Trendy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Trendy

Okénko do historie 1. - Canonu

7. května 2007, 00.00 | Psal se rok 1933, když byla v Azabu-Roppongi v Tokiu založena společnost Seiki Kogaku Kenkyujo, předchůdce dnešního Canonu. O tom, co následovalo a jak se společnost dále vyvíjela, se dozvíte z našeho článku.

 

 

 

Ohlédnutí za PMA: ultrazoomy

22. března 2007, 00.00 | Chováme se k nim, myšleno my – novináři, v poslední době poměrně macešky. Přesto zde ultrazoomy jsou, vyvíjejí se a zájem o ně rozhodně nezmizel. Jak dopadne jejich existenční boj s DSLR technologií?

 

 

 

PMA 2007: Kam směřují digitální kompakty

13. března 2007, 00.00 | Přestože digitální kompaktní fotoaparát již není tak módním a žádaným artiklem jako dřív, stále jde o velice zajímavý tržní segment, ve kterém lze prodat stovky tisíc kusů úspěšného modelu. Čím se letos výrobci snaží oslovit své potenciální zákazníky?

 

 

 

PMA 2007: Novinky a trendy v oblasti DSLR

12. března 2007, 00.00 | Digitální zrcadlovky jsou bezesporu nejsledovanějším, nejdiskutovanějším a zřejmě i nejvýnosnějším segmentem fotografického trhu dneška. Nabízíme vám sumář novinek, postřehů a trendů v této oblasti přímo z Las Vegas.

 

 

 

Autogramiáda a křest nové knihy o DSLR

9. ledna 2007, 00.00 | Zbrusu nová odborná publikace Institutu digitální fotografie "Mistrovství práce s DSLR" odhaluje taje a specifika při práci a fotografování s digitální zrcadlovkou. Autorem je Roman Pihan, který se problematice práce s DSLR věnuje soustavně již přes pět let. Tato bezpochyby velice zajímavá kniha bude již brzy oficiálně představena veřejnosti - včetně autogramiády.

 

 

 

Nejčtenější články roku 2006

28. prosince 2006, 00.00 | Přinášíme vám přehled nejčtenějších článků, které jsme vydali v letošním roce. O které fotoaparáty a témata byl největší zájem?

 

 

 

Pentax fúzuje se společností Hoya

22. prosince 2006, 00.00 | Na fotografickém trhu se stala událost, která není nijak překvapující. Pentax byl koupen jinou společností. Překvapující je ale to, že převzetí bude provedeno společností Hoya, známým výrobcem optiky a zařízení pro výrobu polovodičových součástek. Očekávalo se spíše převzetí Samsungem, nebo jiným výrobcem digitálních fotoaparátů. Pentax ale také nevyrábí pouze fotoaparáty.

 

 

 

Listopadové novinky na trhu

29. listopadu 2006, 00.00 | Na trhu digitální fotografie se událo několik menších, ale přesto zajímavých událostí, které jsme shrnuli do jednoho článku. Dvě zprávy z toho jsou nepříjemné. Sony má problémy s některými vyrobenými kompakty a podobně tak Leica má problém se svou M8. Spolu se zrcadlovkou D40 Nikon představil také nový kompaktní externí blesk SB-400. Poslední novinkou je 12 MPix snímač od společnosti Sharp.

 

 

 

Kam směřuje standard 4/3?

20. listopadu 2006, 00.00 | Není tomu tak dávno, co byl představen nový standard digitálních zrcadlovek (DSLR) vyvinutý Olympusem. Na systému spolupracuje i Panasonic, který díky tomu mohl jednodušeji vstoupit na trh s DSLR a Sigma, což je nejznámější dodavatel objektivů pro různé standardy DSLR. Dnes jsme pro vás připravili souhrn 24 objektivů, které jsou pro systém 4/3 k dispozici.

 

 

 

Co nám nabízí trh paměťových karet?

26. října 2006, 00.00 | Čas běží neúprosně vpřed a s ním vývoj digitální techniky. V oblasti pamětí je to znát poměrně citelně. Nejen pevné diky do počítačů, ale také paměťové karty se nyní objevují s čím dál větší kapacitou a stále menší cenou. Jak je na tom nyní trh s paměťovými kartami si shrneme v dnešním článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 16 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: