Nikon D500 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Nikon D500

8. února 2016, 21.08 | Výkon digitální jednooké zrcadlovky formátu FX v přístroji formátu DX s možností trvalého připojení
Fotoaparát D500 obsahuje speciální technologie společnosti Nikon, které zaručují trvalé a bezproblémové propojení s dalšími komunikujícími zařízeními

Amsterdam, Nizozemsko, 5. ledna 2016: Společnost Nikon Corporation s potěšením oznamuje uvedení fotoaparátu Nikon D500, špičkové digitální jednooké zrcadlovky formátu DX, která kombinuje vynikající výkonnost digitálních jednookých zrcadlovek formátu FX a vysoce všestranné a hbité tělo formátu DX.

 

Nikon D500 byl zkonstruován v reakci na měnící se vizuální vkus začínajících fotografů a sofistikovanější vizuální požadavky pokročilých fotografů. Přístroj rovněž adresuje narůstající potřebu trvalého propojení mezi fotoaparáty a dalšími osobními zařízeními.

 

Pro splnění všech uvedených požadavků je Nikon D500 vybaven jedním z nejpokročilejších systémů automatického zaostřování mezi fotoaparáty pro pokročilé fotografy, přináší záznam videosekvencí ve formátu 4K UHD do přístrojů řady Nikon DX a navíc je jako první přístroj Nikon vybaven trvalým připojením pro možnost okamžitého sdílení výsledků prostřednictvím služeb SnapBridge.

 

SOUSTŘEDĚNÝ VÝKON

Nikon D500 nabízí díky zabudování stejného systému automatického zaostřování nové generace se 153 zaostřovacími poli jako u fotoaparátu D5 excelentní sledování pohyblivých objektů. Přesné zachycení objektu i při použití rychlého sériového snímání s frekvencí přibližně 10 snímků za sekundu zaručuje perfektní zachycení motorových sportů i všech dobrodružství při cestování. Nároční fotografové, kteří chtějí zaznamenávat akcí nabité nebo dojemné scenérie, mají nyní možnost záznamu videosekvencí ve formátu 4K UHD. Záznam je podporován novým systémem zpracování obrazu EXPEED 5 zaručujícím vysokou obrazovou kvalitu přístroje D500. Fotoaparát D500 nabízí také široký rozsah citlivostí ISO 100 až 51 200, který lze dále rozšířit až na hodnotu Hi 5 (ekvivalent ISO 1 640 000) pro získání působivých výsledků v širokém rozmezí světelných podmínek. Spojením vysoké výkonnosti a všestrannosti s praktickými rozměry představuje Nikon D500 nástroj transformující tvůrčí náboj a vize do bohatých vizuálních výsledků a umožňující každému fotografovi plně využít svůj tvůrčí potenciál.

 

BEZPROBLÉMOVÉ TRVALÉ PROPOJENÍ PROSTŘEDNICTVÍM SLUŽEB SNAPBRIDGE

 

Přístroj D500 je prvním z řady fotoaparátů Nikon, který je vybaven možností trvalého bezdrátového propojení s chytrými zařízeními prostřednictvím technologie Bluetooth Low Energy. Tato novinka společnosti Nikon umožňuje trvalé a okamžité přenášení snímků z fotoaparátu do chytrého zařízení v reálném čase ihned po jejich pořízení a transformuje tak fotografii v nástroj ničím nepřerušované sociální komunikace. Celý systém pracuje automaticky bez nutnosti aktivace přenosu snímků z fotoaparátu a zároveň udržuje nízkou spotřebu energie obou zařízení, což je ideální pro uživatele na cestách.

 

VÝZNAČNÉ VLASTNOSTI FOTOAPARÁTU D500

 

1. Výkonné automatické zaostřování se 153 zaostřovacími poli dosahující vynikající výkonnosti při zachycování objektů v širokém rozmezí situací
AF modul Multi-CAM 20K fotoaparátu Nikon D500 nabízí velký počet 153 zaostřovacích polí
(99 křížových snímačů), která pokrývají stěžejní časti obrazového pole a umožňují tak přesnější zachycení i rychle se pohybujících objektů. Automatické zaostřování pracuje již od hodnoty jasu −4 EV při použití středního zaostřovacího pole a od hodnoty −3 EV při použití ostatních zaostřovacích polí a lze jej tak použít za extrémně nízké hladiny osvětlení nebo při fotografování málo kontrastních objektů. K výjimečné výkonnosti automatického zaostřování v širokém rozmezí scén přispívá rovněž nový obvod automatického zaostřování a RGB snímač 180K (180 000 pixelů).

2. Rychlé sériové snímání s frekvencí přibližně 10 sn./s umožňující pořídit až 200 snímků v jedné sérii (14bitové nekomprimované snímky RAW)
Fotoaparát D500 nabízí rychlé sériové snímání s frekvencí přibližně 10 sn./s, které umožňuje pořídit až 200 snímků JPEG a 200 14bitových nekomprimovaných snímků RAW bez poklesu snímací frekvence. I při této vysoké snímací frekvenci lze přesně sledovat objekty pohybující se v obrazovém poli a využívat výhod stabilního obrazu v hledáčku a nejširšího dostupného příčného zorného úhlu² hledáčku v hodnotě přibližně 30,8 °.

 

3. Jedinečné výhody kompaktního systému DX – širší možnosti při fotografování teleobjektivy
Fotoaparát Nikon D500 formátu DX poskytuje obrazový úhel ekvivalentní použití objektivu s 1,5× delší ohniskovou vzdáleností na kinofilmu nebo formátu FX. To umožňuje fotografovat teleobjektivy s využitím menších a lehčích objektivů s kratšími ohniskovými vzdálenosti při výkonnosti konkurující vlajkové lodi formátu FX, fotoaparátu Nikon D5. Hbitost a všestrannost fotoaparátu rozšiřuje objektiv dodávaný v sadě, AF-S DX NIKKOR 16–80 mm f/2,8–4E ED VR, nejlehčí základní objektiv s 5× zoomem na světě, při jehož nasazení na fotoaparát D500 je hmotnost systému pouhých přibližně 1 340 g.

4. Videosekvence 4K UHD vhodné pro profesionální produkce
Fotoaparát D500 umožňuje zaznamenávat videosekvence ve formátu 4K UHD (3 840 × 2 160)/ 30p/25p/24p a ve formátu 1 080/60p v délce až 29 min 59 s včetně současného výstupu signálu prostřednictvím HDMI. Přístroj nabízí rovněž možnost generování časosběrných videosekvencí ve formátu 4K UHD přímo ve fotoaparátu. Při použití formátů Full HD a HD potlačuje elektronická redukce vibrací fotoaparátu D500² účinky chvění fotoaparátu ve vodorovném a svislém směru, resp. osovou rotaci během záznamu videosekvence z ruky, zatímco funkce Active D-Lighting zachovává detaily ve světlech a stínech pro získání stopáže s přirozeným jasem.

5. Nový systém zpracování obrazu EXPEED 5 dosahující citlivosti až ISO 51 200 s možností dalšího rozšíření až na hodnotu Hi 5 (ekvivalent ISO 1 640 000)
Nový systém zpracování obrazu EXPEED 5 fotoaparátu D500, stejný jako v přístroji D5, poskytuje standardní rozsah citlivostí ISO 100 až 51 200, který lze dále rozšířit směrem dolů na hodnotu Lo 1 (ekvivalent ISO 50) a nahoru až na hodnotu Hi 5 (ekvivalent ISO 1 640 000). Přístroj je schopen pořizovat snímky s vysokým rozlišením při současné účinné redukci šumu i při nastavení vysokých hodnot citlivosti ISO. Nový snímač RGB 180K (cca 180 000 pixelů) dále zlepšuje výkonnost pokrokového systému detekce motivu a redukce blikání obrazu pro statické snímky snižuje rozptyl expozic i při fotografování pod blikajícími světelnými zdroji.

6. Výklopný 8cm/3,2˝ dotykový monitor s vysokým rozlišením zaručující komfortnější fotografování profesionálům i pokročilým amatérům


Dotykový monitor fotoaparátu D500 poskytuje množství funkcí včetně okamžitého listování snímky pomocí sloupce pro přechod mezi snímky, umožňuje zadávání textu – stejně jako fotoaparát D5 – a nabízí zaostření a expozici dotykem (při fotografování). Výklopný monitor s tříbodovým závěsem nabízí živý náhled s využitím všestranných úhlů pohledu, které neomezují uživatele a umožňují fotografovat v komfortních pozicích. Rozměrný 8cm/3,2˝ monitor fotoaparátu D500 nabízí rovněž výrazně vyšší rozlišení se 2 359 000 pixely a umožňuje uživateli zaostřovat a kontrolovat správné zaostření zobrazením vysoké míry detailů.

 

7. Služba SnapBridge propojující fotoaparát D500 a chytrá zařízení prostřednictvím technologie Bluetooth Low Energy 
Fotoaparát D500 je prvním fotoaparátem Nikon vybaveným trvalým propojením s chytrými zařízeními prostřednictvím technologie komunikace v krátkém dosahu Bluetooth Low Energy. Tato technologie nabízí množství služeb, uživatel může automaticky přenášet snímky pořízené fotoaparátem D500 do chytrého zařízení a rovněž je automaticky přenášet do služby NIKON IMAGE SPACE. Fotografové mohou rovněž využívat svá chytrá zařízení k procházení snímků uložených ve fotoaparátu přímo v akci pro získání rychlého přehledu dosažených výsledků. Služby SnapBridge automaticky opatřují snímky informacemi o poloze a datu/čase pro lepší orientaci a výrazně zvyšují hodnotu a praktičnost snímků pořízených fotoaparátem D500.
 
¹ Chytré telefony a tablety s operačními systémy iOS a Android™.

 

8. Bezdrátové síťové rozhraní WT-7/A/B/C (volitelné) umožňující rychlou bezdrátovou/kabelovou LAN komunikaci
Bezdrátové síťové rozhraní Nikon WT-7/A/B/C je určeno pro profesionály, kteří potřebují přenášet snímky rychleji, než umožňuje vestavěná bezdrátová síť LAN fotoaparátu. V případě připojení bezdrátového síťového rozhraní k fotoaparátu D500 lze přenášet snímky a videosekvence do počítačů¹ nebo serverů FTP prostřednictvím kabelových i bezdrátových sítí LAN. Fotoaparát D500 s rozhraním WT-7/A/B/C lze používat jako přístupový bod bezdrátové sítě LAN a snadno jej propojovat s počítači a chytrými zařízeními.
 

 

Zdroj: Nikon

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

NIKON D500

Autor: Miloš Muž

Založeno: 08.04.2016, 22:23
Odpovědí: 0

Prosím o informaci. Fotím zejména přírodu a rozhoduji se mezi D500 a D750. Prosím o informaci, který z fotoaparátů pro mne bude lepší a proč. Děkuji. Miloš Kleiner

Odpovědět na příspěvek

 

 

Odpověď na příspěvek:

Prosím o informaci. Fotím zejména přírodu a rozhoduji se mezi D500 a D750. Prosím o informaci, který z fotoaparátů pro mne bude lepší a proč. Děkuji. Miloš Kleiner


Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: