Proběhl křest nové knihy Mistrovství práce s DSLR - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Proběhl křest nové knihy Mistrovství práce s DSLR

29. ledna 2007, 00.00 | Dne 24.1.2007 proběhl slavnostní křest zbrusu nové publikace "Mistrovství práce s DSLR", kterou vydal Institut digitální fotografie. Křest knihy Romana Pihana se společně s autogramiádou uskutečnil na Václavském náměstí v knihkupectví Neoluxor.

Minulý týden, dne 24.1.2007, proběhl slavnostní křest zbrusu nové publikace "Mistrovství práce s DSLR", kterou vydal Institut digitální fotografie. Křest knihy Romana Pihana včetně autogramiády se uskutečnil v samém srdci Prahy – na Václavském náměstí v knihkupectví Neoluxor. Jako kmotři se představili Marek Vašut, Sára Saudková a Ondřej Neff. Jak to na autogramiádě vypadalo a jak dopadl křest?


Jan Březina (vlevo) a Roman Pihan (vpravo)

Institut digitální fotografie vydal koncem roku 2006 dlouho očekávanou publikaci na téma práce a fotografování s digitální zrcadlovkou. Kniha Mistrovství práce s DSLR se zaobírá všemi specifiky v této oblasti, samotným fungováním DSLR stejně jako různými úskalími v této oblasti a zároveň nabízí tipy a užitečné triky, které je nezbytné zvládnout pro efektivní fotografování s digitální zrcadlovkou. Autorem textu je Roman Pihan (mimo jiné též fotograf a odborný redaktor), který se problematice práce s DSLR věnuje soustavně již přes pět let.


Autor knihy Roman Pihan

Kniha o DSLR

Fotografie zažila v posledních 10 letech radikální přerod a digitální zrcadlovky se staly jednoznačně fenoménem dnešní doby. Není žádným tajemstvím, že fotografování s digitální zrcadlovkou přinese řadě začínajících uživatelů značné rozčarování z relativně horší kvality fotografií ve srovnání s kompaktními přístroji. Amatérské fotoaparáty (kompakty a EVF – elektronické zrcadlovky) používají silné softwarové finální úpravy, aby produkovaly "líbivé" finální snímky. V případě post-processingu zde probíhá množství úprav, jako doostřování, úpravy saturace, kontrastu apod. Na druhou stranu však amatérské fotoaparáty neumožňují širší možnosti ovládání expozice. Oproti tomu DSLR sice nepoužívají tak výrazné post-processingové úpravy, ovšem zase nabízejí rozšířené možnosti nastavení expozičních parametrů, a dávají tak fotografovi téměř neomezenou tvůrčí volnost.

S tím však stoupají také nároky na odbornou způsobilost uživatele, jeho fotografický um, znalosti a zkušenosti. Na rozdíl od amatérských digitálních přístrojů (kompaktů a EVF) nechává DSLR většinu rozhodnutí na fotografovi (i když nabízí též plně automatické funkce). Nová kniha si klade za cíl seznámit každého začínajícího uživatele digitální zrcadlovky se všemi jejími funkcemi, principem fungování a naučit ho efektivně s tímto kreativním nástrojem pracovat. Vše je zde vysvětleno čtivou a srozumitelnou formou a každý, kdo chce, ale zatím neví, jak na to, nalezne v této příručce fotografa výborného pomocníka.

Obsah knihy

Mistrovství práce s DSLR nabízí jako první publikace na našem trhu vyčerpávající odpovědi na všechny otázky týkající se práce s DSLR. Jde o původní českou publikaci, na které tým lektorů IDIFu pracoval téměř rok. Kniha je vázána v pevné vazbě, formátu 295 x 295 mm. Uvnitř naleznete 220 stran textu s konkrétním popisem všech funkcí DSLR, praktický návod, jak otestovat svoji DSLR, více jak 400 ilustračních fotografií, přes sto kreseb, grafů a několik desítek tabulek pro pohodlné nalezení informací. Nechybí ani podrobný průvodce nákupem objektivů, blesků a dalšího příslušenství. Kromě autora Romana Pihana se na knize podílel též Ondřej Neff a celý projekt produkoval Jan Březina – jednatel IDIFu.


Sára Saudková, Ondřej Neff a Roman Pihan (zleva)

Autogramiáda a oficiální křest

Dne 24.1.2007 proběhl v knihkupectví Neoluxor na Václavském náměstí (Praha 1 – Nové Město) slavnostní křest knihy. Ten započal v 17:30 a od 18:00 následovala autogramiáda Romana Pihana. Kmotry zde byli Sára Saudková, Marek Vašut a Ondřej Neff. Vydavatel zde byl zastoupen jednatelem společnosti Janem Březinou a back office managerkou Miriam Hlavinkovou. Během celé autogramiády probíhalo komentované promítání z průběhu výroby knihy.


Jan Březina, Marek Vašut, Sára Saudková, Roman Pihan a Ondřej Neff (zleva)

Popis publikace

Kniha v celkovém rozsahu 250 stran, formátu 295 x 295 mm (plnobarevný tisk na křídový papír v knižní vazbě). Maloobchodní cena je 590 Kč včetně DPH.

Tiráž:
Název: Mistrovství práce s DSLR
Podtitul: Vše, co jste chtěli vědět o digitální zrcadlovce a nikdo vám to neuměl vysvětlit
Autor: Roman Pihan
Spoluautor textů (kapitol 2,3 a 6): Ondřej Neff
Produkce: Jan Březina
Jazyková korektura: Petr Horák
Obálka, vazba a grafické zpracování: Jaromír Páv
Předtisková příprava (DTP): ’MACK’

Vydal: © Institut digitální fotografie s. r. o., 2006

ISBN: 80-903210-8-9
Standardní koncová cena: 590 Kč

Ukázky z publikace (obrázky v plném rozlišení jsou uloženy ve formátu PDF, jeden soubor má cca 100 Kb):


Obsah

Ukázkové kapitoly


Jan Březina a Marek Vašut


Ondřej Neff


Marek Vašut se Sárou Saudkovou


Přípitek: Roman Pihan (uprostřed) s Markem Vašutem a Sárou Saudkovou


Přípitek (zleva: Jan Březina, Marek Vašut, Roman Pihan, Sára Saudková a Ondřej Neff)


Autogramiáda (Marek Vašut)


Autogramiáda (Sára Saudková)


Autogramiáda (Roman Pihan)

::. V případě zájmu si můžete Objednat knihu ZDE

Tématické zařazení:

 » Praxe  

 » Praxe  » Tipy & triky  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

konecne

Autor: marek62 Muž

Založeno: 29.01.2007, 07:24
Odpovědí: 3

Jak znam texty pana Pihana, konecne bude na trhu knizka, kde nebudou jen obecne kecy trikrat vyvarovane dokolecka. I kdyby to bylo jen to, co ma na webu prehledne utridene, bude to praktictejsi pomucka vsem zaninajicim nez to, co doposud vydal (pri v si ucte) Mr. Neff.

Odpovědět na příspěvek

RE: konecne

Autor: Karel Kahovec Muž

Založeno: 29.01.2007, 09:11

Ano, je tam to, co má pan Pihan na webech o DSLR, především seriály zde na fotografovani.cz, opravené jsou různé omyly a je to doplněno sloupcem po straně všech stránek, který z toho dělá vlastně náznak učebnice - různé otázky na porozumění textu, doplnění a upřesnění. A je to pěkně veliká a těžká kniha.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: konecne

Autor: Pu Muž

Založeno: 29.01.2007, 10:08

Veliká, těžká a hlavně čtivá. Přišla mi v pátek a celý víkend jsem doma kromě čtení na nic nesáhl :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: konecne

Autor: Tukancheez Muž

Založeno: 10.08.2007, 14:51

Jj taky uz se moc tesim, nedavno jsem si poridil prvni DSLR, tak urcite zde najdu hodne zajimaveho cteni :)

Dekuji autorum za tuto knihu. Verim, ze to bude muj veliky pruvodce do sveta fotografovani.

Odpovědět na příspěvek

Mistrovsví???

Autor: Cronos Muž

Založeno: 29.01.2007, 14:46
Odpovědí: 1

Podle ukázek v PDF to spíš vypadá jako mistrovsví práce ve Photoshopu nobo podobných programech. Ale s tím se setkávám na těchto stránkách často: "Foťte do RAWu a doma to upravte".

Odpovědět na příspěvek

RE: Mistrovsví???

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 29.01.2007, 15:22

Pokud se podivate na obsah knihy, nebo jeste lepe ji prolistujete u knihkupce, ve foto prodejne ci u nas v IDIFu (Praha/Brno) jiste mi date za pravdu, ze jde opravdu o Mistrovstvi prace s DSLR. RAW format je samozrejme v knize adekvatne zminen, ale kniha rozhodne uci fotografa pracovat na scene a ne za klavesnici.

Odpovědět na příspěvek

fotky

Autor: mk Muž

Založeno: 29.01.2007, 18:17
Odpovědí: 2

Na to, že jde o fotografický web, jsou přiložené fotografie docela bída...

Odpovědět na příspěvek

RE: fotky

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 29.01.2007, 21:08

Nemyslim si, ze by slo o spatne fotografie. Jejich informacni hodnota i technicka uroven je myslim adekvatni potrebam tohoto clanku a podminkam, za kterych byly porizeny. Posprodukci je bezesporu slo posunout jeste o jednu tridu dal, ale nepovazovali jsme to u reportaze z krestu tak dulezite jako aktualnost.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: fotky

Autor: mk Muž

Založeno: 29.01.2007, 23:24

Uznávám, že v Luxoru se fotí celkem špatně hlavně kvůli lesklému oranžovému pozadí, osobně tam fotím dost nerad a vždycky u toho skřípu zubama. Ale třeba sladit "světlost" jednotlivých fotografií by zabralo pár minut a vypadalo by to o dost líp.

Odpovědět na příspěvek

Poděkování

Autor: Vit Němčák Muž

Založeno: 02.02.2007, 08:45
Odpovědí: 0

Myslím si, že pan Pihan pro naši fotografickou veřejnost díky svým stránkám udělal obrovský kus práce a jsem mu za to velice vděčen. Jeho knihu jsem si nechal nadělit od \"Ježíška\" a je v ní obsaženo vše podstatné, co chci vědět o focení. Dlouho jsem čekal na něco podobného. Doposud jsem měl zkopírovanou spoustu různých článků z internetu a knih. díky této knize jsem se spousty těchto chaoticky uspořádaných papírů zbavil a teď mám jednu knihu, která mi dá základ a zbytek už si jen doplním jinde. Ještě jednou všem tvůrcům děkuji. Je to skvělá kniha. doporučuji! V.N.

Odpovědět na příspěvek

Skvela prace...

Autor: Martin Farmačka Muž

Založeno: 26.05.2007, 17:58
Odpovědí: 0

Nemohl jsem dockat, az mi ji z Brna poslou... sice jim cestou nekde padla na roh, ale i tak suverene dostava prednost pred mymi dosavadnimi autory. # M

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: