Canon profesionální bezzrcadlovka EOS R3 pro sportovní a zpravodajskou fotografii - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Canon profesionální bezzrcadlovka EOS R3 pro sportovní a zpravodajskou fotografii

15. května 2021, 23.08 | Společnost Canon Inc. spolu se třemi novými objektivy RF a novou aplikací pro sdílení souborů oznámila vývoj

mimořádně rychlé a ovladatelné profesionální bezzrcadlovky EOS R3. Nový fotoaparát díky své převratné konstrukci pomůže profesionálním sportovním a zpravodajským fotografům plnit vysoké nároky na rychlost a kvalitu dodávaných materiálů. EOS R3 je skutečně hybridní přístroj nové generace zaměřený na dnešní i budoucí potřeby sportovních a zpravodajských fotografů, který nabídne stejné kvality jako těla zrcadlovek a bezzrcadlovek Canon.

 

EOS R3 je vybavený vrstveným snímačem typu BSI CMOS, který společnost Canon nově vyvinula, výkonným obrazovým procesorem DIGIC X, sériovým snímáním rychlostí 30 sn./si s automatickým ostřením a nastavováním expozice na sledovaný objekt, detekcí očí, hlavy a těla a průkopnickou funkcí automatického ostření ovládaného směrem pohledu. Jedná se o ideální přístroj pro akční fotografy, kteří požadují kvalitní statické snímky i videonahrávky objektů v rychlém pohybu.

 

Nový přístroj je založený na revolučním systému EOS R se skvěle navrženým bajonetem RF. Ve spojení s některým z inovativních objektivů Canon RF nabídne schopnosti, jakých žádná jiná dvojice tělo/objektiv nedosahuje. S objektivy, jako je dnes představený RF 400 mm F2,8L IS USM nebo RF 600 mm F4L IS USM, mohou profesionální fotografové dosáhnout bezkonkurenční obrazové kvality ve fotograficky náročných situacích.

Pět věcí, které byste měli vědět o novém fotoaparátu EOS R3:

 

Vysoká kvalita při vysoké rychlosti

EOS R3 je první přístroj řady EOS vybavený zcela novým vrstveným 35mm snímačem typu CMOS se zadním osvětlením, který vyvinula společnost Canon. Ten spolupracuje s výkonným obrazovým procesorem DIGIC X. Jako celek nabídne EOS R3 profesionálům vysokorychlostní fotografování a filmování na nové úrovni. Snímat mohou rychlostí 30 sn./s při použití elektronické závěrky a při automatickém ostření se sledováním objektu, přičemž dochází ke zcela minimální deformaci obrazuii To jsou ideální vlastnosti například pro profesionální sportovní fotografy, kteří potřebují zachytit akci ve zlomku sekundy.

 

Mimořádná schopnost sledovat rychle se pohybující objekty

Nový fotoaparát EOS R3 umožní profesionálům posouvat hranice tvůrčích možností díky dokonale přesnému sledování objektu a ostření i při rychlém pohybu. Systém ostření nové generace Dual Pixel CMOS AF dokáže sledovat oči, hlavu nebo tělo rychle se pohybující postavy a umožňuje vmžiku zachytit i nejjemnější detaily. Jak společnost Canon navíc sdělila, přidá do systému automatického ostření se sledováním nový předmět, který ještě upřesní.

 

Ovládání automatického ostření – vaším zrakem!

EOS R3 bude vybavený novou a zdokonalenou technologií, kterou společnost Canon poprvé představila v modelu EOS 5. Stane se prvním digitální fotoaparátem EOS, který poskytne nové generaci fotografů převratný systém ovládání zrakem, který umožňuje jednoduše volit a přesouvat bod zaostření pohybem očí při pohledu do hledáčku. Tato instinktivní funkce nabízí rychlé a přirozené ovládání automatického ostření. Zkrácením doby nutné k zaostření, které se obvykle provádí multifunkčním ovladačem nebo tlačítkem, umožňuje pohotově zachytit nejdůležitější objekt v zorném poli ve všech situacích – při tiskové konferenci i fotbalovém zápasu.

Profesionální kvalita zpracování

 

Tělo EOS R3 inspirované řadou EOS-1D nabízí naprosto intuitivní ovládání v nejnáročnějších situacích, v jakých profesionální fotograf musí pracovat. Uživatelé mohou očekávat tutéž robustnost a odolnost proti vodě a prachu jako u těl legendární řady Canon EOS-1. Nový model má také integrovaný grip, který si uživatelé řady EOS-1D velmi oblíbili. Profesionálním fotografům dává jistotu, že budou moci fotografovat za všech podmínek a okolností – z postranní čáry hřiště i u plaveckého bazénu, v interiéru i exteriéru, za sněhu i za horka.

 

Rychlé připojení – představujeme novou aplikaci Mobile File Transfer

EOS R3 bude plně kompatibilní s mobilní aplikací Canon Mobile File Transfer. Ta nabízí nový způsob přenosu pořízených snímků a urychluje pracovní postup v terénu díky využití služeb mobilních sítí bez nutnosti kabelového připojení LAN.

 

Canon vydá aplikaci Mobile File Transfer verze 1.2 pro systém iOS prostřednictvím obchodu Apple App Store v červnu. Kompatibilní bude s fotoaparáty Canon EOS-1D X Mark III, EOS R5 a EOS R6. V plánu je do budoucnu i podpora systému Android.


Společnost Canon představila také RF 100 mm F2,8L MACRO IS USM – vynikající objektiv pro makro a portrétní fotografii, který je světově prvním makro objektivem s automatickým ostřením a zvětšením 1,4xiii. Vedle toho zveřejnila i podrobnosti o dvou nových teleobjektivech s pevnou ohniskovou vzdáleností RF 400 mm F2,8L IS USM a RF 600 mm F4L IS USM vhodných zejména pro profesionální fotografování sportu a přírody. Obě skla nabízí velmi dlouhou ohniskovou vzdálenost a mimořádné schopnosti, zvláště ve spojení s tělem EOS R3.

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: