Rozšiřte si své fotografické obzory - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vzdělání

Rozšiřte si své fotografické obzory

18. ledna 2011, 00.00 | Chcete si rozšířit své fotografické obzory? Zajímá vás konkrétní fotografická disciplína, ale chybí vám potřebné znalosti či zkušenosti? A nebo prostě jen hledáte inspiraci či příležitost setkat se s podobně "postiženými" - spřízněnými dušičkami? Neváhejte a navštivte některý z fotografických kurzů Institutu digitální fotografie...

Chcete si rozšířit své fotografické obzory? Zajímá vás konkrétní fotografická disciplína, ale chybí vám potřebné znalosti či zkušenosti? A nebo prostě jen hledáte inspiraci či příležitost setkat se s podobně "postiženými" - spřízněnými dušičkami? Vše navíc v příjemném prostředí a přátelské atmosféře? Pokud jste si alespoň jednou odpověděli kladně, již dále neváhejte a navštivte některý z fotografických kurzů Institutu digitální fotografie, který pořádá fotografické kurzy již řadu let a jehož lektoři mají v dané oblasti dlouholeté zkušenosti. IDIF zároveň poskytuje záruku odborného a současně srozumitelného výkladu lektory, kteří jsou s tématem denně v kontaktu.
Adobe Photoshop: nejen fotografická retuš

V tomto workshopu se od zkušeného profesionálního fotografa naučíte a v praxi vyzkoušíte „digitální kouzla“ Adobe Photoshopu, vhodná pro nejrůznější druhy fotografií. Vaše snímky se tak posunou do světa komerčně dokonalých portrétů, postav a produktů, do světa iluze, jak ji známe z módních magazínů, katalogů a všudypřítomné reklamy. Naučíte se díky Photoshopu pochopit a ovládnout další článek v řetězci zvaném továrna na krásu a pokud budete mít chuť, získáte větší šanci se do něho zařadit. Workshop je postaven na základě konkrétních komerčních zakázek tak, aby se účastník kurzu seznámil s tím, co se opravdu používá v profesionální reklamní branži.

Termín: 25. 1. 2011
Adobe Photoshop: rychlé základy práce s fotografií

Potřebujete zvládnout jenom základní potřebné operace při zpracování vašich snímků? Přenést snímky z fotoaparátu do počítače, otevřít, setřídit, promazat (známe to, občas se něco nevyvede), oříznout, doostřit a lehce barevně upravit? No, třeba ještě něco odretušovat a odstranit červené oči. A u některých snímků připravit k tisku třeba jenom výřez, ale prostě nemáte ambice stát se profesionálním uživatelem Photoshopu. Nový ryze praktický celodenní kurz vás provede krok za krokem operacemi, které tvoří většinu toho, co každý z nás používá při zpracování snímků v počítači před tiskem.

Termín: 23. 1. 2011
Exponometrie a white balance

Už vás nebaví neustále jen zkoušet fotografovat a doufat, že snad teď už se snímek opravdu podaří? Že tentokrát už neuvidíte žádné "přepaly" a bílá bude skutečně bílá? V tom případě neváhejte a přijďte k nám na kurz Exponometrie a white balance, kde vás naučíme fotografovat tak, abyste již nemuseli "cvakat" snímky metodou pokus - omyl, ale mohli se věnovat skutečnému fotografování. Na základě mnohaletých zkušeností s lektorováním fotografických kurzů jsme program sestavili z bloků střídajících teorii s okamžitým praktickým nácvikem probraných postupů. Tak je zajištěno nejefektivnější zapamatování a opravdové pochopení dané problematiky. Kurz se proto uskuteční v dobře vybaveném fotografickém ateliéru, kde bude mimo jiné možnost měnit intenzitu či barvu světla.

Termín: 24. 1. 2011
Komunikace s modelem a pózování

Ať už budete fotografovat svoje děti, známé, profesionální modelku nebo třeba ředitele banky, vždy bude komunikace jedním z hlavních stavebních kamenů, o které se budete muset opřít. Záleží pouze na vás, zda se fotografování stane pro model příjemně stráveným časem, nebo jestli společně prožijete desítky minut trápení, nedorozumění a utrpení. Nabízíme vám celodenní, ryze praktický workshop, který vás zbaví trémy a naučí komunikovat s modelem tak, aby se k vám na fotografování rád vrátil.

Termín: 19. 1. 2011
Nejčastější chyby při focení

Kurz „Nejčastější chyby při focení“ je vhodný pro ty, kteří s fotografováním už mají určité zkušenosti (například absolventům kurzu Základy fotografování), ale nedaří se jim dosahovat takových výsledků, jaké by si představovali. Za pomoci zkušeného lektora si vyzkoušíme, jak se vyvarovat těch nejběžnějších chyb, ať už při vlastním focení, nebo i při nastavení fotoaparátu a jednotlivých parametrů. Vše je bohatě doplněno praktickými ukázkami, sami si vyzkoušíte v praxi, jak se kterých častých chyb vyvarovat. Kurz je celodenní a budete na něm potřebovat svůj digitální fotoaparát jakékoliv značky a úrovně.

Termín 1 - 21. 1. 2011 (Praha)
Termín 2 - 3. 2. 2011 (Brno)
Rodinná fotografie

Každý z nás nepochybně někdy zkoušel zaznamenat život své rodiny - partnera, dětí, domácích mazlíčků či dalších rodinných členů (ať sólo nebo ve skupince). Mnoho takových pokusů však často selhává. Proč? Rodinná fotografie ve skutečnosti zdaleka není tak jednoduchá. Přesto nebo spíše právě proto představuje skvělou výzvu pro každého (ať již amatérského či profesionálního) fotografa, neboť nabízí nepřebernou škálu možností! Pojďme tedy společně proniknout do kouzelného světa našich nejbližších...

Termín 1 - 27. 1. 2011 (Praha)
Termín 2 - 10. 3. 2011 (Praha)
Termín 3 - 15. 4. 2011 (Brno)
Seznamte se se svou DSLR Sony

Digitální zrcadlovka, zkráceně DSLR, již dávno není pouze nástrojem profesionálních fotografů. Nejnižší modely zpřístupnily tyto skvělé fotografické aparáty široké veřejnosti a významně tak posunuly kvalitativní možnosti amatérské digitální fotografie. Bohužel zároveň kladou výrazně větší nároky na fotografa po stránce fotografických znalostí a zvládnutí veškerého nastavení a ovládání přístroje. A právě proto vznikly semináře Seznamte se..., které vám usnadní první seznamování s novou DSLR.

Termín: 20. 1. 2011
Kompletní nabídka IDIF kurzů ZDE


Závazná objednávka účasti
Plánujete-li účast na kurzu, potvrďte ji prosím co nejdříve formulářem na rozhraní kurzů IDIFu. Počet účastníků seminářů je limitován a v případě obvyklého příliš velkého zájmu budou objednávky vyřizovány podle data přijetí. Platba kurzu probíhá předem se 7-denní splatností. Při zrušení objednávky od 14 do 7 dnů před kurzem činí storno poplatek 20 %, poté 100 % z ceny semináře.

Při včasném objednání a zaplacení kurzu získáváte nárok na výraznou slevu dalšího kurzu v rámci bonusového programu IDIFu

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: