Hybridní instantní fotoaparát - instax mini LiPlay - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Hybridní instantní fotoaparát - instax mini LiPlay

3. července 2019, 21.48 | FUJIFILM Corporation (President: Kenji Sukeno) oznamuje uvedení hybridního instantního fotoaparátu instax mini LiPlay (dále jen LiPlay), který pracuje s instax mini filmem o velikosti kreditní karty.

 

LiPlay je novým přírůstkem do řady instantních fotoaparátů instax, díky nimž si můžete užívat ihned vytištěných fotografií. Tělo fotoaparátu je zatím nejmenší a nejlehčí v celé historii fotoaparátů instax a zaručuje tak snadnou přenositelnost fotoaparátu. Fotoaparát je navíc vybaven novými funkcemi jako např. Sound funcition (Záznam zvuku), která pomocí QR kódu vytištěného na fotografii předá hlasovou zprávu nebo jiný zvukový záznam. Další novou funkcí je Direct print (Přímý tisk), který umožňuje skrz LiPlay tisknout snímky z vašeho smartphonu.

 

Fujifilm současně oznámil uvedení nového instax mini filmu CONFETTI a instax Square filmu Star-illumination, který bude k dostání ve dvou designech dodávajících vašim fotografiím kreativní nádech.

 

Instax obecně

 

Instatní fotoaparát instax byl na trh poprvé uveden v roce 1998. V Japonsku se těmto fotoaparátům ‚Cheki‘ a těší se zde popularitě již přes 20 let. Dnes se prodávají ve více než 100 zemích po celém světě a počet prodaných instaxů celosvětově dosahuje 45 milionů kusů. Fotaparáty si oblíbila především generace, která se již narodila do digitálního věku. Fotoaparát si zamilovali v období dospívání a rané dospělosti jako komunikační nástroj, o kterém říkají: „Sdílet vzácné okamžiky mého života na tištěných fotografiích je zábava. Když kamarádům dávám tištěnou fotografii, naplňuje mě pocit skutečného propojení s nimi.“

 

Instax mini LiPlay

 

Nový LiPlay je hybridní instantní fotoaparát, který umožňuje prohlížet si fotografie přímo na fotoaparátu díky LCD obrazovce a vybrat si tak snímky, které chcete vytisknout. Pomocí funkce Sound function zaznamenáte až 10 sekund zvukové stopy. Funkce převede audio data do podoby QR kódu, který se vytiskne na fotografii. Zvukový záznam přehrajete po naskenování vytištěného QR kódu smartphonem. Fotografii tak můžete doplnit o popis zachycené scény nebo o zvuk. Fotoaparát disponuje i funkcí Direct Print, která přenáší fotografie zachycené vaším smartphonem do fotoaparátu k tisku. Můžete tak jednoduše LiPlay využít jako tiskárnu, vytisknout vaše oblíbené snímky zachycené smartphonem na instax film a sdílet je s vašimi přáteli. Fotoaparát disponuje i funkcí Remote Shooting (Dálková spoušť), díky níž snadno vyfotíte skupinovou fotografii. Stačí použít váš smartphone, kterým aktivujete závěrku i když budete stát mimo dosah fotoaparátu.

 

Instax mini LiPlay

 

Fotoaparát se pyšní štíhlým tělem a stylovým designem. Díky kompaktnímu a lehkému tělu se snadno drží. Tlačítka, kterými se ovládají základní funkce jako spoušť nebo Sound function jsou snadno dostupná a umožňují tak pohotové ovládání fotoaparátu. Zvláštní pozornost byla věnována textuře povrchu fotoaparátu. Fotoaparát bude dostupný ve třech barvách, každý s jinou povrchovou úpravou – embosovanou, nebo s hladkým povrchem.

 

Fujifilm bude i nadále rozšiřovat svět instantních fotoaparátů „instax“, díky nimž okamžitě vytisknete pořízené snímky.

 

Více na: Fujifilm

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: