Nová verze známého Raw editoru Capture One 4.5 Pro - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Novinky

Nová verze známého Raw editoru Capture One 4.5 Pro

22. října 2008, 00.00 | Společnost Phase One představila novou verzi známého raw editoru fotografií Capture One 4.5 Pro. Tento program je určený pro náročné profesionály či amatéry pro velmi kvalitní práci s raw soubory a jejich následný převod do finální fotografie. Výrobce inovoval nabídku přednastavených stylů úpravy fotografií, modul korekce barev, editor pleťových barev, korektor vad objektivů. Rovněž byl aktualizován seznam podporovaných formátů fotoaparátů různých značek.

Společnost Phase One představila novou verzi známého raw editoru fotografií Capture One 4.5 Pro. Tento program je určený pro náročné profesionály či amatéry pro velmi kvalitní práci s raw soubory a jejich následný převod do finální fotografie. Capture One 4.5 Pro, je podobně jako předcházející verze, určen pro pokročilé zvyšování kvalit digitální fotografie a eliminovat negativní vady snímků. Koncepce programu připomíná digitální „komoru, ve které lze „vyvolávat“ Raw soubory a exportovat je do finální podoby fotografie. Cílem programu je poskytnout přehledné možnosti editace fotografie už při jejím vyvolávání z raw formátu tak, aby se minimalizovala potřeba dalšího post-procesingu snímků. Capture One 4.5 Pro nabízí flexibilní alternativu raw editoru, který se podle výrobce pružně přizpůsobuje záměrům daného fotografa.

V Capture One 4.5 Pro byl rozšířena nabídka přednastavených presetů pro efektní stylizaci snímků. Uživatel tak dostává jedinečnou možnost si i vytvářet své vlastní styly, kterými pak je možné upravovat i dávkově vybranou skupinu souborů.

Byl vylepšen editor barev, umožňující přesné vyladění barev ve fotografii s přesnými ovládacími panely. Barevné nastavení je možné ukládat jako presety, včetně individuální volby barevného ICC profilu.

Pro korekci pleťových barev u například portrétní snímků nabízí Capture One 4.5 Pro nový modul, který fotografovi umožní snadněji nastavit optimální vzhled barev pleť i při rozdílném úrovni osvětlení, dokonce i bez použití pomocné karty s neutrální šedou barvou.

V rámci raw editoru Capture One 4.5 Pro nabízí dispozici kompenzovat různé vady optiky objektu, jako je například chromatická aberace, soudkovité a poduškové zkreslení, vinětace či úbytky ostrosti v rozích snímků. Také je možné některé vady objektivu naopak simulovat a vyvolávat tak specifický ráz fotografie (vinětace u dírkového fotoaparátu). V Capture One 4.5 Pro je možné si uživatelsky specifikovat plovoucí paletky nástrojů, které chceme mít na pracovní ploše programu při práci s různými typy fotografií. Nově má daná verze optimalizovanou podporu pro případnou práci s dvěma monitory. Pro náhled fotografií v různých variantách efektových úprav slouží jednoduchá funkce „Variants tool“. Pro hromadné zpracování snímků slouží „Batch“ panel, na kterém si fotograf navolí ty operace, které chce na dané skupině fotografií provést. Jsou zde i přednastavené profily exportu snímků například pro webové galerie, či úpravou fotografií pro tisk atd..

Výrobce v nové verzi softwaru rozšířil seznam podporovaných raw formátů souborů od různých značek digitálních fotoaparátů. Pozoruhodná je například rozšířená podpora Raw souborů pro středoformátové aparáty od Phase One a Mamiya. Dále jsou podporovány digitální fotoaparáty značek Canon, Epson, Fuji, Leica, Nikon, Olympus, Pentax a Sony.

Verze programu Phase One Capture One 4.5 Pro již dostupná v prodejní síti (zatím jen v anglické verzi). Cena uvedeného produktu činí 299 EUR. Stávající uživatelé, kteří mají zakoupenou verzi produktu Capture One 3.x mají upgrade na verzi Capture One 4.5 Pro zdarma.

Vice viz zde: http://www.phaseone.com/4/

Minimální systémové požadavky Capture One 4.5 Pro:

  • Operační systém: Macintosh OS X 10.5.5 či pozdější, Microsoft Windows® XP SP3 nebo Windows Vista SP1, Windows .NET Framework v3
  • Procesor: Intel Pentium 4® procesor
  • Operační paměť: 1 GB RAM
  • Rozlišení monitoru: 1280 x 800 bodů

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  » Novinky - software  

 » Novinky  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: