Nové ACDSee Pro 2 a aktualizace Adobe Lightroom a Camera Raw - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Nové ACDSee Pro 2 a aktualizace Adobe Lightroom a Camera Raw

19. září 2007, 00.00 | Po přívalu letních novinek z oblasti fotoaparátů jsme se dočkali novinek týkajících se fotoeditačních programů. ACDSee Pro se vyvinulo do své druhé verze, přičemž míří do stejných vod jako Adobe Lightroom, který se dočkal nového upgrade na verzi 1.2. Trochu stranou pak zůstává aktualizace Camera Raw, což je modul pro Photoshop, určený pro práci s RAW soubory.

Po přívalu letních novinek z oblasti fotoaparátů jsme se dočkali novinek týkajících se fotoeditačních programů. ACDSee Pro se vyvinulo do své druhé verze, přičemž míří do stejných vod jako Adobe Lightroom, který se dočkal nového upgrade na verzi 1.2. Trochu stranou pak zůstává aktualizace Camera Raw, což je modul pro Photoshop, určený pro práci s RAW soubory.

ACDSee Pro 2
Produkty společnosti ACDSee jsou velmi známé a rozšířené. Kombinaci možností prohlížení, archivace a editace digitálních fotografií nabízí mnoho programů (i český Zoner) a ACDSee patří v tomto oboru ke špičce. Jejich program se vyvinul až do deváté verze, přičemž nedávno se od něj odštěpila verze Pro, která zacílila na náročnější uživatele. Nyní byla představena verze Pro 2. Jaké novinky přináší?

  • samozřejmostí je vylepšení zpracování obrazu
  • aktualizován seznam podporovaných fotoaparátů, resp. jejich RAW souborů
  • zlepšený workflow RAW formátu s možností hromadné konverze do jiných formátů, včetně změny velikosti, přejmenování nebo přiřazení barevného profilu
  • zpracování obrazu "na pozadí" aplikace - nemusíme tedy čekat, než se úkol dokončí

Mezi nově podporované fotoaparáty (resp. jejich RAW soubory) patří: Canon EOS-1D Mark III , Canon EOS 400D / Digital Rebel XTi, Epson R-D1, FujiFilm FinePix S5 Pro, FujiFilm FinePix S6000fd, Imacon Express, Kodak DCS Pro SLR/c, Konica Minolta Dynax 7D, Leaf Aptus 75, Leaf Valeo 22, Leica M8, Nikon D80, Nikon D200, Olympus E-510, Panasonic Lumix DMC-L1, Pentax K10D, Phase One H 25, Ricoh GR Digital, Samsung Pro 815, Sinar 12582980-byte a Sony Alpha A100.
Cena je stanovena na $129.99 USD, což při současném příznivém kurzu dolaru může být akceptovatelné. Stávající zákazníci dostanou 30%. Program lze zakoupit na stránkách výrobce: http://www.acdsee.com

Adobe Lightroom upgrade 1.2
Aktualizace editačního programu Lightroom přináší nápravu několika chyb, které se v programu vyskytovaly, a optimalizuje funkci redukce šumu. Zlepšena je také práce s pluginem Camera Raw 4.2, který je součásti aktualizace.

Více informací o novinkách ve verzi 1.2 naleznete zde: http://www.adobe.com/special/photoshop/Lightroom_12_ReadMe.pdf

Aktualizaci Lightroom 1.2 stáhnete zde: http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=3728

Adobe Camera Raw upgrade 4.2
Byla přidána podpora následujících fotoaparátů: Canon EOS 40D, Fuji FinePix IS-1, Leaf Aptus 17, Aptus 54s, Aptus 75s, Olympus E-510, Panasonic FZ18, Pentax K100D Super, Phase One P 20 +, P 21 +, P 25 +, P 30 +, P 45 +, Sony Alpha A700.

::http://www.adobe.com/products/photoshop/cameraraw.html

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  » Novinky - software  

 » Novinky  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: