CES 2005: CF s kapacitou 5 GB od Seagate brzy v prodeji - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Novinky - příslušenství

CES 2005: CF s kapacitou 5 GB od Seagate brzy v prodeji

11. ledna 2005, 00.00 | V létě loňského roku oznámený miniaturní 1" pevný disk našel uplatnění jako CF II paměťová karta a jako záznamové médium v digitálním diktafonu společnosti Sanyo.

Minulý rok oznámila společnost Seagate výrobu 1" pevného disku ST1 s kapacitou 2,5 GB a 5 GB. Nyní na CESu představila jeho dvě aplikace. První je použití disku v CF paměťové kartě určené zejména digitálním fotografům. Druhé využití našel disk v diktafonu Sanyo, který umí i přehrávat hudbu.

Disk má rozměry 42,8 x 36,4 x 5 mm a hmotnost 19 g. Čas náběhu je udáván na 2 sekundy. Vybaven je 2 MB bufferem, technologií RunOn, která má zajistit nepřetržité přehrávání hudby a G-Force ochranou před otřesy a pády.

Compact Flash 5 GB
Oznámena byla tato karta již v polovině minulého roku a na CESu byla oznámena jejich výroba, k dostání budou zřejmě již příští měsíc. Dostupné budou velikosti 2,5 GB a 5 GB ve verzi Compact Flash II, což je širší verze CF karty, kterou podporuje dlouhou dobu mnoho fotoaparátů. I přes nedůvěru k HDD CF kvůli jejich odolnosti kartám může zájemce nalákat hlavně velmi příjemným poměrem ceny a kapacity.
Seagate slibuje vysoký výkon, nízkou spotřebu a spolehlivost díky odolné konstrukci. Na kartu a na všechny díly bude záruka 1 rok a technická podpora zdarma i po vypršení záruky.

Diktafon Sanyo
Digitální diktafon s diskem od Seagate dosáhne kapacity až 346 hodin. Hmotnost tohoto zařízení má být cca 93 gramů. Navíc bude umět přehrávat hudbu a bude použitelný jako paměťové médium pro přenos dat mezi počítači. Přehrávat lze formáty WMA a MP3. Do stejných formátů lze i nahrávat až 1250 zvukových nahrávek v kvalitě až 128 kbps.

Shrnutí
V současnosti by mělo jít o jednopalcový disk s největší kapacitou. Tvrdou konkurencí mu budou CF II karty Microdrive od společnosti Hitachi, která nabízí kapacity 2 a 4 GB. Tyto disky od Hitachi jsou v současné době montovány do přehrávačů iPod Mini od společnosti Apple.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » CES  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Odolnost karet s HDD

Autor: Pynokyjo Muž

Založeno: 17.01.2005, 18:46
Odpovědí: 0

V článku se píše o nedůvěře k odolnosti karet s pevným diskem, ale od té doby, co jsem četl kdysi (tuším 96 nebo 97) článek v časopisu Computer, kde testovali odolnost 1GB CF IBM microdrive, už pochyby nemám. V testu karta vydržela neuvěřitelné zacházení (vč. pádů na zem).

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: