Nový FUJIFILM X100V - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Nový FUJIFILM X100V

12. února 2020, 14.26 | X100V patří do řady ikonických, snadno přenosných a zábavných prémiových digitálních fotoaparátů řady X100.

 

X100V, pátý model řady Fujifilm X100, prošel oproti předchozímu modelu zásadní modernizací. Nový je nově navržený objektiv 23mmF2, vylepšený hybridní hledáček, odolnost vůči povětrnostním vlivům* nebo nový výklopný zadní LCD displej. Fujifilm X100V je vybaven snímačem X-TransTM CMOS4** poslední generace a X-Processorem 4, díky nimž se z něj stává snadno použitelný a sofistikovaný nástroj určený všem kreativcům od profesionálů po každodenní fotografy, se kterým dosáhnou při pořizování fotografií i videí neuvěřitelné kvality obrazu.

 

Klíčové vlastnosti a vylepšení X100V:

 

Design fotoaparátu usnadňuje pořízení snímků, které máte na mysli

 

Spodní a horní část nadčasového těla X100V je vyrobena z jednoho kusu hliníku, čímž vzniká vytříbené klasické tělo fotoaparátu s čistými hranami. Konečná úprava vytvořená eloxováním vytváří saténový povrch a pro lepší ovládání a příjemnější úchop. Zároveň došlo i k vylepšení gripu, ISO ovladačů a pláště objektivu. Jako první z řady X100 je X100V odolný vůči povětrnostním vlivům v případě, že je na objektivu připevněn přídavný adaptérový kroužek AR-X100 a ochranný filtr PRF-49. Nový, ve dvou směrech výklopný dotykový LCD displej, se navíc bez přerušení schovává do zadní části fotoaparátu. Díky tomu se v této řadě poprvé objevuje možnost intuitivního dotykového ovládání, které fotografům otevírá nové možnosti sledování při pořizování snímků.

 

X100V

 

Nový objektiv, s nímž z každého snímku vytěžíte maximum

 

Nový objektiv 23mmF2.0, kterým je X100V vybaven zajistí, že každý detail ze snímače X-TransTM CMOS 4 bude výjimečný. Vylepšený pro vyšší rozlišení a menší obrazové zkreslení je tento objektiv, v porovnání s objektivy v minulosti používanými v řadě X100, zásadním posunem kupředu. Zároveň si však udržuje stejnou celkovou velikost a kompatibilitu s konverzními objektivy WCL/TCL a zachovává si vnitřní 4EV ND filtr.

 

V srdci X100V se nachází kombinace nejmodernějšího snímače X-TransTM CMOS 4 a X-Processoru 4. Mimořádný 26,1 Mpx snímač používá back-illuminated design, díky kterému maximalizuje kvalitu obrazu a dynamický rozsah fotografií, zatímco unikátní sada barevných filtrů snižuje moaré efekt a barevnou odchylku, aniž by bylo potřeba použít low-pass optický filtr. Tyto výjimečné optické vlastnosti jsou doplněny čtyř jádrovým X-Processorem 4. Tento silný CPU zajišťuje rychlé a plynulé zpracování snímků, ale díky novému algoritmu automatického ostření je možné s X100V ostřit už od -5EV.

 

Jiný pohled na svět

 

Značně vylepšený hybridní hledáček umožňuje uživatelům při pořizování snímků rychle a snadno vybírat mezi 0,52x zvětšením optického hledáčku (OVF) nebo 3,69 miliony body OLED elektronického hledáčku (EVF). OVF nabízí 95% pokrytí záběru a opravu paralaxních linek, čímž zajišťuje nepřerušený pohled na svět takový, jaký je. Naproti tomu EVF zprostředkovává skutečné zobrazení snímku tak, jak bude pořízen. Je možné zvolit i funkci elektronického měřiče vzdálenosti (ERF): v pravém dolním rohu OVF se pak zobrazuje malý EVF, čímž uživatel získává další nástroj pro pořízení snímku.

 

Víc než jen klasický fotoaparát

 

X100V nabízí možnost nahrávat videa ve 4K kvalitě až do 30 snímků za vteřinu nebo 120 snímků za vteřinu v kvalitě 1080p. Filmaři, kteří potřebují maximálně věrné barvy mohou natáčet ve formátu 10 bit, 4:2:2 externě prostřednictvím HDMI portu a díky Fujifilm unikátní technologii reporodukce barev mohou při natáčení videí využívat simulace filmu jako ETERNA. Uživatelé mohou také využít početné funkce snímání jako např. „monochromatická barva" nebo „efekt chromové barvy" (Color Chrome Effect), jimiž rozšíří vlastní kreativní představy přímo při vytváření videozáznamu.

 

Přídavná příslušenství

 

Při použití konverzního objektivu (WCL-X100 II) nebo tele-konverzního objektivu (TCL-X100 II) rozšíříte pevnou ohniskovou vzdálenost 23 mm na ekvivalent 28 mm (0,8x) nebo 50 mm (1,4x) ve formátu 35 mm.

 

Klasický design X100V můžete doplnit prémiovým koženým pouzdrem (LC-X100V), s nímž budete mít stálý přístup k baterii fotoaparátu i paměťové kartě.

 

* V kombinaci s adaptérovým kroužkem AR-X100 a ochranným filtrem PRF-49

** X-TransTM je registrovaná ochranná známka společnosti FUJIFILM Corporation. Snímač je vybavený unikátním neperiodickým filtrem, který omezuje výskyt moaré vzoru a zkreslení barev bez použití dolnopropustného optického filtru.

 

 

 

Zdroj: Fujifilm

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: