Rozšiřte si své fotografické obzory (Kurzy) - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vzdělání

Rozšiřte si své fotografické obzory (Kurzy)

25. dubna 2012, 00.00 | Chcete si rozšířit své fotografické obzory? Zajímá vás konkrétní fotografická disciplína, ale chybí vám potřebné znalosti či zkušenosti? A nebo prostě jen hledáte inspiraci či příležitost setkat se s podobně "postiženými" - spřízněnými dušičkami? Neváhejte a navštivte některý z fotografických kurzů...

Chcete si rozšířit své fotografické obzory? Zajímá vás konkrétní fotografická disciplína, ale chybí vám potřebné znalosti či zkušenosti? A nebo prostě jen hledáte inspiraci či příležitost setkat se s podobně "postiženými" - spřízněnými dušičkami? Vše navíc v příjemném prostředí a přátelské atmosféře? Pokud jste si alespoň jednou odpověděli kladně, již dále neváhejte a navštivte některý z fotografických kurzů IDIFu.
Základy fotografování pro každého

Seminář "Začínáme s digitální fotografií" je určen úplným začátečníkům, kteří s digitální fotografií (a fotografií vůbec) teprve začínají. Cílem semináře je poskytnout teoretické i praktické základy pro úspěšné a efektivní fotografování pomocí přístrojů různých kategorií. V první části nabízí seminář teoretické základy v podobě informací o konstrukci a funkci digitálního fotoaparátu, zaměřené zejména na jeho správné nastavení a využití jeho možností. Praktická část je zaměřena na osvojení základních fotografických návyků s důrazem na specifika digitální techniky.

Termín: 27. 04. 2012 - Praha
Čas: 09:15 - 16:45
Místo: Vlkova 7, Praha 3
Noční fotografie I.: Krása noci tajemství zbavená

Zajímá vás Noční fotografie? Rádi byste pronikli do tohoto fascinujícího světa? Pak neváhejte a navštivte nás nový kurz, zaměřený právě na toto téma! Fotograf, lačnící po působivých nočních fotografiích, se musí předně vypořádat s množstvím překážek, které jsou pro danou disciplínu typické. Často se totiž budete potýkat s problémy korektního nastavení expozice, problematikou ostření, složitou prací s hloubkou ostrosti a perspektivou, velkým dynamickým rozsahem, správným komponováním či nejčastěji s problematikou přespříliš dlouhých expozičních časů. Na druhou stranu lze však díky dlouhým časům využít dynamiku pohybu světel k různorodým barevných hrátkám a dosáhnout tak kompozičně či atmosféricky velmi působivých snímků...

Termín: 2. 05. 2012 - Praha
Čas: 15:30 - 22:00
Místo: Vlkova 7, Praha 3
Začínáme s DSLR: NIKON

Digitální zrcadlovka, zkráceně DSLR, již dávno není pouze nástrojem profesionálních fotografů. Nejnižší modely zpřístupnily tyto skvělé fotografické aparáty široké veřejnosti a významně tak posunuly kvalitativní možnosti amatérské digitální fotografie. Bohužel zároveň kladou výrazně větší nároky na fotografa po stránce fotografických znalostí a zvládnutí veškerého nastavení a ovládání přístroje. A právě proto vznikl seminář Seznamte se..., který vám usnadní první seznamování s novou DSLR.

Termín: 27. 04. 2012 - Brno
Čas: 09:15 - 16:45
Místo: Cejl 107, Brno
Začínáme s DSLR: CANON

Digitální zrcadlovka, zkráceně DSLR, již dávno není pouze nástrojem profesionálních fotografů. Nejnižší modely zpřístupnily tyto skvělé fotografické aparáty široké veřejnosti a významně tak posunuly kvalitativní možnosti amatérské digitální fotografie. Bohužel zároveň kladou výrazně větší nároky na fotografa po stránce fotografických znalostí a zvládnutí veškerého nastavení a ovládání přístroje. A právě proto vznikl seminář Seznamte se..., který vám usnadní první seznamování s novou DSLR.

Termín: 11. 05. 2012 - Praha
Čas: 09:15 - 16:45
Místo: Vlkova 7, Praha 3
Adobe Photoshop IV: skládání HDR fotografií

Zachytit na jediném snímku detaily ve stínech, středních jasech i ve světlech je u řady kontrastních scén nemožné. Lidské oko má schopnost přizpůsobit se rozsahu jasů, kterou mu mohou digitální fotoaparáty jen závidět. Přesto i v digitální fotografii existuje řešení - HDR (High Dynamic Range). Právě HDR fotografie umožňuje vytvořit snímky s vysokým dynamickým rozsahem. HDR jde vytvořit přímo v některých fotoaparátech, ale kontrola nad takovým procesem je značně omezená. Další možností je zakoupit specializovaný software, ale i tato cesta má své nevýhody. My se naučíme vytvořit HDR snímky pomocí Adobe Photoshopu. Využijeme možnosti přesného zpracování RAW snímků s jeho Camera RAW a následně dalších funkcí, umožňujících vytěžit z fotografií i ty nejjemnější detaily.

Termín: 28. 04. 2012 - Praha
Čas: 10:00 - 16:00
Místo: Vlkova 7, Praha 3
Apple Aperture: RAW elegantně a efektivně

Společnost Apple již přes 25 let působí jako inovátor na trhu IT technologií a do značné míry změnila pohled na ovládání osobního počítače. Zároveň je její software v čele s operačním systémem Mac OS X nejoblíbenějším prostředím pro profesionální grafiky a fotografy. Apple Aperture přinesl při svém uvedení na trh zcela nový pohled na práci s fotografiemi ve formátu RAW. Profesionálové ocení jeho efektivitu a kvalitu výstupu, nadšení amatéři zase eleganci, se kterou mohou v Aperture zpracovat své fotografie. IDIF s.r.o. ve spolupráci s redakcí serveru MujMAC.cz vám proto nabízí celodenní seminář, ve kterém se naučíte využít eleganci i efektivitu Aperture, ať už jste profesionálové nebo nadšení amatéři.

Termín: 02. 05. 2012 - Praha
Čas: 09:15 - 16:45
Místo: Vlkova 7, Praha 3
Rozumíme DSLR

Digitální zrcadlovka (zkráceně DSLR) již není pouze nástrojem profesionálních fotografů. Nejnižší modely zpřístupnily tyto skvělé fotografické aparáty široké veřejnosti a významně tak posunuly kvalitativní možnosti amatérské digitální fotografie. Zároveň však kladou i výrazně vyšší nároky na fotografa po stránce fotografických znalostí a zvládnutí veškerého nastavení a ovládání přístroje. Fotografování s DSLR je odlišné od kompaktních fotoaparátů v mnoha ohledech. Má řadu výhod, poskytuje fotografie nepoměrně vyšší kvality (technicky i obsahově), je však třeba respektovat určité vlastnosti a specifika.

Termín 1: 04. 05. 2012 - Praha
Čas: 09:15 - 16:45
Místo: Vlkova 7, Praha 3

Termín 2: 30. 05. 2012 - Brno
Čas: 10:00 - 17:00
Místo: Cejl 107, Brno
NÁŠ TIP!
Robert Vano: Daylight nude


Spojení lidského těla a přirozeného světla je kombinace, která dovedla mnoho fotografů na vrchol jejich slávy. Není zapotřebí drahých světel, a přesto můžete docílit fotografií z titulních stran. Pokud k tomu přidáte obnažené lidské tělo, pak jsou uchvacující fotografie takřka na spadnutí.
Toužíte po změně, chcete vidět a zažít nové věci? Zajímá vás, jak k fotografování aktů přistupuje světoznámý a respektovaný fotograf Robert Vano? Pak právě pro vás je připraven tento jedinečný workshop.

Termín: 09. 05. 2012 - Praha
Čas: 10:00 - 17:00
Místo: Vlkova 7, Praha 3
Rodinná fotografie

Každý z nás nepochybně někdy zkoušel zaznamenat život své rodiny - partnera, dětí, domácích mazlíčků či dalších rodinných členů (ať sólo nebo ve skupince). Mnoho takových pokusů však často selhává. Proč? Rodinná fotografie - ač se to na první pohled nezdá - ve skutečnosti zdaleka není tak jednoduchá. Přesto, nebo spíše právě proto, představuje skvělou výzvu pro každého (ať již amatérského či profesionálního) fotografa, neboť nabízí nepřebernou škálu možností! Pojďme tedy společně proniknout do kouzelného světa našich nejbližších... Neboť co by pro nás mělo mít větší váhu než právě povedené rodinné snímky?

Termín: 15. 05. 2012 - Praha
Čas: 09:15 - 16:45
Místo: Vlkova 7, Praha 3
Makrofotografie: Poznejte fascinující "mikrosvět"

Nejen fotografové byli vždy fascinováni „jinými“ světy, světy, kam lidské oko normálně nedohlédne. A nemusí se hned jednat o vzdálené kouty vesmíru, stačí vyjít „za humna“, kleknout do trávy a rozhlédnout se kolem. A nemusíme vlastně ani nikam chodit, spoustu zajímavých témat nalezneme i doma.
Makrofotografie představuje bohatý a fascinující „svět ve světě“, který není běžně vidět, ačkoli jej máme neustále „pod nosem“. A přesně to je ten hlavní důvod, proč jsou makrofotografie tolik žádané a fascinující! Zachycují totiž něco mimo naši „každodenní“ realitu, zcela nový (a jiný) svět, kde o zajímavá témata (snímky) nikdy není nouze.

Termín 1: 09. 05. 2012 - Brno
Čas: 09:30 - 17:00
Místo: Cejl 107, Brno

Termín 2: 20. 06. 2012 - Praha
Čas: 09:15 - 16:45
Místo: Vlkova 7, Praha 3
Kompletní nabídka IDIF kurzů ZDE


Tématické zařazení:

 » Praxe  

 » Praxe  » Vzdělání  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: