Canon získal čtyři prestižní ocenění TIPA Awards pro rok 2015 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Canon získal čtyři prestižní ocenění TIPA Awards pro rok 2015

EOS 7D Mark II

22. dubna 2015, 08.46 | Canon získal čtyři prestižní ocenění od světové fotografické a tiskové asociace Technical Image Press Association. Ceny TIPA Awards jsou každoročně udělovány nejlepším produktům z oblasti záznamu obrazu, které výrobci uvedli na trh v předchozích dvanácti měsících.

 Porota TIPA ocenila společnost Canon za technické inovace v rozmanitém produktovém portfoliu i pro rok 2015 a udělila jí následující ceny:

 

  • Nejlepší digitální zrcadlovka pro pokročilé uživatele:Canon EOS 7D Mark II
  • Nejlepší objektiv pro pokročilé uživatele digitálních zrcadlovek:Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM
  • Nejlepší profesionální objektiv pro digitální zrcadlovky:Canon EF 11-24mm f/4L USM
  • Nejlepší snadno použitelný kompaktní fotoaparát:Canon IXUS 160, IXUS 165 and IXUS 170


Porota TIPA je složená z redaktorů 27 předních světových fotografických časopisů z 16 zemí světa. Její členové každoročně posuzují nejnovější produkty z oblasti záznamu obrazu a na základě celé řady hodnotících parametrů od inovativnosti přes design až po celkovou kvalitu vyberou a ocení nejlepší produkty a technologie.

„Prestižní ocenění TIPA opět přijímáme s pokorou. Stejně jako každý rok i letos jsme díky fantastickým a inovativním produktům pro fotografickou komunitu posunuli hranice možného zase o kousek dál. A ocenění poroty

 

TIPA tyto naše průběžné úspěchy jednoznačně podtrhuje," říká Steven Marshall, Product Marketing Director, Consumer Imaging společnosti Canon Europe. „Chceme naprosto každého, bez ohledu na jeho zkušenosti, inspirovat k tomu, aby se díval na svět okolo sebe a bavil se fotografováním. Ocenění, která jsme získali napříč všemi našimi produktovými řadami, od modelů pro běžné uživatele a vášnivé fotografy až po profesionální produkty, potvrzují náš trvalý závazek přinášet vynikající kvalitu i inovace."

Porota TIPA ocenila produkty značky Canon zejména na základě následujících vlastností a parametrů.

 

Nejlepší digitální zrcadlovka pro pokročilé uživatele: Canon EOS 7D Mark II 
Technická specifikace fotoaparátu Canon EOS 7D Mark II zaujme všechny fotografy, kteří vědí, co vše jim může digitální zrcadlovka nabídnout. Snímač CMOS velikosti APS C s rozlišením 20,2 megapixelů a dvojice obrazových procesorů DIGIC 6 jsou umístěny do těla ze slitiny hořčíku, které je odolné proti vodě i prachu. Fotoaparát se může pochlubit rychlostí až 10 snímků za sekundu, systémem automatického zaostřování se 65 křížovými body a hledáčkem se stoprocentním pokrytím. Mezi skvělé funkce patří také režim vysokého dynamického rozsahu (HDR) a násobné expozice, intervalový časovač a možnost velmi dlouhé expozice (bulb). Součástí modelu Canon EOS 7D Mark II jsou dva sloty pro paměťové karty typu SD a CF. Uživatelé mají k dispozici i vysokou kvalitu filmových videí ve Full HD rozlišení, za kterou stojí technologie CMOS AF s dvojitými pixely a možnost připojit stereofonní mikrofon i sluchátka pomocí specializovaných konektorů.

 

Nejlepší objektiv pro pokročilé uživatele digitálních zrcadlovek: Canon 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM 
Objektiv Canon EF 100-400mm f/4,5-5,6L IS II USM je určený pro fotoaparáty s full frame snímači, ale stejné výhody přináší i uživatelům digitálních zrcadlovek se snímačem velikosti APS-C, kteří chtějí mít k dispozici ještě větší rozsah ohniskových vzdáleností. Tento objektiv se může pochlubit 4krokovým optickým stabilizátorem obrazu i rychlým a tichým automatickým zaostřováním. Konstrukce objektivu využívá celkem 21 optických prvků v 16 skupinách, a to včetně fluoritových členů a super UD prvků s ultra nízkým rozptylem pro vysokou kvalitu obrazu v celém záběru. Model EF 100-400mm f/4,5-5,6L IS II USM obsahuje také antireflexní úpravu ASC (Air Sphere Coating), která eliminuje odlesky i světlený závoj. A kruhová clona s devíti lamelami zajišťuje velmi působivé plynulé rozostření pozadí. Díky zadnímu zaostřovacímu systému s plovoucím prvkem se objektiv může pochlubit i rychlejším automatickým zaostřováním a stejnou obrazovou kvalitou při všech vzdálenostech. Tento model navíc zahrnuje mechanismus pro nastavení kroutivého momentu zoomu. Součástí objektivu je i objímka pro stativ.

 

Nejlepší profesionální objektiv pro digitální zrcadlovky:Canon EF 11-24mm f/4L USM 
Díky modelu Canon EF 11-24mm f/4L USM mají nyní uživatelé produktů značky Canon k dispozici nejširší zorný úhel ve třídě rektilineárních objektivů se zoomem pro full-frame digitální zrcadlovky. Tento objektiv se může pochlubit minimální zaostřovací vzdáleností pouhých 28 cm (11 palců) a naprosto minimálním zkreslením obrazu v celém rozsahu zoomu. Základem objektivu je 16 optických prvků v 11 skupinách se třískupinovým systémem zoomu a zadním zaostřováním. Nová konstrukce zahrnuje čtyři asférické členy minimalizující zkreslení, které je ve směru od středu k rohům záběru běžné. Součástí objektivu je i optické pole, které v celém rozsahu ohniskových vzdáleností zajišťuje rovné vykreslení čar a jejich minimální zakřivení. Objektiv využívá i jednu super UD a jednu UD čočku, které výrazně snižují chromatickou aberaci, a povrchovou úpravu SWC bránící vzniku závoje a odleskům. Canon EF 11-24mm f/4L USM se může pochlubit velmi dobrou odolností vůči vodě a prachu i podporou manuálního doostřování v režimu AF.

 

Nejlepší snadno použitelný kompaktní fotoaparát: Canon IXUS 160/165/170 
Společnost Canon se vydala proti proudu a údajně tak smetla šance ostatních nových zástupců této kategorie. Mohou za to nové kompakty, které jsou cenově velmi dostupné a nabízí přesně to, co mobilním telefonům s fotoaparátem chybí - velký rozsah optického zoomu a ohromující kvalitu obsahu. Například model IXUS 170 se může pochlubit mimořádně tenkým tělem s tloušťkou pouhých 22,6 mm a 12násobným optickým zoomem s hodnotami 25 až 300 mm (ekvivalent k 35 mm filmu). Tento fotoaparát využívá 20megapixelový snímač a technologii inteligentního IS s adaptivním optickým stabilizátorem obrazu, který předchází rozmazání fotek i filmů v rozlišení 720p HD. Uživatelé mají navíc velkou oporu jak v režimu Smart Auto, který pro jednotlivé scény automaticky vybírá nejlepší možné nastavení, tak v řadě režimů se speciálními efekty. Technologii inteligentního IS využívá i model IXUS 165, který se navíc stejně jako model IXUS 160 může pochlubit osminásobným zoomem a snímačem s rozlišením 20 megapixelů. 

 

Zdroj: canon.cz

Zdroj: http://www.canon.cz/about_us/press_centre/press_releases/consumer_news/news/tipa_awards_2015.aspx

IXUS 160

IXUS 165

IXUS170

100-400mm f4.5-5.6L IS II USM

EF 11-24mm f4L USM

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: