FUJINON GF50mmF3.5 R LM WR - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Novinky - příslušenství

FUJINON GF50mmF3.5 R LM WR

18. července 2019, 21.43 | FUJIFILM v polovině září 2019 uvede na trh objektiv FUJINON GF50mmF3.5 R LM WR, který rozšíří řadu vyměnitelných GF objektivů GFX systému.

GF50mmF3.5 R LM WR je nejmenším a nejlehčím (335 g) z GF objektivů s maximální clonou f/3,5 a ohniskovou vzdáleností 50 mm (ekvivalentní se 40 mm u 35mm filmového formátu). Váha objektivu a těla GFX 50R je dohromady pouhých 1 110 g, což z něj činí dosud nejlehčí GFX sestavu, která je perfektní volbou pro street fotografii a na cestování.

 

GF objektivy jsou nejkvalitnější objektivy značky Fujifilm. Dosahují ohromujícího rozlišení obrazu a bohaté reprodukce barevných tónů, a to díky výjimečnému optickému designu a produkčním technologiím, které leští povrch čoček na sub-mikronové úrovni. Do objektivů FUJINON se promítá odbornost získaná během let strávených jejich vývojem. Díky tomu patří FUJINON objektivy mezi leadery na trhu, včetně televizních objektivů, které byly nedávno získaly ocenění Engineering Emmy ® Award* udělované U.S. Television Academy. GF objektivy využívají úplný potenciál digitálních fotoaparátů FUJIFILM GFX 100, GFX 50S a GFX 50R CSC. Tyto objektivy ve spojení s jedinečnou Fujifilm technologií barevné reprodukce dosahují jedné z nejvyšších kvalit fotografie na světě.

 

GF50mmF3.5 R LM WR jde ve šlépějích předchozích modelů GF objektivů a stejně jako ony nabízí úžasný obraz a bohatou reprodukci barevných tónů, což umožňuje zachytit atmosféru jakékoliv scény. Objektivy mají přídavné těsnění, které je chrání proti prachu a vlivům počasí, a jsou schopné provozu až do teplot klesajících na -10 °C. Díky tomu mohou fotografové pořizovat snímky i v extrémních podmínkách a současně dosahovat vysoké důvěryhodnosti, což je u vybavení profesionálních fotografů nutnost.

 

GF50mmF3.5 R LM WR

 

 

Hlavní funkce

 

Výjimečná kvalita obrazu

Objektiv se skládá z 9 optických členů v 6 skupinách, mezi nimiž je i jeden asférický člen. Tato sestava minimalizuje sférickou aberaci a zkreslení, díky čemuž objektiv dosahuje výborného rozlišení obrazu a bohaté reprodukce barevných tónů.

Díky tomu, že objektiv při ostření nedýchá, je vhodný k natáčení videí.

 

Kompaktní tělo

 

Objektiv je velmi malý a lehký, dosahuje Φ84x48 a váží pouhých 335 g. Společně s GFX 50R vytváří snadno přenosnou sestavu, která je ideální pro street fotografii a cestování.

 

Vysoký výkon

Lineární motor, který pohání lehké ostřící členy je velmi přesný, rychlý a tichý.

 

Odolnost

 

Objektiv je utěsněn na deseti místech, díky čemuž je chráněn před prachem a vlivem počasí. Zároveň je objektiv provozu schopný až do teplot dosahujících -10 °C. 

 

Zdroj: Fujifilm

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: