Reportáže - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Reportáže

photokina 2006: čeští vystavovatelé na photokině

28. září 2006, 00.00 | Vzhledem k poměrně malé vzdálenosti od naší české kotliny, jsme se vydali hledat, zda-li na photokině 2006 nevystavují také české firmy. Nalezli jsme jich celkem pět. Tradiční značky jako Foma Bohemia a Meopta zřejmě nepřekvapí, ale nalezli jsme i zajímavost, o které jsme dosud nevěděli. Podívejme se tedy na přehlídku našeho "národního teamu" na photokině 2006.

 

 

 

photokina 2006: vyhrazeno pro fotografy

26. září 2006, 00.00 | Dnes začal v německém Kolíně nad Rýnem největší světový veletrh fotografické techniky – photokina 2006. Akci provází nejen záplava oznámení nových produktů, ale i řada organizačních změn. Co photokina letos nabízí, se můžete dozvědět z naší první reportáže.

 

 

 

photokina 2006: Apple představil zbrusu nový Aperture 1.5

26. září 2006, 00.00 | Společnost Apple včera odpoledne představila v rámci veletrhu photokina 2006 novou verzi svého softwaru určeného pro profesionální organizaci a zpracování RAW formátů. Aperture 1.5 nabízí komfort, který u jiného softwaru dnes budete hledat jen stěží.

 

 

 

Fotografové mrtvoly nepřenášejí

22. září 2006, 00.00 | Ke jménu Jan Šibík (*1963) není snad třeba ani nic dodat. Reportážního fotografa, který svým objektivem dvě desítky let zachycuje nejdramatičtější světové události současnosti, zná téměř každý. Mně věnoval tři čtvrtě hodiny svého času, než odkvačil na zahájení výstavy World Press Photo v pražském Karolinu. A o čem jsme si povídali? Čtěte v následujícím rozhovoru.

 

 

 

Úplně erotický pes

1. září 2006, 00.00 | Fotograf Antonín Malý (*1950) je znám především svými bizarními digitálními fotografiemi psů. Když jsem zvonila u jeho domku na Petřinách, vykoukli na mě okénky ve vratech dva takoví, jako kdyby z jeho snímků právě vystoupili. Umělec je s nepřeslechnutelnou něhou v hlase oslovuje „prasata“. A tak se téma našeho rozhovoru rovným dílem dělilo mezi fotografování a psy, ale nejčastěji se obojí proplétalo, stejně jako na Malého fotkách (k vidění třeba na www.antoninmaly.cz). Více vám řekne sám na klubovém setkání IDIFu ve středu 6. září.

 

 

 

Digitální fotografování je pro mnoho lidí jen hra

16. června 2006, 00.00 | Spisovatel Franz Kafka pracoval v pojišťovně, fotograf a hudebník Jiří Hanke (*1944) ve spořitelně. Kdo by hledal umělce v civilním povolání, které bývá spojováno s nudnými sloupci čísel, oblekem s kravatou a pracovní dobou „od do“? Navzdory tomu jsou Hankeovy fotografie plné zájmu o člověka, pochopení pro jeho drobné radosti i starosti, svérázného humoru. Často sleduje svět z nečekaného úhlu, a mnoho zajímavého dokáže najít i ve věcech zdánlivě obyčejných. Chcete vědět více? Přijďte na klubové setkání IDIFu s Jiřím Hankem ve středu 21.6.!

 

 

 

Jiří Havel: Rajskou zahradu jsem našel v Himalájích

9. června 2006, 00.00 | Setkání s legendami, jakou Jiří Havel (*1931) v české fotografii bezesporu je, bývá poznamenáno nervozitou, kterou vyvolává úcta před slavným jménem. Dali jsme si dostaveníčko na květnovém Digifóru, kde přednášel o svých působivých přírodních záběrech, a stres opadl hned v prvních minutách našeho povídání – o cestě venkovského mladíka k fotografii, vztahu zralého fotografa k digitální technice, o safari v Africe s Milošem Macourkem i o monografii, která vyjde letos v září.

 

 

 

Expedice Philippines 2006

22. května 2006, 00.00 | Dne 26. dubna 2006 začal projekt Philippines 2006. Autoři projektu fotograf Libor Špaček a kameraman Jiří Novota odletěli s další členkou týmu Martinou Benešovou na Filipíny vytvořit sérii dokumentárních filmů a fotografií. 18. května pracovní skupinu doplní Eva Aichmajerová. Poslední člen expedice v roli „záložníka“, Jiří Heller, vytváří týlové zázemí. Návrat výpravy je plánován na 5. června tohoto roku.

 

 

 

Pepa Středa: Jsem nudlař

15. května 2006, 00.00 | Fotograf Pepa Středa (*1964) převážně žije a pracuje na Kokořínsku, kde ho neruší hluk velkoměsta. K rozhovoru jsme se však sešli v jeho pražském bytě, kde na každém kroku narazíte na nějaké památky z cest, jako jsou třeba tibetský modlicí mlýnek, jihoamerický vějíř, ale především autorovy typické působivé panoramatické fotografie krajin. Příště se s ním můžete sejít i vy, a to při klubovém setkání v IDIFu v Hálkově ulici.

 

 

 

Fotografovat digitálem je jako obcovat s mrtvolou

2. května 2006, 00.00 | Zdá se, že i český bulvár konečně zaregistroval, že Sára Saudková (*1967) není krátkodechou celebritkou, ale skutečnou osobností s mnoha sympatickými vlastnostmi, jakými jsou například vnitřní síla, optimismus, humor a vytrvalost. A navíc umí, což paradoxně, ale pro Čechy typicky nejprve zjistili a ocenili ve světě. Ač se fotografii systematicky věnuje teprve od roku 1999, má už za sebou úctyhodnou řádku výstav v tuzemsku i venku a především monografii, která se okamžitě stala bestsellerem. Ve středu 3. 5. bude hostem klubového setkání IDIFu.

 

 

 

Strana výpisu

13

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: