Adobe Photoshop Lightroom 4 je k dispozici - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Adobe Photoshop Lightroom 4 je k dispozici

adobe_lightroom4_100px

14. března 2012, 02.00 | Nejnovější verze programu Lightroom, který umožňuje rychle importovat, spravovat, vylepšovat a prezentovat digitální snímky, byla vydána letos v lednu jako veřejná beta verze. Nyní je fotografům k dispozici pro Mac OS a Windows za cenu 109 €, upgrade za 62 € (ceny jsou bez DPH). Lightroom 4 nově nabízí propracovanou technologii pro zpracování stínů a světel, nástroje pro vytváření fotografické knihy, ovládací prvky pro další lokální přizpůsobení a lepší podporu zpracování videa.

Nové funkce Lightroom 4
Nové ovládací prvky nastavení maximalizují dynamický rozsah fotoaparátů a obnovují výjimečné detaily stínů a světel. Nová verze software obsahuje vylepšené automatické úpravy pro dynamické nastavení hodnot expozice a kontrastu a další ovládací prvky pro lokální úpravy, včetně redukce šumu, moaré a vyvážení bílé barvy.Program poskytuje fotografům nástroje k vytvoření působivých fotografických knih díky ovládacím prvkům pro práci s textem a řadě snadno použitelných šablon, stejně jako přímému odkazu pro vytvoření fotoknihy v rámci modulu Kniha. Nový intuitivní modul Mapa zobrazuje obrázky, které mají již přiřazené umístění, poskytuje ovládací prvky pro označení místa pořízení fotografie a možnost nastavit si nejčastější umístění pro snadné přiřazování oblíbených lokalit.Nativní podpora videa nyní poskytuje fotografům možnost přehrát, oříznout a extrahovat snímky z videoklipů natočených pomocí digitálních zrcadlovek, kompaktních fotoaparátů a smartphonů. Na videoklipy lze aplikovat přednastavené úpravy určené speciálně pro video nebo použít mnoho standardních ovládacích prvků Lightroomu pro úpravu obrazu. Výsledné video lze exportovat do souborů standardu H.264 a také zveřejnit přímo na webech Facebook nebo Flickr.

Předvolby v modulu Develop (vyvolávání) plně využívají novou technologii zpracovávání a možnost jemných korekcí pomáhá fotografům vyladit barevné podání snímků tak, aby vypadaly co nejlépe. Kromě toho mohou nyní zákazníci odeslat snímky e-mailem přímo z Lightroomu pomocí e-mailového účtu dle vlastního výběru.Adobe Photoshop Lightroom 4 je k dispozici pro Mac a Windows na Adobe.com/store. Podrobnější informace o funkcích produktu, zásadách upgradování, cenách a jazykových verzích naleznete na Adobe.com/go/lightroom. Uživatelé se mohou také spojit s týmem Lightroomu přímo na Facebooku, přes Twitter, nebo na Adobe Lightroom blogu. Na videa „Jak na to“ se můžete podívat na adrese YouTube.com/Lightroom.

Rodina produktů Adobe Photoshop
Adobe Photoshop a Photoshop Extended jsou klíčové produkty rodiny Photoshop spojující řešení pro různě pokročilé uživatele, kteří chtějí odhalit to nejlepší ze svých digitálních snímků ať už doma, v kanceláři nebo na cestách. Photoshop Lightroom se zaměřuje na potřeby pracovních postupů amatérských a profesionálních fotografů a pomáhá jim vytvářet, spravovat a působivými způsoby předvádět jejich fotografické snímky. Photoshop Elements nabízí spotřebitelům výkonné a snadno použitelné nástroje, které organizují, upravují, vytvářejí a také sdílejí fotografické vzpomínky. Pro mobilní zařízení jsou k dispozici aplikace Adobe Photoshop Touch a Adobe Photoshop Express, bezplatná aplikace pro jednoduché opravy fotografií, jejich vylepšení a pro sdílení na sociálních sítích.

Tématické zařazení:

 » Zpracování  

 » Ostatní  » Aktuality  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Zpracování  » Úpravy fotografií  

 » Novinky  » Novinky - software  

 » Novinky  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: