Autogramiáda autora a křest knihy "Mistrovství práce se světlem" v pondělí 26.5. - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Autogramiáda autora a křest knihy "Mistrovství práce se světlem" v pondělí 26.5.

21. května 2008, 00.00 | Autogramiáda autora a křest knihy "Mistrovství práce se světlem" se bude konat 26. 5. 2008 tj. v pondělí od 16.00 hod v Paláci Neoluxor! Kniha Mistrovství práce se světlem jako první nabízí opravdu vyčerpávající odpovědi na všechny vaše otázky týkající se různých světlených podmínek. Jde o původní českou publikaci, na které tým lektorů IDIFu v čele s Romanem Pihanem pracoval více než rok. Začtěte se do této unikátní knihy a najděte odpovědi na své otázky! Kniha volně navazuje na knihu "Mistrovství práce s DSLR" od stejného autora.

{Křest knihy Mistrovství práce se světlem}

Autogramiáda autora a křest knihy "Mistrovství práce se světlem" se bude konat 26. 5. 2008 tj. v pondělí od 16.00 hod v Paláci Neoluxor! Kniha Mistrovství práce se světlem jako první nabízí opravdu vyčerpávající odpovědi na všechny vaše otázky týkající se různých světlených podmínek. Jde o původní českou publikaci, na které tým lektorů IDIFu v čele s Romanem Pihanem pracoval více než rok. Začtěte se do této unikátní knihy a najděte odpovědi na své otázky! Kniha volně navazuje na knihu "Mistrovství práce s DSLR" od stejného autora.

Kde: Knihkupectví Neoluxor, Václavské nám. 820/41, Praha - Nové Město
Kdy: pondělí 26.5.2008, 16.00 - křest, 16.15 - autogramiáda

Za účasti autora: Romana Pihana
Kmotry knihy budou Ondřej Neff a Ljuba Krbová.

V průběhu celé autogramiády bude probíhat komentované promítání z průběhu výroby knihy.
Na křest Vás zve vydavatel publikace, Institut digitální fotografie.Mistrovství práce se světlem
Průvodce fotografa pro každou světelnou situaci
Standardní koncová cena: 690Kč

[-more-]{Popis knihy}

Mistrovství práce se světlem
Průvodce fotografa pro každou světelnou situaci

Digitální technika otevřela cestu do kouzelného světa fotografie doslova nejširší veřejnosti. Proto Institut digitální fotografie vydal více jak desítku knih zaměřených na ovládání digitálního fotoaparátu, jeho příslušenství a základní fotografické postupy. Bezesporu nejúspěšnějším titulem v této oblasti se stala kniha Rimana Pihana Mistrovství práce s DSLR, která vyšla již ve třech reedicích. Proto jsme se rozhodli na ni volně navázat a připravili jsme zbrusu novou knihu, která se věnuje tomu nejdůležitějšímu v životě fotografa - práci se světlem.

Kniha Mistrovství práce se světlem na 240 stranách přehledně popisuje, co fotografa čeká v různých světelných podmínkách, jaké vybavení potřebuje, a hlavně jak využít všechny typy světelných podmínek ve svůj prospěch. V pěti kapitolách je samostatně rozebíráno fotografování v přirozeném světle, v umělém světle, práce s bleskem i fotografování ve studiu či ateliéru. První kapitola je věnována světlu obecně, jak z pohledu nastavení fotoaparátu, tak i tvůrčích možností fotografa.

Autor knihy využil osvědčený koncept předchozího titulu, takže v knize nechybí oblíbené sloupky "Podrobně", které odpovídají na často kladené dotazy či vysvětlují nejdůležitější fakta pro rychlejší orientaci čtenáře.

Kniha Mistrovství práce se světlem jako první nabízí opravdu vyčerpávající odpovědi na všechny vaše otázky týkající se různých světlených podmínek. Jde o původní českou publikaci, na které tým lektorů IDIFu v čele s Romanem Pihanem pracoval více než rok. Začtěte se do této unikátní knihy a najděte odpovědi na své otázky!

V knize naleznete:

  • podrobné vysvětlení toho, co je to světlo, jaké jsou jeho druhy, jak ovlivňuje fotografii a jak s ním pracovat
  • jak se vypořádat s denním světlem, jak řešit kontrast v krajině a jak správně používat filtry
  • jak pracovat s umělým světlem, vypořádat se s nedostatkem světla a kombinovat umělé a přírodní osvětlení
  • vše, co jste kdy chtěli vědět o práci s vestavěným i systémovým bleskem
  • základní informace o práci ve studiu, ateliérovém vybavení a specifikách profesionální práce

Kniha v rozsahu 240 stran formátu 295 x 295mm (plnobarevný tisk na křídový papír v knižní vazbě) bude prodávána za koncovou cenu 690 Kč včetně DPH.

Tiráž:
Název: Mistrovství práce se světlem
Podtitul: Průvodce fotografa pro každou světelnou situaci
Autor: Roman Pihan
Produkce: Jan Březina
Obálka, vazba a grafické zpracování: Jaromír Páv
Dtp: ’MACK’

Vydává: © Institut digitální fotografie s. r. o., 2008
ISBN: 978-80-87155-02-8
Standardní koncová cena: 690Kč

» Objednat knihu

Ukázky z publikace (kliknutím na náhled zvětšíte vybranou stránku):


Obsah knihy


Ukázkové kapitoly


Ukázkové kapitoly


Ukázkové kapitoly


Ukázkové kapitoly


Ukázkové kapitoly

» Objednat knihu

Tématické zařazení:

 » Praxe  

 » Praxe  » Literatura  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Grafické zpracování knihy

Autor: Honza Muž

Založeno: 10.06.2008, 10:13
Odpovědí: 2

Rád bych touto cestou "poděkoval" autorovi grafického zpracování této jinak krásné knihy.
Knihu jsem koupil a doma jsem zjistil, že na některých stránkách je při horním okraji šmouha jako od špinavé rotačky, která často zasahuje až do fotografií. U knihy za sedm stovek mi takový kaz prostě vadí, takže jsem ji zase zabalil a odnesl zpět do obchodu. Tam mi nejdříve vrátili peníze, protože si stejně jako já nedovedli představit, že by mohlo jít o úmysl. Pak jsme nicméně přišli na to, že je to ve všech výtiscích a je to vidět i na zde v článku uvedených stránkách.
Z fotek v tomto druhu publikací se má člověk něčemu přiučit a ty kaňky na nich to hodně kazí. Škoda!

Odpovědět na příspěvek

RE: Grafické zpracování knihy

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 10.06.2008, 12:31

Dobry den,

je skoda, ze vas uvedeny graficky prvek rusi. Jsme presvedceni, ze kniha by mela byt nejen informacne na vysi, ale ze by mela byt take krasna. Proto jsme uz v knize Mistrovstvi prace s DSLR zvolili tuto cestu, knihy se prodalo pres 10.000 vytisku a jste uprimne receno prvni, komu tento prvek nevyhovuje a ozval se nam.

Presto diky za zpetnou vazbu.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Grafické zpracování knihy

Autor: Papik Muž

Založeno: 11.08.2008, 15:52

Také mám obě knihy a dovolím si napsat své přípomínky.
Grafický design mně osobně nevadí, horší je to s formátem knih. Velmi špatně se s knihou manipuluje a i množství poloh, ve kterých se dá číst je velmi omezené. Ovšem chápu, že zmenšením formátu, na řekněme standardní A4, by trpěla velikost fotografických příkladů a i postranní znalostní a kvízové sloupečky, by zřejmě vzaly za své. Nepohodlí je holt taková daň za zdařilou a netradiční grafickou úpravu.
Takže mi vlastně vadí jen jedna věc :-) Jelikož nejsem z Prahy ani do ní často nejezdím, tak jsem si knihy objednával na webových stránkách IDIFu. Balík však byl, na ochranu před praktikami České pošty, bohužel vystlán kancelářským papírovým skartem. Tyto papírové nudličky práší samy o sobě a dále se z nich uvolňují větší či menší částečky při samotné přepravě. Výsledek je, že veškeré tmavé pasáže při okrajích listů, především u okraje horního, jsou zašpiněné papírovým prachem, který jde velmi špatně dolů. Rozhodně nejde jen tak jednoduše sfouknout. Přimlouval bych se pro jinou ochranu knih a publikací zasílaných poštou. Děkuji.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: