Nová verze balíku digitálních filtrů TIFFEN Dfx 2.1 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Novinky

Nová verze balíku digitálních filtrů TIFFEN Dfx 2.1

5. ledna 2009, 06.00 | Společnost Tiffen uvolnila na trh novou verzi balíku digitálních filtrů TIFFEN Dfx 2.1, který může fungovat buď jako samostatná aplikace nebo coby plugin pro bitmapové editory jako je Photoshop či Aperture a videoeditory typu Premiere či Final Cut. Blíže se dané novince věnujeme v tomto článku.

Společnost Tiffen, která patří ke znamým výrobcům fotografických filtrů, příslušenství a softwaru, uvolnila před několika dny novou verzi programu na digitální simulaci fotografických filtrů TIFFEN Dfx 2.1. Jedná se o obsáhlý balik digitálních filtrů, jejichž počet se podle výrobce vyšplhal ke dvěma tisícům (je to celkový součet různých kombinací filtrů a jejich presetů, samostatných filtrů je asi jen 110).

Tiffen má s vývojem softwaru na simulaci fotografických filtrů poměrně letitou tradici (dříve se distribuovaly také pod označením “Digital Film Lab”. Aplikace Tiffen Dfx 2.1, podobně jako například konkurenční software Nik Color Efex, je určená pro editaci a stylizování fotografií. Demonstrační ukázky digitálních filtrů a efektů Tiffen jsou k nahlédnutí například zde. Je možné ji používát buď samostatně nebo jako zásuvný modul v bitmapových editorech (Photoshop, Photoshop Elements, Aperture) či softwaru pro střih videa (produkty Adobe, Apple, Avid, blíže viz zde).

Podle tiskovým materiálů výrobce nová verze TIFFEN Dfx 2.1 přináší zhruba 1 000 nových filtrů a efektů. Jedná se například o následující: “Ambient Light”, “Close Up Lens”, “Dot”, “Eye Light”, “Flag”, “Gobo”, “HFX® Star”, “Haze”, “High Contrast”, “Ice Halos”, “Rainbows”, “Sepia”, “Sky”, “Soft Contrast”, “Soft Light”, “Warm Center Spot”, “Warm Polarizer”, “Water Droplets”, “Wide Angle Lens” a “812® Warming”. Jednotlivé digitální efekty a filtry jsou řazeny v devíti kategoriích: “Film Lab”, “Gels”, “HFX Difusion”, “HFX Grads/Tints”, “Image”, “Lens”, “Light”, “Photographic” a “Special effects”.

Další novinkou programu je možnost práce s vrstvami a dispozice vícenásobného maskování už přímo v prostředí pluginu (efekty je možné na sebe vrstvit). Odpadá tedy nutnost pokaždé zavírat a znovu otvírat plugin kvůli případnému maskování a založení nové vrstvy v hostitelské aplikaci (například Adobe Photoshop). Obsáhlý popis přidanných vlastností nové verze aplikace najdete zde.

Podle proklamací výrobce bylo rovněž zapracováno na větší rychlosti a výkonu aplikace a její kompatibilitě s dalšími softwarem TIFFEN. Součástí produktu je i zabudovaný nástroj na tvorbu selekcí “EZ Mask”. K produktu byla přidána vícejazyčná podpora pro jeho využítí v rámci aplikací Adobe Photoshop, Apple Aperture a samostatné verzi programu (bohužel čeština i nadále chybí). Cena balíku digitálních filtrů a efektů TIFFEN Dfx 2.1 je 99.95 USD. Program je kompatibilní s operačními systémy Windows Vista a Windows XP a Mac verze 10.4 a vyšší. Současní majitelé předchozí verze aplikace Dfx 1.0 mohou získat novou verzi za zvýhodněných podmínek. Více informací o produktu naleznete na stránkách výrobce, kde je také možné si stáhnout jeho zkušební verzi.

Zdroj: Tiskové materiály společnosti TIFFEN

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  » Novinky - software  

 » Novinky  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: