Nikon Coolpix S6400 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Nikon Coolpix S6400

26. srpna 2012, 20.13 | Stylový ultrakompakt s 12násobným optickým zoomem, vhodný chceme-li cestovat nalehko, pro snadné a zábavné fotografování rodiny, přátel a kamarádů na sportovní nebo turistické výpravě, na dovolené nebo školním výletu. Je vybaven obrazovým snímačem CMOS s rozlišením 16 Mpx a dotykovou širokoúhlou LCD obrazovka s úhlopříčkou 7,5 cm a rozlišením 460 kpx.

Nikon Coolpix S6400 používá obrazový snímač typu BSI-CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod, který má rozměry 1/2,3 palce (6,17 × 4,55 mm) a 16 milionů efektivních pixelů. Největší snímek formátu JPEG má rozlišení 4608 × 3456 px. Poměr stran obrazu 4:3 lze změnit na širokoúhlých 16:9. Elektronický obvod je vybaven procesorem Expeed C2. Snímky a videoklipy lze ukládat na paměťové karty SD, SDHC i SDXC, zajiětěna je i kompatibilita s kartami Eye-Fi, které umožňují přenos dat s využitím technologie Wi-Fi.

 

Nikon Coolpix S6400

 

Stereofonní video je formátu MPEG-4/H.264, má maximální rozlišení Full HD/1920 × 1080 px, nastavit lze i HD/1280 × 720 px a VGA/640 × 480 px, snímková frekvence je 30 obr./s. Mikrofon je stereo, reproduktor mono. Pro záznam videosekvencí je připraveno speciální, typicky označené tlačítko, které umožňuje okamžitě přepnout z režimu fotografování na režim záznamu videoklipů, pro který je k dispozici i optický zoom v plném rozsahu. Funkce Pozastavení záznamu umožní záznam pozastavit a znovu spustit a fotoaparát vytvoří jeden soubor videosekvence pro plynulé přehrávání. 

 

Objektiv je 12× optický zoom Nikkor ED VR 4,5–54 mm 1:3,1–6,5. Jeho rozsah ohniskové vzdálenosti po přepočtu na 35mm formát je 25–300 mm. Jak je zřejmé z označení objektivu, součástí optické konstrukce je i sklo ED s mimořádně nízkým rozptylem. A nechybí systém optické stabilizace obrazu, respektive redukce vibrací (VR). Používáte-li digitální zoom, je k dispozici s maximem 4×.

 

shora - zoom na maximu a v základní poloze

 

Systém automatického zaostřování pracuje metodou detekce kontrastu, nabízí vícebodové ostření s inteligentním řízením i bodové ostření a funkce Tracking a Face Detection. Rozsah zaostření je v normálním režimu od 50 cm do nekonečna, v režimu makro je nejkratší zaostřovací vzdálenost 10 cm.

 

Systém měření světla nabízí tři standardní režimy: měření vícesegmentové, vyvážené na střed a bodové. Citlivost ISO nabízí hodnoty 125, 200, 400, 800, 1600, 2000 a 3200. Pro vyvážení bílé barvy je připraveno pět režimů a možné je vyvážit i ručně. 

 

Pro fotografování je připraven pohodný samočinný režim a uživatel má na výběr z 20 motivových programů, případně může využít funkci Automatická volba motivových programů a výběr nejvhodnějšího scénického programu ponechat na přístroji. K dispozici je také funkce Automatické HDR pro optimalizované snímky scén s vysokým kontrastem a program Jednoduchá panoráma 360°/180° pro snadné a rychlé vytváření vodorovných nebo svislých panoramatických snímků.

 

zadní stěna

 

Širokoúhlá dotyková obrazovka typu TFT LCD s úhlopříčkou 7,5 cm (3 palce), s rozlišením 460 tisíc obrazových bodů a antireflexní vrstvou Clear Color Display umožňuje intuitivně fotografovat i pořizovat videozáznamy, přehrávat snímky a klipy pomocí prstů díky technologii plynulého doteku a používat kreativní fotografické efekty – režim Rychlé efekty. Stiskem ikony efektu na dotykové obrazovce lze vybírat z 19 různých efektů včetně dětského fotoaparátu, selektivní barvy a malby.

 

barevné verze

 

Pro připojení k počítači, kompatibilní fottiskárně nebo jinému zařízení je k dispozici rozhraní USB 2.0, pro připojení k HD TV výstup mini HDMI. Jako zdroj energie slouží dobíjecí Li-ion baterie EN-EL19, která na plné nabití umožňuje pořídit kolem 160 snímků (podle norem CIPA). Přístroj má rozměry 9,5 × 5,8 × 2,7 mm a včetně baterie váží 150 g.

 

Nikon Coolpix S6400 je v prodeji v pěti barevných verzích, černé, „stříbrné“, modré, červené a fialové (lila) za doporučenou maloobchodní cenu 5790 Kč.

 

_______________________________________________________________________________________ 

Megapixel - logoChcete znát názor prodejce, zhlédnout krátkou videoprezentaci prodejního balení, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky z kompaktního fotoaparátu Nikon Coolpix S6400?

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: