Nikon Coolpix P520 s GPS - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Nikon Coolpix P520 s GPS

29. ledna 2013, 23.43 | Nikon Europe představil druhou vlnu letošních novinek Coolpix. Je mezi nimi i tento výkonný kompaktní fotoaparát s univerzálním využitím, navazující na modely P510 a P500. Je vybaven 42× optickým zoomem Nikkor se systémem optické stabilizace obrazu, výklopným a otočným displejem s úhlopříčkou 8 cm, vestavěnou jednotkou GPS a umožňuje záznam stereofonních Full HD videosekvencí.

 

Nikon Coolpix P520 má obrazový snímač typu BSI CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod, který má úhlopříčku 1/2,3 palce (8,5 mm) a rozlišení 18,1 milionu efektivních pixelů, a elektronický obvod pro zpracování obrazu Expeed C2. Fotografie jsou formátu JPEG, 3D snímky MPO (a zvukové poznámky ke snímkům WAV), největší snímek má rozlišení 4608 × 3456 pixelů a základní poměr stran obrazu 4:3 lze změnit na 3:2, 16:9 nebo 1:1.

 

Nikon Coolpix P520 en face

 

Videosekvence MOV (H.264/MPEG-4 AVC, zvuk AAC) mají nejvyšší rozlišení 1920 × 1080 pixelů. Uživatel má na výběr snímací frekvence 60i, 50i, 30p nebo 25p a také může zaznamenávat zpomalené videosekvence frekvencí až 120 obr./s ve VGA rozlišení. Pro zahájení a ukončení videozáznamu je k dispozici samostatné tlačítko, během záznamu je možno zoomovat, a to s využitím páčky na levé straně objímky objektivu. Mikrofon je stereofonní, reproduktor monofonní. Data lze ukládat na paměťové karty SD, SDHC a SDXC.

 

Nikon Coolpix P520 shora

 

Objektiv je 41,7× optický zoom Nikkor ED VR 4,3–180 mm 1:3,0–5,9. Po přepočtu na 35mm formát odpovídá rozsahu 24–1000 mm. Optickou konstrukci tvoří 14 členů uspořádaných do 10 skupin, 4 optické členy jsou z ED skel s nízkým rozptylem. Součástí konstrukce objektivu je i systém optické stabilizace obrazu, který při snímání z ruky efektivně snížuje vliv chvění přístroje na ostrost obrazu. 

 

Nikon Coolpix P520 zezadu

 

Elektronický hledáček využívá LCD panýlek velikosti 0,2 palce (0,5 cm) a rozlišení 201 tisíc obrazových bodů. Obrazové pole je cca 100 % v porovnání s výsledným snímkem. Okulár hledáčku disponuje dioptrickou korekcí v rozsahu ±4 m-1. Displej typu TFT LCD má délku úhlopříčky je 3,2 palce (8 cm), rozlišení cca 921 tisíc obrazových bodů, cca 100% obrazové pole v porovnání s výsledným snímkem, široký pozorovací úhel, antireflexní vrstvu a pětistupňovou regulací jasu. Displej není dotykový, je ale umístěn na výklopném a otočném panelu.

 

Nikon Coolpix P520 - flexibilita displeje

 

Systém automatického zaostřování pracuje metodou detekce kontrastu, disponuje 99 zaostřovacími body a nabízí funkci sledování objektu v pohybu. V makrorežimu je nejkratší zaostřovací vzdálenost 1 cm. Uživatel má také možnost zaostřovat ručně. Pro měření expozice jsou k dispozici tři režimy: matrix, integrální měření se zdůrazněným středem a bodové. Citlivost ISO má základní rozsah od 80 do 3200, v rozšířeném režimu je k dispozici i hodnota 6400 a při použití speciálního režimu s efektem monochromatického zobrazení s vysokou citlivostí i 12 800. 

 

Nikon Coolpix P520

 

Fotoaparát nabízí automatický režim fotografování, výběr scénických režimů, pružnou programovou automatiku, programy s prioritou clony nebo času a režim s ručním nastavením parametrů expozice. K dispozici je i řada praktických a zábavných funkcí, režimů a programů, kupříkladu automatický režim HDR, který kombinuje dva snímky s různým nastavením při jednom otevření závěrky a vytvoří snímek s velkým dynamickým rozsahem, bohatým spektrem barev a zdůrazněnými detaily, nebo jednoduchá souvisle snímaná 360°, nebo 180° panoráma, a to vodorovná, nebo svislá, režim 3D fotografování nebo vysokorychlostní souvislé snímání, umožňující nasnímat až 10 snímků v plném rozlišení rychlostí 7 obr./s, anebo až 30 snímků v plném rozlišení rychlostí 1 obr./s.

 

Nikon Coolpix P520 - výklopný blesk

 

Vestavěný systém GPS zaznamená zeměpisné souřadnice místa, na kterém byl snímek zaznamenán, do exif metadat obrazových souborů. Přijímač modulu GPS pracuje s frekvencí 1575,42 MHz (kód C/A) a používá geodetický systém WGS 84. K fotoaparátu lze dokoupit a připojit modul Wi-Fi, ktrý zajistí bezdrátové připojení a přenos snímků a videosekvencí do chytrých mobilních telefonů, tabletů nebo notebooků, odkud je lze odeslat na internet. Pro standardní připojení k počítači má fotoaparát rozhraní USB 2.0 kombinované s audiovizuálním výstupem a pro připojení k HDTV výstup mini HDMI typu C. Jako zdroj energie slouží nabíjecí lithium-iontová baterie EN-EL5, která na jedno nabití umožňuje pořídit asi 200 snímků (podle norem CIPA). Fotoaparát má rozměry 125 × 84 × 102 mm a včetně baterie váží 550 g.

 

Nikon Coolpix P520 je v prodeji ve třech barevných variantách, černé, tmavě stříbřité a vínově červené za doporučenou maloobchodní cenu 9990 Kč.

 

_______________________________________________________________________________________ 

Megapixel - logoZjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálního fotoaparátu Nikon Coolpix P520.

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: