SnapBridge od Nikonu - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Novinky - profi technika

SnapBridge od Nikonu

24. února 2016, 15.23 | Společnost Nikon staví prostřednictvím nového připojení SnapBridge fotoaparáty do středu ekosystému osobních zařízení.
Připojení SnapBridge, které využívá převratnou technologii Bluetooth® Low Energy, umožňuje bezproblémové trvalé sdílení.

Amsterdam, Nizozemsko, 5. ledna 2016: Společnost Nikon Corporation s potěšením oznamuje uvedení připojení SnapBridge, které pracuje prostřednictvím technologie Bluetooth Low Energy – jedná se o převratnou inovaci nabízející bezdrátové propojení s chytrými zařízeními, které je vždy zapnuté. Společnost Nikon tento progresivní software odhalila na veletrhu CES® 2016 jako součást svého plánu inovací.

 

Tento krok, který staví na neustálé snaze společnosti Nikon zavádět inovace v oblasti zpracování obrazu, znovu zdvihá laťku, protože připojení SnapBridge prostřednictvím technologie Bluetooth je trvalé, spoří energii a nabízí fotografům celou řadu pohodlných a propojených služeb.

 

Tato technologie signalizuje zaměření společnosti Nikon na tvorbu inovací v oblasti softwaru a díky ní se fotoaparát stává součástí ekosystému osobních zařízení. Funkce SnapBridge bude od roku 2016 standardním vybavením téměř všech fotoaparátů společnosti Nikon.

 

„Snímky jsou dnes prakticky středobodem komunikace a fotoaparáty by měly být také. Naše inovace SnapBridge propojuje fotoaparáty Nikon s osobními zařízeními a zajišťuje neustálou komunikaci. Jde o vytvoření skutečného univerzálního jazyka fotografické komunikace“, řekl Tadashi Nakayama, Corporate Vice President, Sector Manager of Marketing Sector, Imaging Business Unit, u společnosti Nikon Corporation.

 

Aplikace SnapBridge umožňuje prostřednictvím technologie Bluetooth Low Energy nepřetržitý a okamžitý přenos snímků z fotoaparátu přímo do chytrého zařízení v reálném čase ihned po jejich pořízení, díky čemuž se fotografování mění v nástroj ničím nepřerušované sociální komunikace. Celý systém pracuje automaticky bez nutnosti aktivace přenosu snímků z fotoaparátu a současně udržuje nízkou spotřebu energie u obou zařízení. Uživatelé mohou během přenosu snímků nadále využívat mobilní připojení k internetu, což jim umožní kontrolovat e-maily nebo otevírat sociální média a současně synchronovat snímky.

 

Párování fotoaparátů Nikon a chytrých zařízení začíná u aplikace SnapBridge, která je k dispozici pro operační systémy iOS a AndroidTM na webových obchodech Apple AppStoreSM a GooglePlayTM.

Hlavní funkce aplikace SnapBridge

- Jednoduché a intuitivní nastavení spárování s chytrými zařízeními
Modely fotoaparátů Nikon s integrovanou aplikací SnapBridge mohou být po instalaci mobilní aplikace neustále připojeny k chytrým zařízením. Na rozdíl od předchozích aplikací pro přenos prostřednictvím Wi-Fi®, které při každém připojení zařízení uživatele vyžadují nové nastavení, je pro vyšší komfort nutné nastavit konfiguraci pouze jednou. Nastavení SSID a hesla, které je obvykle vyžadováno při prvním připojení, již není nutné. S fotoaparátem lze spárovat až pět chytrých zařízení.

- Automatická synchronizace informací o poloze a časových údajů
Aplikace SnapBridge použije informace o poloze a čase chytrého zařízení uživatele a automaticky je synchronizuje s fotoaparátem, čímž při cestách do zahraničí odpadá nutnost manuálně provádět změny informací o poloze a čase. Uživatelé mohou začít fotografovat ihned po příchodu na místo a nemusí mít obavu, že jejich snímky budou obsahovat nepřesné informace o poloze a čase.

 

- Plynulý přenos snímků i v průběhu fotografování
Fotografové mohou zvolit v menu fotoaparátu možnost automatického přenosu snímků v průběhu fotografování nebo až po jeho dokončení. Fotoaparát intuitivně přepíná z technologie Bluetooth Low Energy na Bluetooth a přenáší data i ve vypnutém stavu. Snímky jsou do chytrých zařízení přenášeny jako soubory o velikosti 2 MP (Full HD) ve formátu JPEG. Rovněž lze přenášet originální snímky JPEG.

 

- Vkládání vlastních informací
Do snímků lze pomocí aplikace SnapBridge pohodlně vkládat vlastní informace. Uživatelé si mohou vybrat ze dvou typů informací, od autorských práv a informací o snímku po další texty a loga, která mohou být na snímek umístěna, aby byla zajištěna osobní ochrana a identifikace snímku.

 

- Funkce dálkově ovládaného fotografování

Funkce dálkového fotografování aplikace SnapBridge umožňuje uživatelům zkontrolovat aktuální záběr objektivu na monitoru chytrého zařízení v reálném čase ještě před spuštěním závěrky prostřednictvím aplikace.

 Kromě toho lze chytrým telefonem také ovládat zoom a samospoušť fotoaparátu, což nabízí mnoho možností a větší svobodu při fotografování.

 

- Trvalé sdílení na sociálních médiích a službě NIKON IMAGE SPACE
Aplikace SnapBridge podporuje trvalé sdílení na sociálních médiích. Se zaregistrovanou identifikací (ID) Nikon získají uživatelé výrobků Nikon neomezené online úložiště ve službě NIKON IMAGE SPACE pro snímky ve velikosti 2 MP. Snímky přenesené do chytrých zařízení ve formátu 2 MP lze nakonfigurovat tak, aby se z aplikace SnapBridge automaticky přenesly na účet ve službě NIKON IMAGE SPACE.

 

Zdroj: Nikon

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - profi technika  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: