Trendy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Trendy

Země se otřásla! Canon EOS 5D Mark II 21,1MPx, s možností nahrávání HD videa, je tu!

18. září 2008, 00.00 | Photokina 2008 se blíží a na poli full-frame zrcadlovek se kvapně schyluje k „bitvě“. „Hozenou rukavici“ od společnosti Sony, v podobě 24,6Mpx DSLR Alpha-A900, rázně „zvedla“ společnost Canon, která představila atraktivního nástupce dnes již „stařičkého“ Canon EOS 5D. Stal se jím fotoaparát Canon EOS 5D Mark II, který je, mimo jiné, vyzbrojen rozlišením 21,1 Mpx, schopností nahrávat Full HD video 1920 x 1080 pixelů, novým procesorem DIGIC IV, živým náhledem a citlivostí ISO až 6400 (rozšiřitelné až na 25600 ISO).

 

 

 

Stylové prohlížení fotografií: první digitální fotorámeček Sony Ericsson IDP-100

9. září 2008, 00.00 | Společnost Sony Ericsson dnes představila svůj první digitální fotorámeček. Přístroj s označením IDP-100 je určen pro snadné prohlížení fotografií pořízených nejen mobilním telefonem Sony Ericsson Cyber-shot™. Do jeho interní 128MB paměti lze uložit až 500 fotografií, a to buď odesláním přes Bluetooth nebo pomocí USB rozhraní či paměťové karty. Kvalitní zobrazení pak zajišťuje velká 7“ LCD obrazovka s vysokým rozlišením a výborným barevným podáním.

 

 

 

Okénko do historie 8. závěr - Single Lens Reflex (SLR)

2. července 2008, 00.00 | Dnešní díl našeho okénka je tak trochu speciální. Nebudeme pátrat po historii dalšího z výrobců fotoaparátů, ale krátce zavzpomínáme na vznik vynálezu SLR jako takového a představíme si několik zrcadlovek ve standardu 35mm od vybraných výrobců vyrobených v pořadí jako první.

 

 

 

Ceny TIPA 2008 - Výběr toho nejzajímavějšího na fotografickém trhu

27. června 2008, 00.00 | Každoročně se vyhlašují ceny TIPA (Technical Image Press Association), které představují výsledek hlasování evropského odborného tisku (30 publikací ze 13 zemí). Voleny jsou produkty v nejrůznějších kategoriích souvisejících převážně s fotografií. Jaké jsou podle TIPA nejlepší DSLR, kompakty nebo tiskárny? Do hodnocení se počítají jak parametry výrobku, tak i jeho přínos, originalita či cena v poměru s výkonem.

 

 

 

Swiss Picture Bank

22. května 2008, 00.00 | Švýcarsko má nejen šikovné bankéře hlídající účty s penězi. Nyní můžete zprostředkovně využít bezpečné švýcarské služby i vy. Služba Swiss Picture Bank nabízí prostor pro zálohování vašich digitálních fotografií. Slibují uchování dat na minimálně 30 let a pokud se jim to nepodaří, vrátí vám třicetinásobek zaplacené ceny za ztracený snímek.

 

 

 

Je libo nechat si retušovat snímky přes internet?

7. dubna 2008, 00.00 | Je až s podivem, že se retušovací služby přes internet začaly nabízet až poslední dobou. Tímto směrem orientované samostatné projekty nyní přibývají jako houby po dešti a směřují hlavně k běžným uživatelům fotoaparátů, kteří se chtějí na internetu prezentovat, ale sami retuš (zejména portrétů) nezvládnou.

 

 

 

Adobe uvedla první podobu Photoshop Express, aneb upravujeme fotky přes internet

31. března 2008, 00.00 | Minulý týden zveřejnila společnost Adobe betaverzi své již po nějaký čas očekávané online služby pro editaci a sdílení digitálních fotografií Photoshop Express. V jejím rámci získá uživatel poměrně širokou škálu nástrojů pro snadné nedestruktivní úpravy snímků, 2 GB úložného prostoru, možnost vystavení vlastních fotografií i přístup ke galeriím jiných uživatelů a provázání s některými stávajícími službami pro sdílení fotografií. Více se dočtete v našem článku.

 

 

 

Okénko do historie 7. - Konica Minolta

21. února 2008, 00.00 | Chceme-li se dozvědět, jak svou profesionální dráhu začala Konica Minolta, musíme se vydat zpět do roku 1873. Zpočátku vystupovali každý zvlášť jako rovnocenní konkurenti, ale v roce 2003 došlo k jejich spojení. Co těmto událostem předcházelo a jak se jejich příběh vyvíjel, se můžete dočíst v dnešním sedmém okénku do historie.

 

 

 

Mikrofotobanky - proč, kdo a za kolik?

7. ledna 2008, 00.00 | Vysvětlovat čtenářům, že fotobanky jsou jakési „sklady“ či tržiště, udržující archivy velkého množství fotografií, které jsou připravené k „okamžitému použití“ jen po zaplacení licence, je asi zbytečné. Základní informace o licencování a vysvětlení pojmů jako royalty-free a rights-managed nedávno zaznělo na Grafika.cz. V tomto článku bych se zaměřil na fenomén zvláštního typu fotobank – tzv. mikrofotobank – nabízejících stock fotografie za „mikroplatební“ ceny. Pro porozumění mikrofotobankám bude užitečné začít krátkým ohlédnutím do historie.

 

 

 

Nejčtenější články roku 2007

3. ledna 2008, 00.00 | Přinášíme vám přehled nejčtenějších článků, které jsme vydali v roce 2007. O které fotoaparáty a témata byl největší zájem?

 

 

 

Strana výpisu

... 13 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: