Reportáže - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Reportáže

Luboš Wišniewski: Cítím se být Afrikáncem

4. prosince 2006, 00.00 | Znáte fotografa, který snímá močové kameny? Ne? Prosím, seznamte se. Luboše Wišniewského sice již léta živí špičková zdravotnická technika, ale známým se stal především svými brilantními makrofotografiemi drobné fauny. Sympatické je na něm to, že fotí v klidu, s láskou, nežene se za úspěchem. Možná právě proto si úspěch vybral jeho – v podobě Zlaté ceny, kterou v roce 1999 získal ve fotografické soutěži firmy Olympus v Japonsku. Nyní máte příležitost se s Lubošem Wišniewským setkat, a to 6.12. na klubovém večeru v IDIFu.

 

 

 

Určitá forma exhibicionismu je u fotografa žádoucí

27. listopadu 2006, 00.00 | ... říká Miroslav Hoza, přezdívaný „guru české panoramatické fotografie“, jehož zásluhou v ČR vznikla odnož finského fotografického projektu Panhorama. Při rozhovoru s ním máte dojem, že nic nedělá polovičatě, ať už se jedná o jeho milovanou fotografickou profesi, nebo třeba prožitky, které skýtá život. Meč na zdi v jeho domě navíc prozrazuje, že se věnuje i charitě v Řádu sv.Lazara Jeruzalémského, jehož je rytířem.

 

 

 

George Ksandr: Na Manhattanu jsem prošoupal podrážky

13. listopadu 2006, 00.00 | Když George Ksandr hovoří, je ho plná místnost. Vypráví, jak se učil u legendy české fotografie Josefa Sudka, o snímku na volební plakát, který téměř s nasazením života pořídil pro Indíru Gándhíovou, o zděděných zlatých rollexkách, které zásadně nenosí na golf, vypočítá vlivné kurátory a galeristy po celém světě, s nimiž má přátelské vztahy, nezapomene ani na střet s princem Charlesem. Záhy ale zjistíte, že se za touto fasádou skrývá člověk s neobyčejným rozhledem, schopností shodit sama sebe - i se značnou dávkou sebekritiky a skromnosti

 

 

 

PhotoPlus 2006: Semináře, workshopy a kulaté diskuzní stoly

6. listopadu 2006, 00.00 | PhotoPlus letos nabízí svým návštěvníkům více jak stovku seminářů, workshopů či diskuzí. Zaměření, úroveň i informační hodnota se hodně liší, přesto účastníci odcházejí většinou se spokojeným výrazem ve tváři.

 

 

 

PhotoPlus 2006

 

 

 

PhotoPlus 2006: New York ožil profesionální fotografií

3. listopadu 2006, 00.00 | Včera začal letošní ročník veletrhu profesionální fotografické techniky PhotoPlus v New Yorku. Stejně jako v loňském roce pro vás přímo z akce připravujeme on-line zpravodajství, a tak můžete být zprostředkovaně takříkajíc při tom. Co letošní ročník nabízí?

 

 

 

Digitální technika je obrovský kontinent za horizontem

3. listopadu 2006, 00.00 | Doménou děčínského rodáka, fotografa Bohumila Eichlera, který loni oslavil třicetiletí své tvůrčí činnosti, je krajinářství a reklama, v níž je i držitelem evropského certifikátu QEP. Na to, abych se ho zeptala na jeho tvůrčí začátky nezbyl čas, nedostalo se ani na mnoho dalších připravených otázek. Přesto si myslím, že vás rozhovor převážně na téma technika bude zajímat – stejně jako zajímal mě.

 

 

 

Stanislav Pokorný: Fotografuji ticho

13. října 2006, 00.00 | S fotografem Stanislavem Pokorným se někteří z vás setkali na klubovém večeru IDIFu 4. října. Pro ty ostatní je připraven tento rozhovor, který mimo jiné připomene, že cesty osudu jsou pěkně klikaté. Třeba když vystudovaný právník opustí své paragrafy a upíše se světelným obrázkům...

 

 

 

Sex s Kulou

6. října 2006, 00.00 | Titulek měl vlastně znít O sexu s Kulou. Těžištěm rozhovoru, pořízeným jednoho teplého podvečera v ateliéru pod závěsnou postelí s výhledem na Hradčany, totiž byly právě fotografie s více než výbušným erotickým nábojem. Významnému německému nakladatelství Taschen tak učarovaly, že fotografu Vlastimilu Kulovi (*1950) v roce 2005 vypravilo knihu. Z českých autorů se to zatím podařilo jen Janu Saudkovi. S temperamentním umělcem, který sám sebe nepovažuje za kontroverzního, se můžete setkat ve středu 18. října na pravidelném klubovém večeru IDIFu.

 

 

 

photokina 2006: čeští vystavovatelé na photokině

28. září 2006, 00.00 | Vzhledem k poměrně malé vzdálenosti od naší české kotliny, jsme se vydali hledat, zda-li na photokině 2006 nevystavují také české firmy. Nalezli jsme jich celkem pět. Tradiční značky jako Foma Bohemia a Meopta zřejmě nepřekvapí, ale nalezli jsme i zajímavost, o které jsme dosud nevěděli. Podívejme se tedy na přehlídku našeho "národního teamu" na photokině 2006.

 

 

 

Strana výpisu

11

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: