PhotoArt 05-2008: již na stáncích! - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

PhotoArt 05-2008: již na stáncích!

7. května 2008, 00.00 | Květnové číslo PhotoArtu Vám nabídne rozhovor se známým fotografem Jiřím Všetečkou, jehož aktuální výstava je ke shlédnutí v překrásných prostorách Starého královského paláce Pražského hradu a v zahradě Na Valech. Nové číslo vyšlo 5. 5. 2008!

Květnové číslo PhotoArtu Vám nabídne rozhovor se známým fotografem Jiřím Všetečkou, jehož aktuální výstava je ke shlédnutí v překrásných prostorách Starého královského paláce Pražského hradu a v zahradě Na Valech.

Jeho nejoblíbenějšími náměty jsou Praha a lidé ve všech životních situacích. Při focení pražských snímků používá fotoaparát Hasselblad. Při tom jeho baťoh váží až 20 kg a k tomu ještě na zádech má zátěž v podobě stativu s váhou kolem 15 kg. Vzhledem k tomu, že občas musí zdolávat i pražské střechy, je to často fyzicky náročná záležitost.

Pro dokumentární fotografii používá klasický Nikon se třemi objektivy. Je zastáncem klasické fotografie. Digitální technice se ale nevyhne například při zhotovování zvětšenin, tuto práci ale rád svěřuje odborníkům. Velkou inspirací pro něj byl Josef Sudek. Díky němu se naučil pokoře a trpělivosti při čekání na správný okamžik. Fotografii pojímá jako dokument doby.Dobrá fotografie je podle něj souhrou mnohých náhod a štěstí, kdy musíte umět být ve správný čas na správném místě se správnou fotovýbavou.

Jiří Všetečka, ať už snímá milovanou Prahu nebo obyčejné lidi, vždy je v jeho pojetí kromě působivé výtvarné krásy a originální imaginace přítomen i pohled filosofa, jenž s nadhledem chápe propojení zdánlivých protikladů: minulosti a budoucnosti, věčnosti a pomíjivosti, ale třeba i exaktnosti a poezie. Za jednu ze svých nejúspěšnějších fotografií považuje moment zrození člověka. V rozhovoru s Janem Andělem se o osobě Jiřího Všetečky dozvíte mnohem více.

Zároveň bychom všem čtenářům rádi oznámili, že časopis PhotoArt vychází v češtině, němčině a angličtině. Tyto jazyky jsou integrovány přímo uvnitř časopisu. PhotoArt se tak stal skutečným mezinárodním titulem. Upozorňujeme rovněž na takřka poslední možnost přihlásit se na letošní Inter Photo Camp 2008, konaný v malebné krajině Berounska poslední červnový víkend. Zbývá vám jen popřát příjemné chvíle strávené s májovým číslem PhotoArtu, který je k dostání od 5.5.2008

Tématické zařazení:

 » Praxe  

 » Praxe  » Literatura  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: