Makro objektiv Tamron 90mm - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Novinky - příslušenství

Makro objektiv Tamron 90mm

23. února 2016, 10.56 | Znovuzrození klasiky se zárukou vynikajícího optického výkonu.
Pokročilé vlastnosti a vylepšená funkce systému VC.

SP 90mm F/2.8 Di MACRO 1:1 VC USD (Model F017)

 

 

 •  22.únor 2016, Saitama, Japan – Tamron Co., Ltd. (President & CEO: Morio Ono), přední výrobce optiky pro nejrůznější aplikace, uvádí na trh SP 90mm F/2.8 MACRO 1:1 Di VC USD (Model F017).

 

 

 

Nový objektiv 90mm macro byl rozšířen o pokročilé funkce a zakládá si na vynikajícím optickém výkonu. K posílení systému VC byla nově přidána funkce kompenzace otřesů XY, což zlepšuje stabilizaci obrazu od nekonečna do makra. Díky pokroku v ovládacím softwaru USD motoru vzrostla zaostřovací rychlost AF. Vysoce kvalitní konstrukce odolná proti vlhkosti a prachu byla použita k zabránění vniknutí prachu či vlhkosti. Odolná fluorová povrchová úprava, která odpuzuje vodu a olej, byla aplikována na ploše předního členu, aby nedocházelo ke kondenzaci.

 

 

SP 90mm F/2.8 MACRO 1:1 Di VC USD (Model F017)

 

 

HLAVNÍ RYSY

 

1.  Postavený na vynikajícím optickém výkonu legendárního objektivu Tamron 90mm Macro

Nový objektiv 90mm Macro (model F017), který zdědil optickou konstrukci z předchozího modelu F004, poskytuje stejně vynikající rozlišovací schopnost a efekty mimořádně měkkého rozostření pozadí (bokeh). Pokročilá konstrukce obsahuje 1 LD (Low Dispersion) optický člen, který maximálně omezuje rozptylové vlastnosti světla, a 2 XLD (eXtra Low Dispersion) optické členy, které upravují vlastnosti světla v ještě větší míře. Tyto speciální členy optimálně kompenzují chromatické aberace v rozsahu fotografování od makra do nekonečna. Tento nový makro objektiv 90mm dosahuje vynikající kvality obrazu od snímků 1:1, detailních záběrů v životní velikosti až po portréty a nejvzdálenější obzory.

 

2. Optimalizovaný pro nádherné efekty rozostření pozadí (bokeh)

Dřívější modely makro objektivů Tamron 90mm dosáhly vysokého ocenění za své velkolepé efekty rozostření. Tento nový model 90mm Macro navazuje na tento odkaz a dosahuje ostrých a živých snímků s jedinečným efektem rozostření pozadí.

 

3. Vylepšená funkce VC kompenzaci otřesů

Akcelerometr byl integrován do systému VC (Vibration Compensation) k vyrovnání otřesů na rovině x-y. V souladu se senzorem gyroskopu, akcelerometr detekuje a umožňuje kompenzaci pohybu otřesů fotoaparátu a zajišťuje maximální efektivitu ve stabilizaci obrazu.

 

4. Pohon USD motoru, maximalizovaný pro makro fotografii, je rychlý, přesný a tichý

Ovládací softwarový program pro pohon USD (Ultrasonic Silent Drive) motoru byl upraven s cílem zajistit podstatné zlepšení zaostřovací rychlosti a přesnosti při použití AF. Zajišťuje lepší výsledky při fotografování zblízka (makrofotografie).

 

5. Konstrukce odolná proti vlhkosti a prachu

Hranice mezi zaostřovacím kroužkem a tubusem objektivu a oblasti možného proniknutí okolo přepínačů jsou chráněny speciálními těsněními. Ty poskytují silnější ochranu před vniknutím nečistot, prachu a vlhkosti v porovnání s dříve použitou konstrukcí odolnou proti vlhkosti.. Tyto přidané ochranné prvky zajišťují ještě rozsáhlejší možnosti použití tohoto objektivu.

  

6. Odolná fluorová povrchová úprava na předním optickém členu odpuzuje vodu a otisky prstů

Povrchová úprava odpuzující vodu a olej, nanesená do povrchu předního členu, umožňuje okamžité a snadné odstranění nečistot a šmouh. Potvrchová úprava také poskytuje přiměřený stupeň trvanlivosti, čímž udržuje objektiv funkční po celá léta. Fluorová povrchová úprava, kterou Tamron vyvinul pro použití v aplikacích průmyslové optiky, byla poprvé použita u modelu SP 15-30mm, který byl uveden v roce 2014.

 

7. Pokročilá technologie povrchové úpravy snižuje výskyt záblesků a stínů

Dvě pokročilé technologie povrchových úprav, které poskytují vynikající antireflexní vlastnosti, jsou aplikovány na plochy kritických optických členů k zajištění maximální propustnosti světla. eBAND (Extended Bandwidth & Angular-Dependency) povrchová úprava se pyšní vynikajícím antireflexním výkonem napříč téměř celým spektrem viditelného záření, zatímco BBAR (Broad-Band Anti-Reflection) povrchová úprava využívá tradiční vícevrstvou antireflexní technologii. Tato kombinace eliminuje nadbytečné odrazy a podstatně snižuje výskyt záblesků a stínů, což umožňuje objektivu dosáhnout bezchybného, křišťálově čistého obrazu.

 

8. Použití kruhové clony k dosažení krásného, zaobleného efektu rozostření (bokeh)

Při fotografování scény, která zahrnuje bodový zdroj světla v pozadí předmětu, lze získat skvělého rozostření (bokeh) bez vniku nežádoucích tvarů od vzorů clon, a to díky kruhové cloně. 9ti lamelová kruhová clona si udržuje téměř kruhový tvar I při zaclonění o 2 expoziční stupně z plně otevřené clony.

 

9. Možnosti zaostření dokonale přizpůsobeny pro makro objektiv  

Nový 90mm Macro má omezovač zaostření, který umožňuje zkrátit dobu potřebnou pro přesné zaostření na objekt, a je vybaven Full-time mechanismem manuálního ostření, který umožňuje flexibilně zvolit ohnisko. Objektiv je také vybaven vnitřním zaostřovacím systémem, díky čemuž se celková délka objektivu nikdy nemění, ani při zaostřování.

 

10. Kompatibilní s konzolí TAMRON TAP-in

Můžete aktualizovat firmware, přizpůsobit pozici autofokusu a upravit mechanické nastavení a preference objektivu 90mm pouhým připojením ke konzoli TAMRON TAP-in a jejím připojením k PC pomocí USB. (Konzole TAMRON TAP-in je volitelným doplňkem, který bude dostupný od března 2016.)

11. Digitální software na úpravu obrázků, optimalizovaný pro objektivy Tamron

V balíčku nového objektvu 90mm Macro je zahrnut SILKYPIX Developer Studio, populární program na konverzi a editaci RAW snímků. Tento program disponuje předinstalovaným korekčním menu pro různé aberace, založeným na optických datech, která se týkají výhradně objektivů SP řady. Kromě toho byly poskytnuty profilové informace o objektivu přímo do Adobe Systems, Inc. pro usnadnění výběru přesných údajů o objektivu, potřebných pro složitější úpravy RAW souborů při použití Adobe Photoshop a Lightroom.

 

 

TECHNICKÉ ÚDAJE

 

 

 • Model

 

 

: F017

 • Ohnisková vzdálenost

 

: 90mm

 • Maximální světelnost

 

: F/2.8

 • Úhel pohledu (diagonalní)

 

: 27°2' (pro formát full-frame)


: 17°37' (pro formát APS-C)

 • Optická konstrukce

 

: 14 členů v 11 skupinách

 • Minimální zaostřovací vzdálenost

 

: 0.3m

 • Maximální poměr zvětšení

 

: 1:1

 • Průměr filtru

 

: φ62mm

 • Maximální průměr

 

: φ79mm

 • Délka

 

: pro Canon 117.1mm


: pro Nikon 114.6mm

 • Hmotnost

 

: pro Canon 610g


: pro Nikon 600g

 • Lamely clony

 

: 9 (kruhová clona)

 • Minimální světelnost

 

: F/32

 • Výkon stabilizace obrazu

 

: 3.5 stupně
(je použito pro Canon : EOS-5D MarkIII / Nikon : D810 )

 • Standardní příslušenství

 

: Sluneční clona, krytky

 • Bajonety
Zdroj: Tamron

 

: Canon, Nikon, Sony

 

 

 

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: