Nikon Coolpix P7800 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Novinky - fotoaparáty

Nikon Coolpix P7800

7. září 2013, 13.58 | Nový model v řadě výkonných kompaktů pro náročné Coolpix P7xxx nabízí univerzálně použitelný zoom Nikkor 28–200 mm f/2–4, obrazový snímač CMOS formátu 1/1,7 palce s technologií přímého osvětlení fotodiod a rozlišením 12 Mpx, výklopný displej a vestavěný digitální hledáček. Výrobce fotoaparát Coolpix P7800 doporučuje třeba architektům nebo pracovníkům realitních kanceláří.

Obrazový snímač typu BSI-CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod formátu 1/1,7 palce a rozměry 7,44 × 5,58 mm má rozlišení 12,2 milionu efektivních pixelů. Maximální rozlišení snímků je 4000 × 3000 px a základní poměr stran obrazu 4:3 může uživatel změnit na 3:2, 16:9, nebo 1:1. Kromě snímků v grafickém formátu JPEG je možno pořizovat nekomprimované obrazové soubory RAW formátu NRW a video formátu MPEG-4 s kodekem H.264, jehož maximum je 1920 × 1080 px se snímkovou frekvencí 15, 25, nebo 30 obr./s. Nastavit je možno také 1280 × 720 px á 30 obr./s, 1280 × 720 px á 60 obr./s a 640 × 480 px á 120 obr./s. Mikrofon je stereo, reproduktor mono. Data je možno ukládat na paměťové karty SD, SDHC a SDXC.

 

Nikon Coolpix P7800 - front

 

Objektiv je 7,1× optický zoom Nikkor 6–42,8 mm 1:2–4 ED VR, jehož rozsah po přepočtu na 35mm formát odpovídá 28–200 mm. I přes svou kompaktnost má velmi dobrou prostupnost světla. Jeho optická konstrukce obsahuje i dva členy ze skel ED – extreme low dispersion, tedy s mimořádně nízkým rozptylem. Použitá irisová clona se sedmi lamelami výborně reprodukuje jak zaostřené, tak i neostré oblasti, typicky působivý portrét na měkce rozostřeném pozadí. K dispozici je digitální zoom s rozsahem 4× a nechybí systém optické stabilizace obrazu „VR“.

 

Nikon Coolpix P7800 - flexibilní panel

 

Displej typu TFT LCD má délku úhlopříčky 3 palce (asi 7,6 cm) a rozlišení 921 tisíc obrazových bodů. Není dotykový, je ale umístěn na výklopném a otočném panelu, což představuje vítané rozšíření pružnosti jeho využití. Elektronický hledáček používá displej nespecifikovaného typu a rozměru, který má rozlišení shodné s výklopným displejem, tedy 921 kpx. Hledáček je do těla vsazen napevno, umístěn prakticky k levému okraji a opatřen měkkou očnicí. Poskytuje 100% zobrazení záběru a disponuje dioptrickým korektorem. Více informací výrobce zatím neuvedl.

 

Nikon Coolpix P7800 zezadu

 

Systém automatického zaostřování využívá metodu detekce kontrastu, je 99bodový, má režimy vícebodového a bodového ostření, ostření po jednom snímku a souvisle, funkci sledování vybraného objektu Tracking AF a detekce tváře v záběru. Možné je i ruční ostření pomocí ovládacích prvků. V makrorežimu je nejkratší zaostřovací vzdálenost 5 cm. Systém měření expozice nabízí tři základní režimy, měření vícesegmentové, vyvážené na střed a bodové. Nastavenou expozici lze kompenzovat v rozsahu ± 3 EV pomocí otočného ovladače. Pro vyvážení bílé a tedy i celkového barevného podání je kromě plné automatiky připraveno sedm režimů, využít je možno funkci WB Bracketing, anebo vyvážení provést ručně s možností uložit do paměti až dvě nastavení.

 

Nikon Coolpix P7800 shora

 

Coolpix P7800 umožňuje pohodlné a snadné fotografování a pořizování videosekvencí metodou „zaměř a stiskni“, ale také je připravena sada scénických programů a na otočném voliči režimů expozice je samozřejmě pružná programová automatika, program s prioritou clony, program s prioritou rychlosti závěrky (1/4000–60 s) a režim s ručním nastavením všech parametrů expozice. Ten výborně podporuje koncepce a provedení ovládacích prvků, které obsahují i tři uživatelské režimy, dvě funkční tlačítka a dva příkazové voliče, přední a zadní. Rychlost souvislého snímání je až 8 obr./s.

 

Nikon Coolpix P7800 - výsuvný blesk

 

Zabudovaný výsuvný blesk má dosah 10 m a k dispozici jsou aktivní sáňky pro externí zábleskové jednotky Speedlight a další externí příslušenství.

 

Nikon Coolpix P7800 a sluneční clona

 

Fotoaparát má přibližné rozměry 12 × 8 × 5 cm a váží 399 g i s baterií. Tou je dobíjecí lithium-iontová EN-EL14 s výdrží pro pořízení asi 350 snímků (podle norem CIPA). Pro připojení k počítači má rozhraní USB 2.0, pro připojení k HDTV výstup mini HDMI. Dokoupit je možno síťový zdroj EH-5b a konektor EP-5A pro jeho připojení, sluneční clonu HN-CP17, samozřejmě různé externí blesky a mikrofon ME-1, také třeba dálkový ovladač ML-L3 využívající infračervené záření nebo kabelovou spoušť MC-DC2, ale také W-Fi modul WU-1a pro bezdrátovou komunikaci a GPS modul GP-1A umožňující záznam zeměpisných údajů do exif metadat pořizovaných snímků. Coolpix P7800 má stanovenu doporučenou prodejní cenu 12 890 Kč.

 

Nikon Coolpix P7800 - zoom

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 » Ostatní  » Aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: