samotné zapnutí a vypnutí fotoaparátu. Tento problém je také paralelně řešen ve firmwaru blesku SB-900 verze 5.02. Poslední výrazným vylepšením bylo odstranění neefektivního zaostřování kontinuálního autofokusu (objektiv plynule přeostřoval bez finálního zaostření), které mohlo nastat při deaktivované funkci „a4 Focus“.

Nový firmware 2.01 u fotoaparátu Nikon D3 mimo jiné přináší vyšší výkon kontinuálního režimu autofokusu, který bude patrný zejména při zaostřovaní tmavějších objektů. Z funkčního hlediska přibyla eventualita při stisku tlačítka „AF-ON“ vypnout LCD displej a následně navolit pomocí multifunkčního ovladače ostřící bod. Byl odstraněn problém velmi zřídka se vyskytující podexpozice, která mohla nastat při používání objektivů AF VR Zoom-Nikkor 80–400 mm f/4,5-5,6D ED a AF-S VR Micro-Nikkor 105 mm f/2,8G IF-ED. V menu přístroje byly změněny názvy některých fotografický informací, které se zobrazovaly při aktivovaném režimu přehrávání pořízených snímků („HI“ a „LO“ se změnilo na „Hi“ a „Lo“; „WARM TONE“ se změnilo na „WARM FILTER“ a „COLOR CUSTOM“ se změnilo na „COLOR BALANCE“). Přibyla možnost zobrazení GPS informací v programech „ViewNX“ verze 1.2.0 (či novější) a v programu Nikon Capture NX2 verze 2.1.0 (či novější), pokud je na fotoaparátu používána GPS jednotka GP-1.

Odkaz na stažení firmwaru verze 2.01 pro DSLR Nikon D3:
verze pro Windows
verze pro Mac

Odkaz na stažení firmwaru verze 1.01 pro DSLR Nikon D700:
verze pro Windows
verze pro Mac

Zdroj: Nikoneurope-cz

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  » Novinky - software  

 » Novinky  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: