Výstavy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Výstavy

LDF: Proč se Praze říká stověžatá?

29. srpna 2003, 00.00 | Sice přívlastek stověžatosti dávno neplatí, neboť tato cifra byla již někalikanásobně překročena, ale dokonale vystihuje architektonické prvenství. Při jedné z procházek jsem se pokusila poctivě počítat věžičky, pod kterými jsem procházela, ale brzy jsem toho zanechala a jen se dívala. Jen na těchto uvedených fotografií je cca 78 věžiček, a to je pouze výběr!

 

 

 

Proč věřím Gabriele Čapkové

28. srpna 2003, 00.00 | Pustí-li se fotograf cestou sociálního dokumentu, nemá to nikdy jednoduché, ačkoli by se zdálo, že na tom, chodit po ulici a mačkat spoušť, není nic těžkého. Naopak: záběry musejí jít do hloubky, vypovídat. Jalovost a prvoplánovost se zapovídá. Na otázku, kam až smím zajít, co všechno je ještě v rámci etiky, si ale musí odpovědět každý sám. Gabriela Čapková je srpnovým hostem virtuální World Webphoto Gallery. Pomocí osmadvaceti černobílých fotografií nás zve do světa, který nevnímáme, dokud s ním sami nejsme konfrontováni.

 

 

 

LDF: Hodiny věžní, kostelní, okrasné…

27. srpna 2003, 00.00 | Patřím ke skupině lidiček, kteří nemají potřebu hlídat ubíhající čas častým sledováním kapesních hodinek. Vím, že stačí udělat pár kroků a plynoucí čas mi dostatečně připomene velký ciferník věžních budov. A jestli jsou správně “natažené“? Pokud ne, nevadí, další určitě budou…

 

 

 

LDF: Pražské sochy – umění na každém kroku

22. srpna 2003, 00.00 | Konečně zase doma v Praze. Hned druhý den po příletu jsem vyrazila do města, abych nasála tu krásu. Můj hledáček upoutaly sochy, kterých má Praha víc jak věžiček.

 

 

 

Příliš mnoho erotiky a ukradená kasička

15. srpna 2003, 00.00 | Obavy, že jsou fotografie příliš erotické na důstojné prostory Staroměstské radnice, a potom kasička, ukradená právě v těchto důstojných prostorách přímo při vernisáži jen pro zvané, předznamenaly odstartování výstavy Dany Kyndrové k třicetiletí její fotografické činnosti. Tyto bizarní příhody však nic nemění na síle výpovědi a působivosti, které snímky této originální vypravěčky lidských osudů vyzařují.

 

 

 

LDF: Malá fotogalerie našich přírůstků

14. srpna 2003, 00.00 | Na našich cestách New Yorkem jsme samozřejmě nepotkávaly jen mrakodrapy a Američany, ale i jejich mazlíčky a drobné zvířectvo. Ne vždycky bylo jejich focení jednoduché, ale každopádně fotografie stojí za to. Prvních pár snímků je s Ančinými miláčky pejsky, které fotila v Americe snad úplně všechny. Neodpustila jsem si přidat hned několik fotek fotogenické veverky a ptactva zdejší krajiny. Perličkou na závěr zůstává krásný pavouček, který sice neumí lítat jako ptáci, ale ve vzduchu se udrží pomocí tenoulinkých vláken.

 

 

 

LDF: Při focení New Yorku

12. srpna 2003, 00.00 | Nevím jak Vy, ale já vždycky toužila podívat se do zákulisí divadla, hotelů, filmových představení, prostě všude, kde se něco děje. Všichni kolem nás nám ukazují jen jak mají věci vypadat, ale ne vždy už vám ukazují jak se k tomu dospělo, a jak při přípravě vypadali. Tady je pohled toho, jak jsme vypadaly my v New Yorku.

 

 

 

Mentálně postižení fotografové – soucit či obdiv?

6. srpna 2003, 00.00 | Zátiší, snímek krajiny, architektury, portrét, dokonce i koláž a roláž. Některé působí amatérsky, ale u jiných má divák pocit, že se dívá na profesionální fotografie. Ve skutečnosti všechny práce vytvořili mentálně postižení lidé – absolventi 1. ročníku projektu „S fotoaparátem za poznáním“.

 

 

 

LDF: Procházka po Brooklyn Bridge v NY

4. srpna 2003, 00.00 | Čím je Brooklynský most zajímavý? To je jednoduché, je tu krásný výhled, prostředí, spousta laviček k odpočinku. Z vlastní zkušenosti vím, že se na něm dá strávit i celé dopoledne focením a vůbec se nebudete nudit pokud se tam vydáte s kamarádkou, třeba jako já, je o zábavu vždy postaráno.

 

 

 

LDF: Náš první den v New Yorku

31. července 2003, 00.00 | Na letiště jsme přiletěly večer a šly jsme hned spát. Rozhodly jsme se, že brzy ráno vyrazíme a projdeme si okolí. New York, velkoměsto, a my jsme přitom na ostrůvku zvavém Manhattan. Máme jen pár dní a svou dovolenou si hodláme užít. Jestli Vás zajímá, co jsme objevovaly první den, tak se s námi podívejte. Možná Vás překvapí stejně jako nás, jaký New York může být. Nejsou to jen samé mrakodrapy.

 

 

 

Strana výpisu

... 77 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: