Je k dispozici nový firmware pro fotoaparáty Olympus PEN E-P1, E-P2 a E-PL1 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Je k dispozici nový firmware pro fotoaparáty Olympus PEN E-P1, E-P2 a E-PL1

28. dubna 2010, 00.00 | Olympus uvolnil novou aktualizaci firmwaru pro své Micro Four Thirds fotoaparáty PEN E-P1, E-P2 a E-PL1. Co nového daný firmware přináší? Více viz náš článek.

Olympus byla první společnost, která v loňském roce představila první Micro Four Thirds fotoaparát PEN-E-P1. Slibně vypadajícímu retro fotoaparátu však někteří jeho uživatelé vytýkali poměrně pomalý chod automatického ostření. Postupem času se edice přístrojů PEN rozrostla o další dva modely E-P2 a E-PL1, které automaticky ostří o něco rychleji, než tomu bylo u jejich předchůdce. Přesto mají aparáty PEN v oblasti rychlost AF ostření ještě nějaké rezervy, které může pomoci zredukovat například vyspělejší verze firmwaru uvedených fotoaparátů (například konkurenční fotoaparát Panasonic GF1 do nynější doby disponoval rychlejším AF ostřením, navzdory tomu, že oba fotoaparáty jsou vybaveny srovnatelnou technologií).

MFT fotoaparát Olympus PEN E-P1

Důkazem toho je i zpráva, že Olympus před několika dny uvolnil novu verzi firmwaru nesoucí označení 1.4, jejíž „hlavní misí“ je výrazně zrychlit průběh automatického ostření u jmenovaných fotoaparátů PEN. Na stránkách Olympusamerica.com můžeme najít grafy, na základě kterých si může uživatel udělat představu, o kolik nový firmware zrychlí kvapnost AF ostření u jednotlivých typů fotoaparátů PEN.

MFT fotoaparát Olympus PEN E-P2

Nakolik jsou uvedené údaje pravdivé či nikoliv si bez možnosti jejich ověření v praxi netroufáme soudit. Nicméně podle prvních testů renomovaného serveru Dpreview.com by nová verze firmwaru měla zvýšit rychlost AF ostření o cca 20 % (u modelu fotoaparátu Olympus PEN E-PL1), což nezní špatně. Nárůst rychlosti AF ostření by se ale měl pravděpodobně vztahovat pouze na objektivy, jejímž výrobcem je Olympus.

MFT fotoaparát Olympus PEN E-PL1

Nový firmware rovněž přináší pro fotoaparáty PEN E-P1 a E-P2 větší výkonost AF trackingu (prediktivní autofokus) v oblasti nahrávání videa (režim kontinuálního ostření C-AF (pozn.: pokud jsou na fotoaparátu nasazeny objektivy M.ZUIKO 9-18 mm či M.ZUIKO 14-150 mm), a možnost zobrazení menu a pořízeného snímku na LCD displeji fotoaparátu i v situacích, kde je na přístroji používán elektronický hledáček VF-2. Více informací o přínosech nového firmwaru pro fotoaparáty Olympus PEN můžete najít na stránkách výrobce.

Graf znázorňující údajný vliv nové verze firmwaru na rychlost autofokusu u fotoaparátů Olympus MFT PEN při použití různých objektivů; Zdroj: Olympusamerica.com

Nový Olympus firmware si mohou uživatelé fotoaparátů PEN E-P1, E-P2 a E-PL1 stáhnout ZDE.

Zdroje: Dpreview.com a Olympusamerica.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  » Novinky - software  

 » Novinky  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: