CES 2005: SD paměťová karta s USB konektorem - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Novinky - příslušenství

CES 2005: SD paměťová karta s USB konektorem

SD karta s USB

11. ledna 2005, 00.00 | SanDisk prezentoval na výstavě CES v Las Vegas zajímavou novinku, která bude fyzicky představena na PMA, která bude již za měsíc. Jedná se o paměťovou kartu SD se zabudovaným USB konektorem.

Jednou z velmi zajímavých novinek z CESu vám přinášíme informace o SD paměťové kartě se zabudovanou USB konektivitou. Jedná se o inovativní výrobek společnosti SanDisk. Jde o velmi elegantní řešení, kdy nepotřebujete čtečku karet, ale stačí vám pouze vyjmout kartu z fotoaparátu a zasunout ji do USB slotu v počítači.

Paměťové karty Secure Digital (SD) se těší stále rostoucímu zájmu a tak se není čemu divit, že SanDisk zvolil právě tento formát karet. Používají se nejen v digitálních fotoaparátech, ale i v mnoha mobilních telefonech a společnost Panasonic (Matsushita) je integruje do všech možných produktů (je jedním ze zakladatelů standardu SD). Použít lze tedy tuto kartu jako paměťové médium pro ukládání snímků, či video sekvencí z fotoaparátů, nebo jako flash disk pro přenos dat mezi počítači. Lze pro ni použít jakýkoliv SD a USB kompatibilní slot.
Řešení od SanDisku nepotřebuje žádnou přídavnou redukci (kterou by šlo ztratit). Rychlá komunikace je zajištěna standardem USB 2.0 a karta je vybavena i LED diodou pro indikaci zápisu dat.
První vyrobené kousky budou vystaveny na veletrhu PMA (Photo Marketing Association), který se bude konat 20.-23.2. v Orlandu, USA. Prozatím se počítá s maximální kapacitou 1 GB.

Shrnutí
Jedná se o velmi zajímavé řešení, redukující nutnou výbavu fotografa, což se v mnoha případech cení. Pro přenos dat z paměťové karty nepotřebujete žádné kabely, čtečky, nebo adaptéry, stačí kartu přímo zapojit do USB konektoru. Díky standardu USB 2.0 lze očekávat rychlou komunikaci. Vypuštění produktu na trh je plánováno ještě v prvním čtvrtletí tohoto roku. Nejedná se však o první řešení kombinace SD karty a USB konektoru. Koncem prosince bylo oznámeno podobné řešení společností Digimax, která nabízí menší kapacity a konstrukce karty je lehce odlišná.


Karta od Digimaxu

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » CES  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: