photokina živě: Nikon představil nový objektiv AF-S NIKKOR 50 mm f/1,4G - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Novinky - příslušenství

photokina živě: Nikon představil nový objektiv AF-S NIKKOR 50 mm f/1,4G

photokina

24. září 2008, 00.00 | Společnost Nikon představila na Photokině 2008 nový, vysoce světelný objektiv NIKKOR s pevnou ohniskovou vzdáleností, 50 mm AF-S NIKKOR 50 mm f/1,4G. Objektiv je vybaven kompaktním kruhovým ultrazvukovým zaostřovacím motorem Nikon pro tišší, rychlejší a přesnější automatické zaostřování. Je vhodný i pro fotoaparáty bez vestavěného zaostřovacího motoru, jako například DSLR Nikon D40 a Nikon D60.

Společnost Nikon představila na Photokině 2008 nový, vysoce světelný objektiv NIKKOR s pevnou ohniskovou vzdáleností, 50 mm AF-S NIKKOR 50 mm f/1,4G. Objektiv je vybaven kompaktním kruhovým ultrazvukovým zaostřovacím motorem Nikon pro tišší, rychlejší a přesnější automatické zaostřování. Je vhodný i pro fotoaparáty bez vestavěného zaostřovacího motoru, jako například DSLR Nikon D40 a Nikon D60.

Základní objektiv nové konstrukce AF-S NIKKOR 50 mm f/1,4G

Objektiv AF-S NIKKOR 50 mm f/1,4G je vysoce světelný objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností a obrazovým úhlem odpovídajícím základnímu objektivu při použití na digitálních jednookých zrcadlovkách Nikon formátu FX. Nová optická konstrukce objektivu nabízí podle výrobce vysoký výkon a efektivně potlačuje nežádoucí optické vady objektivu (například chromatickou aberaci).

Objektiv AF-S NIKKOR 50 mm f/1,4G je vybaven kruhovým ultrazvukovým zaostřovacím motorem, který podle firmy NIKON nabízí rychlé a tiché´automatické zaostřování. Při zaostřování tubus objektivu nemění svou délku a neotáčí se přední člen s filtrovým závitem. To umožňuje mimo jiné i bezproblémové používání různých filtrů (například polarizační filtr) nebo bezdrátové blesky SB-R200 (například pro snímky zblízka).

Objektiv AF-S NIKKOR 50 mm f/1,4 G je vybaven dvěma zaostřovacími režimy, M/A (autofokus s prioritou manuálního zaostření) a M (manuální zaostřovací režim). Podle výrobce nabízí objektiv díky devítilamelové cloně s kruhovým tvarem přirozenější reprodukci neostrých míst obrazu. Při použití na digitálních jednookých zrcadlovkách formátu DX je obrazový úhel objektivu ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 75mm na kinofilmu a formátu FX.

AF-S NIKKOR 

50 mm f/1,4G

Stručná technická specifikace Objektivu AF-S NIKKOR 50 mm f/1,4G:

 • Pevná ohnisková vzdálenost: 50 mm (eq. kinofilmu)
 • Světelnost/nejvyšší clonové číslo: f/1,4-16
 • Konstrukční řešení: 8 čoček/7 členů
 • Obrazový úhel záběru: 46° (31°30’ u formátu Nikon DX)
 • Nejkratší vzdálenost zaostření: 0,45m
 • Největší měřítko zobrazení: 0,15x
 • Počet lamel clony: 9 (kruhová s optimalizovaným tvarem)
 • Typy zaostřování: Autofokus se zabudovaným ultrazvukovým zaostřovacím motorem, manuální zaostřování
 • Průměr filtrového závitu: 58 mm
 • Průměr x délka: cca o73,5 x 54,2 mm
 • Hmotnost: Cca 290g

Objektiv AF-S NIKKOR 50 mm f/1,4G se podle firmy Nikon bude dodávat s 58 mm přední krytkou LC-58, zadní krytkou LF-1, s bajonetovou sluneční clonou HB-47 a nebude u této standardní výbavy chybět ani měkké pouzdro CL-1013. Objektiv AF-S NIKKOR 50 mm f/1,4G bude k dispozici na trhu od prosince 2008. Cenu výrobce zatím nezveřejnil.

Zdroj: Tiskové podklady od firmy Nikon

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: