Canon představuje CJ17ex6.2B - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Canon představuje CJ17ex6.2B

15. května 2021, 23.03 | Společnost Canon Europe představila objektiv CJ17ex6.2B, kterým reaguje na rostoucí požadavky produkcí na

 přechod z HD na 4K a na potřebu vyhovět při zpracování 4K obrazu různým rozpočtovým možnostem. Univerzální, kompaktní a lehký objektiv s vynikajícími optickými vlastnostmi určený pro 4K kamery se snímačem 2/3" je nejnovějším přírůstkem v řadě televizních objektivů Canon s proměnlivou ohniskovou vzdáleností řady UHDgc. Objektiv nabízí široký rozsah ohniskových vzdáleností počínaje širokým úhlem záběru a umožňuje filmovat s jedním objektivem v různých situacích a z různých úhlů.

 

CJ17ex6.2B je dalším přírůstkem do řady již 18 broadcast objektivů Canon pro rozlišení 4K, která představuje nejširší nabídku na trhui a pokrývá široké spektrum potřeb profesionálních kameramanů při natáčení čehokoli od hromadných a sportovních akcí po zpravodajství a studiovou práci.

 

Objektiv pro rozlišení 4K vyhovuje profesionálním standardům

Rozlišení 4K se sice rychle stává normou, ale k optické dokonalosti obrazu přispívá více faktorů. Objektiv CJ17ex6.2B nejen vychází vstříc poptávce po 4K, ale špičkový optický standard také např. minimalizuje závoje a odlesky. Tím lze dosáhnout lepších výsledků při širokém dynamickém rozsahu (HDR)ii. Navíc je kompatibilní s funkcí korekce chromatické vady televizní kamery založené na širokém barevném gamutu BT.2020 (WCG)iii.

 

Objektiv ve své unikátní optické sestavě využívá prvky s extrémně nízkým rozptylem (UD)iv a s jejich pomocí účinně potlačuje chromatické aberace a barevné aury. Výsledkem je vynikající podání barev, a ostrost a kontrast v celé ploše obrazu. Díky vynikajícím optickým vlastnostem a podpoře HDR a WCG mohou profesionální uživatelé od tohoto objektivu očekávat obraz vysoké kvality, jaký uspokojí požadavky stále náročnějších diváků.

 

Flexibilita a všestrannost pro každou situaci

Objektiv CJ17ex6.2B nabízí profesionálům ideální univerzální řešení s velkým zvětšením. Široký úhel záběru při minimální ohniskové vzdálenosti 6,2 mm se středně velkým transfokačním poměrem (17x) poskytuje široký rozsah ohniskových vzdáleností od 6,2 do 106 mm a 12,4 až 212 mm s vestavěným dvojnásobným telekonvertorem. Schopnost zachytit širokoúhlý obraz i telezáběr při zachování mimořádné optické kvality je odpovědí na poptávku po flexibilní výbavě.

 

Kompaktní a lehký objektiv o hmotnosti pouhých 2,07 kg s podporou rozlišení 4K je vynikající volbou pro natáčení z ramene a rozhovoryv. Konstrukce vykazuje odolnost a operativnost na úrovni konvenčních HD objektivů a splňuje vysoké nároky na mobilitu požadovanou v reportážním a dokumentárním žánru.

 

Maximalizovaný výkon

Objektiv CJ17ex6.2B je vybavený 16bitovým absolutním enkodérem a podporuje tutéž výkonnou digitální motorovou jednotku jakou využívají jiné objektivy UHDgc a objektivy řady Canon UHDxs. Tato funkce znamená, že objektiv je možné zapnout bez inicializace. Funkce jako korekce aberací nebo detekce pozice ovládacích prvků objektivu jsou díky tomu k dispozici ihned po zapnutí kamery a kameramanovi neunikne jediný okamžik. CJ17ex6.2B maximalizuje výkon 4K kamerových systémů díky připojení třemi dvacetipólovými konektoryvi pro čtení vysoce přesných dat z objektivu při transfokaci a ostření - důležitá funkce, která podporuje kompatibilitu s virtuálními produkčními platformami.

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: