Sony SLT Alfa 37 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Novinky - fotoaparáty

Sony SLT Alfa 37

22. května 2012, 08.25 | Nový digitální SLT fotoaparát s pevným polopropustným zrcadlem v nabídce Sony je vybaven 16megapixelovým snímačem Exmor APS HD CMOS, nabízí sériové snímání rychlostí 7 snímků za sekundu s průběžným automatickým ostřením a umožňuje pořizovat ozvučené Full HD video.

Použitý obrazový snímač Exmor APS HD CMOS je formátu APS-C, má rozměry 23,5 × 15,6 mm a rozlišení 16,1 milionu efektivních pixelů. Pro zpracování obrazu slouží opět procesor BIONZ. Snímač je součástí systému stabilizace obrazu SteadyShot (typ Sensor-shift). Pořizovat je možno nekomprimované obrazové soubory RAW a soubory ve formátu JPEG (jemné a normální kvality); samozřejmě lze také simultánně ukládat RAW + JPEG. Základní poměr stran obrazu 3:2 lze změnit na 16:9.

 

Sony SLT Alfa 37

 

Samozřejmostí je možnost pořizovat videozáznamy, a to ve formátech AVCHD a MPEG4/H.264. Nejvyšší rozlišení je Full HD/1920 × 1080 pixelů (á 60, nebo 29,97 obr./s) a možné je nastavit také rozlišení 1440 × 1080 px á 30 obr./s a 640 × 424 px á 29,97 obr./s. Přístroj má stereofonní mikrofon a monofonní reproduktor. Fotografie a videoklipy lze ukládat na paměťové karty Memory Stick Pro Duo/Pro-HG Duo a SD, SDHC i SDXC, zajištěna je také kompatibilita s kartami Eye-Fi, které umožňují přenos dat pomocí technologie Wi-Fi.

 

Sony SLT-A37 - bajonet, 3/4 pohled

 

Fotoaparát má bajonet a přípojný systém pro výměnné objektivy Sony Alfa (a Minolta AF, resp. Konica Minolta AF). Podle rozměrů obrazového snímače platí pro přepočet ohniskové vzdálenosti na 35mm formát koeficient 1,5×.

 

Bajonet

 

Systém automatického zaostřování pracuje metodou fázové detekce, je patnáctibodový, s trojicí křížových senzorů, a umožňuje výběr různých režimů ostření: vícebodové, bodové a bodové s uživatelskou volbou bodu AF a také po jednom snímku i souvisle a nechybí funkce detekce tváří v záběru a režim živého náhledu. Nemá ovšem samostatné pomocné světlo autofokusu, pouze jako jednu z funkcí elektronického blesku. Možné je samozřejmě ruční zaostřování. A pokud využíváte digitální zoom, pak tento přístroj nabízí funkci 2× Clear Image Zoom, která umožňuje dosáhnout dvojnásobné efektivní ohniskové vzdálenosti při zachování plného počtu pixelů.

 

Citlivost ISO má rozsah 100, 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400, 12 800 a 25 600. Pro vyvážení bílé barvy je kromě plně automatického režimu k dispozici šest režimů přednastavených a možnost vyvážit uživatelsky. Pro měření světla přístroj nabízí tři základní režimy: měření vícebodové, středově vyvážené a bodové. Funkce kompenzace expozice má rozsah ±3 EV. Uživatel může také využít funkce automatických řad, a to u expozice (AE Bracketing á 3 snímky v krocích po 1/3 nebo 2/3 EV) a vyvážení bílé (WB Bracketing á 3 snímky, výběr H/L).

 

Výklopný blesk a výklopný displej

 

Fotoaparát má zabudovaný výklopný blesk s dosahem 12 m. Do aktivních sáněk lze připojit dedikované externí zábleskové jednotky a možné je i jejich bezdrátové řízení. Synchronizační rychlost závěrky je 1/160 s.

 

Sony Alfa 37 zezadu

 

Elektronický hledáček „Tru-Finder“ s vysokým rozlišením poskytuje 100% pokrytí zorného pole a má zvětšení obrazu 1,09×. Výhodou digitálního hledáčku je možnost použití při natáčení videoklipů. Barevný displej typu TFT LCD, má délku úhlopříčky 2,6 palce (asi 6,6 cm), rozlišení 230 400 obrazových bodů, samozřejmě umožňuje snímat s využitím funkce živého náhledu a je umístěn na výklopném panelu.

 

Sony SLT Alfa 37 je kompaktní fotoaparát a umožňuje snadné použití, a to i díky pohodlným plně automatickým režimům expozice iAuto a Superior Auto. Na výběr je také řada scénických programů: Portrét, Sportovní akce, Makro, Krajina, Západ slunce, Noční záběr, Noční portrét a také speciální program, umožňující fotografovat za nízké hladiny osvětlení z ruky, a to díky tomu, že přístroj po stisku spoušti bleskurychle pořídí šest různě exponovaných snímků, ze kterých automaticky vygeneruje jeden snímek optimalizovaný. A k dispozici je také volba Obrazový efekt.

 

Sony SLT-A37 en face

 

Na otočném voliči režimů expozice přirozeně nechybí pružná programová automatika, program s prioritou clonového čísla, program s prioritou času expozice (1/4000–30 s) a režim s ručním nastavením všech parametrů expozice. Kromě režimu snímání po jednotlivých záběrech přístroj nabízí dva režimy souvislého snímání (Hi/Lo s rychlostí 7, nebo 5,5 obrázků za sekundu). Díky technologii polopropustného zrcadla lze využít neomezený průběžný autofokus v pozici teleobjektivu v režimu Continuous Advance Priority AE. Přístroj lze ovládat pomocí dálkového ovladače RM-DSLR1, který je třeba dokoupit.

 

Fotoaparát má rozměry 124 × 92 × 85 mm a včetně baterie váží 506 g. Jako zdroj energie slouží dobíjecí Li-ion baterie NP-FW50, která na jedno nabití umožňuje pořídit až 500 snímků (podle norem CIPA). Pro připojení je přístroj vybaven rozhraním USB 2.0 a mini HDMI typu C.

 

Fotoaparát Sony SLT-A37 s technologií polopropustného zrcadla bude v prodeji od června 2012. Nabízen bude ve dvou sadách za tyto doporučené ceny: tělo s objektivem SEL 18–55 za 14 999 Kč a tělo s objektivy SEL 18–55 mm a SEL 55–200 mm za 19 999 Kč. Na výběr jsou různá pouzdra a další příslušenství. Už jsme uvedli dálkový ovladač, ale je to třeba také ochranný kryt na displej PCK-LM11, pro aktivní fotografy je k dispozici sada příslušenství ACC-FW1A, která obsahuje dobíjecí baterii NP-FW50 a univerzální kompaktní cestovní pouzdro LCS-AMB.

 

Objektiv SAL 18-135

 

Ale samozřejmě to jsou také externí zábleskové jednotky a výměnné objektivy, přičemž spolu s fotoaparátem Alfa 37 výrobce představil také nový kompaktní objektiv pro každodenní použití a na cesty s velkým rozsahem ohniskové vzdálenosti SAL 18–135 mm 1:3,5–5,6 SAM. Umožňuje tiché a rychlé automatické ostření a také přesné manuální zaostřování.

 

_______________________________________________________________________________________ 

Megapixel - logoChcete znát názor prodejce, zhlédnout krátkou videoprezentaci prodejního balení, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky z fotoaparátu Sony SLT Alfa 37?

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: