Panasonic Lumix G100 vlogující fotoaparát - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Panasonic Lumix G100 vlogující fotoaparát

24. června 2020, 21.23 | Nejnovější model Panasonic, Lumix G100 je zaměřen na kreativce a vlogery. Jedná se o lehký, malý a vysoce vybavený fotoaparát, který se může pochlubit pokročilým systémem záznamu zvuku, díky kterému je vlogování vysoce kvalitní, snadnější a pohodlnější než kdykoli předtím.


Statistiky jsou přesvědčivé: YouTube má více než miliardu uživatelů, každý den se sleduje více než 500 milionů hodin videa a každou minutu se nahraje více než 72 hodin videoobsahu a podle průzkumu společnosti Panasonic chce více než 60 % fotografů dělat více videí.

 

Lumix G100 má Micro Four Thirds 20,3 megapixelový senzor s nejvyšší ISO 25 600 a je vybaven optickým/elektronickým hybridním stabilizátorem obrazu, který pomáhá zajistit plynulé, ruční pořizování záběrů při chůzi, navíc je zde inovace ve zvukovém oddělení pro lepší kvalitu zvuku a to integrovaný mikrofon. Lumix G100 je první fotoaparát na světě vybavený zvukovým systémem OZO Audio by Nokia. Využívá tři interní mikrofony, které jsou propojeny s funkcí rozpoznávání tváře ve fotoaparátu tak, aby upravily rozsah záznamu a směr podle pohybu a polohy reproduktoru. Pokud někdo vypráví o tom, co se děje před kamerou, automaticky se přepne do nejlepšího zvukového režimu pro danou situaci.

 

G100 je bohatá i na další funkce, díky nimž je vlogování snadnější. Režim Selfie se spustí automaticky, když se otočný monitor otočí směrem dopředu, AF a AE detekuje obličej a automaticky se zvětší hloubka ostrosti. Při používání se zobrazuje červený rámeček, který označuje nahrávání, a je zde barevný rámeček, který pomáhá při fotografování v různých poměrech stran pro různé platformy sociálních médií - je detekováno i fotografování ve vertikálním formátu.

 

Video nebo focení 4K a Full HD je k dispozici v různých režimech snímání. Full HD umožňuje nový režim S&Q (Slow / quick motion). Zpomalený pohyb v plném HD je možný při 4x a 2x a rychlý pohyb je možný při 2x / 4x / 8x při rychlém pohybu 3fps.

 

Lumix G100 bude k dispozici od konce července s orientační cenou 17.000,- Kč pouze za tělo.

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: