Novinky - software - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Novinky - software

Byla představena nová verze softwaru Zoner Photo Studio 12

18. září 2009, 00.00 | Zoner představil už v pořadí 12. verzi populárního programu Photo Studio, který je zaměřený na prohlížení, editaci a správu fotografií. Jaká vylepšení nová verze softwaru přináší? Více viz náš článek.

 

 

 

Adobe vydala Camera Raw 5.5 a Photoshop Lightroom 2.5

17. září 2009, 00.00 | Nové verze 5.5 zásuvného modulu Camera Raw a převodníku DNG Converter a program Photoshop Lightroom 2.5 přidávají podporu pěti dalších fotoaparátů. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Panasonic začíná brojit proti neoriginálním bateriím

16. července 2009, 00.00 | Pokud používáte v Panasonic digitálních fotoaparátech neoriginální akumulátory zbystřete! Daný výrobce totiž do nové verze firmwaru pro vybrané fotoaparáty mimo jiné vložil autorizační schéma, které rozezná neoriginální baterii a zablokuje její další používání. Kterých fotoaparátu se konkrétně tato, pro mnohé nemilá novinka, týká? Více viz. náš článek.

 

 

 

Catapult dovolí použít v Aperture modul Adobe Camera Raw

29. června 2009, 00.00 | Chystaný zásuvný modul Catapult umožní v programu Apple Aperture 2 využít modul Camera Raw pro Photoshop a utilitu Nikon Capture, čímž se výrazně rozšíří počet podporovaných RAW formátů.

 

 

 

Adobe uvolnilo novou verzi softwaru Lightroom 2.4 a Camera RAW 5.4

26. června 2009, 00.00 | Uživatelé známého softwaru na správu a úpravu fotografií Adobe Photoshop Lightroom si mohou nyní stáhnout jeho nejnovější verzi, která nese označení 2.4. Updatu neunikl ani Photoshop plugin, na zpracování RAW souborů, Camera RAW, jehož aktuální verze nese označení 5.4. Co nového zmíněný update u těchto aplikací přináší? Více informací o aktualizaci uvedených aplikací plus odkazy na jejich stažení naleznete uvnitř našeho článku

 

 

 

onOne Photo Tools 2.0 Lite: fotografické efekty v Photoshopu pro Windows a Mac OS X zdarma!

11. června 2009, 00.00 | Profesionální efektový plugin společnosti onOne Software pro Adobe Photoshop se nečekaně objevil ve své freewarové verzi. Photo Tools 2 Lite má přehledné pracovní prostředí s OpenGL akcelerací náhledového systému a celkem čtrnáct libovolně kombinovatelných fotografických efektů pro manuální i dávkové zpracování digitálních snímků. Popis pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

ACDSee Pro Photo Manager 3.0 beta: přepracovaný správce a editor digitálních fotografií

5. června 2009, 00.00 | Betaverze známého manažeru a editoru digitálních fotografií, a mnoha dalších grafických a multimediálních souborů, přináší celou řadu zásadních novinek nejen v grafickém prostředí aplikace, ale také v několika přepracovaných, vylepšených, či zcela nových editačních funkcích. Přehled novinek v aktuální první veřejné betaverzi ACDSee Pro 3.0 najdete v článku a jako obvykle nechybí ani spousta screenshotů z prostředí aplikace a editoru fotografií.

 

 

 

Firegraphic 10: multimediální prohlížeč obrázků, fotografií a videa

3. června 2009, 00.00 | Jubilejní desátá verze multimediálního prohlížeče obrázků Firegraphic v sobě sdružuje funkce na prohlížení či porovnávání obrázků a jejich jednoduché úpravy, tvorbu slideshow, možnosti archivace souborů na CD/DVD a také tiskové funkce na bázi šablon. Stručné představení programu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Dobrá zpráva pro videofotografy: Canon novým firmwarem pro DSLR EOS 5D MarkII umožní plně manuální ovládání nahrávání HD videa

2. června 2009, 00.00 | Canon od dnešního dne (2.června) na svých stránkách uvolnil ke stažení aktualizovanou verzi firmwaru pro digitální zrcadlovku Canon 5D Mark II, která konečně umožní plně manuální kontrolu nad nastavením expozice během pořizování Full HD videa. Podrobnosti a odkaz na stažení naleznete v našem článku.

 

 

 

Uvolněna beta verze ACDSee Pro pro Mac

27. května 2009, 03.00 | ACD Systems minulý týden vydala první veřejnou beta verzi svého správce fotografií ACDSee Pro pro Mac OS X, za předpokládanou cenu však asi program příliš zájemců nepřiláká.

 

 

 

Strana výpisu

9

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: