Novinky - software - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Novinky - software

Adobe uvolnila „Release Candidate“ verzi pluginu Camera RAW 5.4

26. května 2009, 00.00 | Společnost Adobe aktualizovala zásuvný modul na zpracovávání RAW souborů Camera RAW na verzi 5.4 „Release Candidate“. Daná verze přináší podporu pro RAW soubory z 26 nových fotoaparátů. Více vize viz náš článek.

 

 

 

Light Crafts Aurora 1.0: správa, vizuální úpravy a snadné publikování digitálních fotografi

25. května 2009, 08.00 | Za 20 USD se prodává editor digitálních fotografií Aurora, který je zjednodušenou podobou profesionálního korekčního nástroje LightZone společnosti Light Crafts. Aurora je program určený především domácím uživatelům a s LightZone ho spojuje například příbuzné pracovní prostředí, sofistikovaná funkce Relight na úpravu světelnosti snímků + další velmi snadné úpravy barevnosti či zaostření fotografií a také možnost sdílení a publikování fotografií na Internetu. Popis programu a jako obvykle mnoho jeho screenshotů najdete v článku.

 

 

 

Mac OS X software: Maperture Pro spojuje Aperture s Google Maps

18. května 2009, 00.00 | Zásuvný modul Maperture Pro umožňuje doplňovat k fotografiím zpracovávaným v Aperture geografické údaje z Google Maps. Bližší podrobnosti o daném softwaru přinášíme v tomto článku.

 

 

 

ShiftN 3.4.1 & Perspective Transformations 7.8: úpravy konvergence a perspektivy u digitálních fotografií

24. dubna 2009, 00.00 | Chybí vám v grafickém editoru či manažeru snímků nástroj na perspektivní korekce digitálních fotografií a navíc vás otravují neustále úpravy snímků s chybnou konvergencí a natočením? Máme pro vás dva tipy na freewarové aplikace, které vám mohou ušetřit dost času.

 

 

 

Canon uvolnil aktualizovaný firmware pro DSLR EOS 50D, 450D a 1000D

23. dubna 2009, 06.00 | Canon uvolnil novou verzi firmwaru pro své digitální zrcadlovky EOS 50D, 450D a 1000D.
Odkazy na stažení naleznete uvnitř článku.

 

 

 

Phase One Capture One/One PRO 4.7: editor na zpracování digitálních fotografií

21. dubna 2009, 00.00 | Aktualizovaná verze známého editoru RAW snímků přidává dlouho očekávanou nativní podporu TIFF a JPEG fotografií, se kterými lze v programu až na výjimky pracovat stejně jako s formáty RAW, a to včetně specializovaných korekcí barev, tónování snímků, úpravy jejich expozice apod. Popis nových funkcí editoru Capture One 4.7 respektive jeho profesionální verze Capture One PRO najdete v článku.

 

 

 

Pictomio 1.2: luxusní prohlížení a geotagging fotografií zdarma

20. dubna 2009, 00.00 | Kombinace prohlížeče digitálních fotografií zaujme nejen svým povedeným grafickým rozhraním a užitečnými prezentačními funkcemi, ale především podporou Google Maps a Microsoft Virtual Earth pro pohodlný geotagging snímků, funkcemi pro správu fotografií a mimo jiné také integrovaným EXIF editorem. Pictomio je k dispozici zcela zdarma, existuje k němu i česká lokalizace a jeho popis vám nyní nabízíme.

 

 

 

PhotoLine 15: od všeho trochu

14. dubna 2009, 00.00 | Multifunkční grafický editor pro Windows a Mac OS X je relativně levný a nabízí zpracování jak bitmapové, tak i vektorové grafiky včetně vícestránkových publikací, úprav fotografií a návrhů designu webových stránek. Podrobnosti o novinkách patnácté stěžejní verze programu najdete v článku.

 

 

 

Mac OS X software: Pixelmator 1.4 přináší nové kreslicí jádro

20. února 2009, 00.00 | Levný obrazový editor Pixelmator 1.4 nasazuje nové kreslicí jádro zvyšující výkon a rozšiřující možnosti programu. Jak vypadá nová podoba jedné z macovských alternativ Adobe Photoshopu?

 

 

 

Nová firmwarová „záplata“ verze 1.2 pro fotoaparát Panasonic Lumix G1

13. února 2009, 00.00 | Panasonic uvolnil novou verzi firmware pro digitální fotoaparát Lumix G1. Podrobnosti naleznete uvnitř krátkého článku.

 

 

 

Strana výpisu

10

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: