Reportáže - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kdo je autorem výstavy obrazových fotografií „Očima Hanse Christiana Andersena“?

V dnešní soutěži hrajeme o:Reportáže

Fotografování ženského těla je tvrdá práce

14. dubna 2006, 00.00 | Fotografa Miloše Fice charakterizuje věcnost a exaktnost vyjadřování, která má mnoho společného s jeho technickým povoláním. O to víc pak překvapí něha aktů, éteričnost pohybových kreací či působivá atmosféra krajin, které fotografuje. Procestoval skoro celý svět a o svých zážitcích, ať již spojených s fotografováním nebo ne, umí vyprávět tak, že vás téměř vtáhne do děje. Položit mu otázku můžete i vy, pokud se zúčastníte dalšího klubového setkání IDIFu, a to již ve středu 19. dubna!

 

 

 

Nechal jsem nahou modelku běhat po dálnici

31. března 2006, 00.00 | To s úsměvem přiznal František Dostál (*1938), na jehož vizitce najdete skromný titul „fotografující“. Jeho snímky u nás ale zná snad každý, i když, pravda, už dávno značně změnil žánr. Je autorem momentek ze života, proteplených laskavým, chápavým humorem, cosi jako Bohumil Hrabal ve fotografii. Osobně se s ním můžete setkat již ve středu 5. dubna na další klubové besedě IDIFu.

 

 

 

Reklama je jistý druh prostituce

3. února 2006, 00.00 | ... říká Kamil Rodinger (*1963), jeden z nejuznávanějších českých reklamních fotografů. Přesto na své tvorbě stále nachází něco nového a zajímavého. Když je nejhůř, vezme fotoaparát a toulá se přírodou nebo se potápí. Na tom, že se nestal řezníkem, ale fotografem, měla zásluhu babička. A na tom, že ve dvaatřiceti letech radikálně změnil svůj život, zase cesta na Aljašku. Další poví sám, pokud se ho zeptáte 8. února na klubovém setkání IDIFu, jehož bude hostem.

 

 

 

Fotky už dneska nikdo nechce

20. ledna 2006, 00.00 | Ačkoli Karlu Cudlínovi bude letos šestačtyřicet, je v jeho vizáži stále něco klukovského. A protože, jak říká, kontakty lépe navazují mladí lidé, je možná právě tohle jeden z důvodů, proč mu své dveře otevírají neznámí lidé – na Žižkově, ale i třeba v Mongolsku, na Ukrajině nebo v Izraeli. Jeho snímky o nich pak vyprávějí, laskavě a s humorem. Fotograf, který v soutěži Czech Press Photo od roku 1996 nasbíral šestnáct cen, a jehož díla jsou zastoupena i v londýnském Victoria Albert Museum, bude hostem klubového setkání IDIFu 25. ledna.

 

 

 

Krása na dosah ruky

2. prosince 2005, 00.00 | Fotograf Milan Blšťák má za sebou další úspěšný rok, a také docela slušný zástup fanoušků. Jeho „výstavy na pokračování“ v pasáži Černá růže i ty nedávné v paláci Flóra a v Trmalově vile vzbudily velký ohlas. Pozornosti neušel ani originální projekt půjčovny fotografií. Tento rozhovor tedy vznikl tak trochu i na přání vás, čtenářů.

 

 

 

Nahlédněte do magické kuchyně Romana Sejkota

18. listopadu 2005, 00.00 | Jeden z nejosobitějších českých fotografů, autor bizarních útvarů a krajin tvořených ženskými těly, zahájí ve středu 23. listopadu řadu klubových setkání IDIFu s významnými tvůrci z oboru fotografie. A protože tušíme, že mnozí z vás jsou na tuto akci zvědavi, popovídali jsme si s Romanem Sejkotem u šálku kávy nejen o tom, co posluchačům nabídne, o právě probíhající úspěšné výstavě v pražské galerii Nikon, ale i o jeho názoru na fotografickou kompozici.

 

 

 

PhotoPlus - světla, blesky a zábleskové systémy

27. října 2005, 00.00 | V dalším pokračování naší exkluzivní reportáže z newyorského veletrhu PhotoPlus se zaměříme na všechny možné a nemožné zdroje světla. Co všechno si může pořídit profesionál, aby překonal jakékoli světelné podmínky?

 

 

 

PhotoPlus 2005 - softwarová smršť pro fotografy

26. října 2005, 00.00 | Nejvíce novinek přinesl veletrh PhotoPlus paradoxně na poli programů určených pro profesionální správu a úpravu fotografií. Na co všechno se můžeme těšit a jaké jsou dnešní trendy v oblasti práce s digitální fotografií?

 

 

 

PhotoPlus 2005 - je libo větší formát nebo 39 MPix?

25. října 2005, 00.00 | Střední a velkoformátové fotoaparáty a příslušné digitální stěny patří k hi-endu dnešní profesionální fotografie. Přestože o jejich budoucnosti se vede hodně diskuzí, PhotoPlus nabízí poměrně bohatou nabídku produktů. Co je dnes v této oblasti na trhu? Například fyzické rozlišení skoro 40 MPix!

 

 

 

PhotoPlus 2005 - newyorská show velikánů

24. října 2005, 00.00 | V první části naší přímé reportáže z newyorského konferenčního centra věnujeme největším expozicím tradičních velikánů dnešní digitální fotografie. Čím se snaží oslovit převážně profesionální fotografickou veřejnost, které je PhotoPlus primárně určeno?

 

 

 

Strana výpisu

12

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: