Olympus PEN Mini E-PM2 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Olympus PEN Mini E-PM2

4. října 2012, 21.48 | Také nový stylový PEN Mini je vybaven obrazovým snímačem i procesorem, které byly převzaty z fotoaparátu OM-D a použity i u modelu PEN E-PL5, a to 16megapixelovým Live MOS a TruePic VI. S modelem E-PL5 má koneckonců společné i další parametry, pouze se třemi rozdíly: displej nemá umístěný na výklopném panelu, je menší (měří 11 × 6,4 × 3,4 cm) a lehčí (i s baterií váží 269 g).

Olympus PEN Mini E-PM2 - lifestyle

 

Stylový systémový kompaktní fotoaparát opravdu Olympus PEN Mini E-PM2 používá senzor CMOS 4/3 standardu s rozměry 17,3 × 13 mm a s rozlišením 16,1 milionu efektivních pixelů. Maximální rozlišení snímků je 4608 × 3456 px při poměru stran obrazu 4:3. Pořizovat je možno nekomprimované obrazové soubory RAW, snímky ve formátu JPEG, možné je i simultánně ukládat data RAW + JPEG a 3D snímky jsou formátu MPO. Segment snímače je také součástí systému stabilizace obrazu typu Sensor-shift.

 

Olympus PEN Mini E-PM2 - klasicky černý

 

Video je formátu MPEG-4/Motion JPEG s kodekem H.264. Nejvyšší rozlišení je Full HD/1920 × 1080 px, nastavit je možno i HD/1280 × 720 a VGA/640 × 480 px se snímkovou frekvencí vždy 30 obr./s. Mikrofon je stereofonní, reproduktor monofonní. Data lze ukládat na paměťové karty SD, SDHC i SDXC. Zajištěna je také kompatibilita s kartami SDXC Eye-Fi, které využívají bezdrátovou technologii Wi-Fi, a Toshiba FlashAir pro bezdrátový přenos fotografií nebo videoklipů na sociální sítě s využitím „chytrých“ mobilních telefonů. Aplikace pro iOS a Android pro úpravy a sdílení fotografií na sociálních sítích přes chytrý telefon nebo počítač je volně stažitelná.

 

Olympus PEN Mini E-PM2 - další tři barvy: bílá, stříbřitá a červená

 

Systém automatického zaostřování využívá metodu detekce kontrastu, má 35 ostřicích bodů a kromě vícebodového ostření umožňuje také bodové včetně výběru bodu, nabízí funkce typu Fast AF, sledování objektu v pohybu 3D Tracking AF, detekce tváří v záběru, ostření po snímku i souvislé a ve spojení s dotykovým panelem také autofokus dotekem na vybraný bod či objekt. Samozřejmě je ale také možné ostření ruční.  

 

Olympus PEN Mini E-PM2 - displej

 

Dotykový displej s velmi rychlou odezvou je typu TFT LCD, má délku úhlopříčky 3 palce a rozlišení 460 tisíc obrazových bodů. Jak uvádíme hned v úvodu, na rozdíl od většího modelu E-PL5 není obrazovka výklopná, nýbrž je do zadní stěny napevno zabudovaná.

 

Olympus PEN Mini E-PM2 s kitovým zoomem

 

Olympus PEN Mini E-PM2 v červené verzi se stříbřitým kitovým zoomem M.Zuiko Digital 14–42 mm 1:3,5–5,6, jehož rozsah po přepočtu na 35mm formát odpovídá 28–84 mm.

 

Měření světla může být vícebodové, středově vyvážené a bodové. Nastavení expozice lze kompenzovat v rozsahu ± 3 EV, využít je možno funkci automatické expoziční řady AE Bracketing, nebo HDR Bracketing pro zachycení jedné scény v 5 různých expozicích, anebo Live Bulb/Live Time, což je jedinečná funkce zobrazující postupné prokreslování expozice záběru při dlouhých expozičních časech. Ekvivalent citlivosti ISO má rozsah 100, 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400 a 12 800 s možným rozšířením až na 25 600. Pro vyvážení bílé je připraveno 8 režimů, vyvážení je možno provést ručně a nechybí ani funkce WB Bracketing.

 

Olympus PEN Mini E-PM2 s tenkým 17mm objektivem

 

Olympus PEN Mini E-PM2 s tenkým objektivem M.Zuiko Digital 17 mm 1:2,8 (ohnisková vzdálenost přepočtená na 35mm kinofilm odpovídá 34 mm).  

 

Fotoaparát nemá zabudovaný elektronický blesk, avšak má přípojný systém, který je možno použít buď pro externí blesk, nebo externí hledáček. Externí hledáček si může uživatel dokoupit, kompaktní externí blesk je součástí prodejního balení, konkrétně FL-LM1. Tento blesk má maximální dosah 7 m a nabízí základní v ýběr funkcí a režimů včetně funkcí Fill-in, Slow Sync a možnosti upravit zábleskovou expozici ve třech úrovních.

 

Olympus PEN Mini E-PM2 shora

 

Pro snímání lze využít plně automatický režim, vybírat z nabídky scénických programů, použít flexibilní program, program s prioritou clonového čísla, program s prioritou času expozice (1/4000–60 s) a režim s ručním nastavením všech parametrů expozice. Nechybí ani možnost uložit do paměti uživatelské nastavení, rychlé souvislé snímání rychlostí až 8 obr./s a k dispozici je také 12 kreativních digitálních filtrů, mezi kterými je třeba nový filtr Vodové barvy, který lze kombinovat s několika „uměleckými efekty“. Pro video jsou připraveny prolínací efekty – režim umožňující plynulý přechod z jednoho videozáběru do druhého. K dispozici je i Bracketing uměleckých filtrů pro zachycení jedné scény s uplatněním několika, nebo i všech uměleckých filtrů najednou.

 

Olympus PEN Mini E-PM2 - lifestyle

 

Zdrojem energie je dobíjecí Li-ion baterie BLS-5, umožňující na jedno nabití pořídit až 360 snímků (podle norem CIPA). Pro připojení je fotoaparát vybaven rozhraním USB 2.0 a Mini HDMI typu C. Fotoaparát je kompatibilní s 26 objektivy mikro 4/3 systému a díky adaptérům také s 27 objektivy 4/3 systému a s dalšími podle výběru uživatele. Je kompatibilní i s krytkou-objektivem 15 mm 1:8,0 nepřesahující svými rozměry běžnou krytku těla fotoaparátu.

 

_______________________________________________________________________________________ 

Megapixel - logoChcete znát názor prodejce, zhlédnout krátkou videoprezentaci prodejního balení, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky ze systémového stylového kompaktního fotoaparátu Olympus Pen Mini E-PM2?

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: