Nejrychlejší SDHC kartu s kapacitou 32 GB uvedla firma SanDisk - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Novinky - příslušenství

Nejrychlejší SDHC kartu s kapacitou 32 GB uvedla firma SanDisk

30. června 2009, 00.00 | Společnost SanDisk se zase jednou pořádně „blýskla“ před světem, protože před pár dny představila SDHC kartu s kapacitou 32 GB, která svojí rychlostí zápisu 30 MB/s. je ve své třídě nejrychlejší na světě. Více viz náš článek.

Pokrok je nezastavitelný a nevyhýbá se ani oblasti paměťových karet. Speciálně paměťové karty určené pro DSLR musejí zvládnout zapisovat poměrně obrovské datové toky, a tak se různí výrobci vzájemně předhánějí v různých technických parametrech paměťových médií. V tomto pomyslném závodu momentálně vévodí společnost SanDisk, protože představila nejrychlejší SDHC paměťovou kartu s kapacitou 32 GB.

Nová karta, která ponese prosté označení „Extreme“ (namísto pojmenování Extreme III. u stávajících karet rychlostní třídy 6) a disponuje impozantní rychlostí zápisu dat 30 MB/s, která ji katapultuje do elitní rychlostní třídy 10. Přízvisko „Extreme“ si tato karta vedle své vysoké rychlosti zaslouží také svou schopností fungovat v extrémním rozsahu teplot (od - 25° Celsia do 85° Celsia).

Nová karta Extreme 32 GB je podle výrobce plně optimalizována pro rychlé zaznamenávání Full HD videa, což potěší například majitele současného, rychle se rozrůstajícího, segmentu VSLR. Nová SanDisk Extreme karta umožní záznam až 160 min HD (rozlišení 1920 x 1080 pixelů) videa v kuse při datovém toku 24 MB/s. Pro představu si ještě můžeme uvést, že na SDHC kartu s kapacitou 32 GB můžeme nahrát ve vysoké rychlosti až 2 500 RAW snímků (při velikosti 1 RAWu 10 Mb).

Podle výrobce budou novými modely Extreme postupně nahrazeny také všechny stávající paměťové karty v nabídce výrobce, které nesou označení „Extreme III.“ (jedná se o karty SanDisk s kapacitou 4, 8 a 16 GB). Cena nové SDHC karty SanDisk Extreme 32 GB zatím není známa, zatím se ví pouze to, že tato karta by měla být dostupná na trhu v průběhu srpna 2009. Více informací naleznete na stránkách výrobce.

Zdroje:
Gizmodo.com
Sandisk.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

opravdu 32 Gb?

Autor: Smith Muž

Založeno: 30.06.2009, 00:18
Odpovědí: 2

Opravdu má karta kapacitu 32 Gb, tzn. 4 GB? ... b a B je docela velký rozdíl.

Odpovědět na příspěvek

RE: opravdu 32 Gb?

Autor: grunt Muž

Založeno: 30.06.2009, 01:47

Smith, no ty si mi ale mozgovna, a teraz mala rada, pozri sa aj na fotku a poskrab sa na hlavicke. b a B je teda rozdiel a som si isty, ze b bude dneskom zmenene na B :D

Odpovědět na příspěvek

RE: opravdu 32 Gb?

Autor: Daniel Poláček Muž

Založeno: 30.06.2009, 10:10

Dobrý den,
máte pravdu. Omlouvám se za chybu - článek byl již aktualizován.

Mějte se hezky
S pozdravem
Daniel Poláček

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: