Profesionální kvalita do kapsy: Cyber-shot™ RX100 III se širokoúhlým objektivem s vyšší světelností a zabudovaným hledáčkem – ještě více výkonu v kompaktním těle - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Profesionální kvalita do kapsy: Cyber-shot™ RX100 III se širokoúhlým objektivem s vyšší světelností a zabudovaným hledáčkem – ještě více výkonu v kompaktním těle

Cyber-shot™ RX100 III

19. května 2014, 09.07 | • Širokoúhlý objektiv ZEISS® Vario-Sonnar T* 24-70mm F1.8-2.8 s vysokou světelností
• Jasný vysunovací hledáček OLED Tru-Finder™ s povrchovou úpravou ZEISS® T*
• Snímač 1.0-type Exmor R™ CMOS speciální konstrukce zajišťující větší světelný zisk, rozlišení 20,1 efektivních megapixelů a výkonný obrazový procesor BIONZ X
• Záznam videa ve Full HD kvalitě a bitrate 50 Mbps s podporou XAVC S
• LCD displej lze natočit pro snadné fotografování vlastního obličeje (selfies)
• Výstup pro fotografie ve 4K rozlišení
• Vylepšený systém manuálního ovládání a nové tlačítko pro možnost přiřazení uživatelských funkcí

Tento přírůstek do oblíbené „rodiny" Cyber-shotTM RX100 ocení zejména fotografové, kteří mají rádi vysoký výkon v kombinaci s vysokou přenosností.

 

Odolné hliníkové tělo, ideální na cesty, společně s elegantními liniemi činí z fotoaparátu Cyber-shotTM RX100 III důstojného nástupce předchozí generace. Vylepšený objektiv a rychlý obrazový procesor doplňuje zasunovací hledáček OLED Tru-FinderTM s povrchovou úpravou ZEISS® T*, rozšířené funkce pro práci s videem a LCD displej, který lze otočit až o 180 stupňů - a to vše ve stylovém kompaktním fotoaparátu, který se skutečně vejde do kapsy.

 

Objektiv ZEISS® Vario-Sonnar T* 24-70mm F1.8-2.8 nabízí ještě širší úhel a vyšší světelnost, zachytí rozlehlou krajinu i portrét. Díky nízkému clonovému číslu F2.8 na teleskopickém konci spektra jsou lidé snímáni vždy ostře na efektním bokeh pozadí. Vysoká světelnost objektivu také umožňuje kratší časy, což se hodí při fotografování rychle se pohybujících objektů. Filtr 3-stop (1/8) Neutral Density nabízí nekonečné kreativní možnosti při fotografování sluncem zalitých exteriérů nebo rozostřené proudící vody.

 

Dalším očekávaným vylepšením modelu Cyber-shotTM RX100 III je vysoce kontrastní vysunovací hledáček OLED Tru-FinderTM s jasným a detailně vykresleným obrazem. Optické části hledáčku mají povrchovou úpravu ZEISS® T*, která má výrazný antireflexní účinek a nabízí výjimečně jasný obraz až do okrajů zobrazované plochy. Praktický senzor rozpozná navíc blízkost oka a automaticky přepíná mezi režimem hledáčku a displeje.

 

Od detailních fotografií po Full HD videa

Díky podsvícenému obrazovému snímači 1.0-type Exmor R CMOS s rozlišením 20,1 efektivních megapixelů je obraz vždy naprosto jasný. Tento snímač, který je o mnoho větší než u běžných kompaktních fotoaparátů, je klíčem k fotografiím a videím s možností efektně rozostřeného pozadí.

 

Snímač s vysokou citlivostí na světlo a nízkou hladinou šumu doplňuje poslední generace obrazového procesoru BIONZ X, který je třikrát rychlejší než jeho předchůdce. Tento procesor je nabitý výkonnou reprodukční technologií pro přirozené zobrazení jemné struktury, technologií potlačující refrakci pro vyšší kvalitu snímku při vysokém clonovém čísle a cílenou redukci šumu, která udržuje jas i v hůře nasvícených částech fotografií pořízených v interiéru nebo za nočního osvětlení.

 

Rychlý procesor BIONZ X je také „motorem" nových zajímavých funkcí pro práci s videem. Poprvé se v modelové řadě kompaktních fotoaparátů Cyber-shotTM u modelu RX100 III objevuje podpora formátu XAVC S. Tento formát vychází z profesionálního standardu XAVC, a tím pádem nabízí záznam Full HD videa v kvalitě až 50 Mbps s minimálním umělým prvkem a šumem, a to i při záznamu scén s více objekty a živým děním. Chcete zachytit všechny detaily rychlého pohybu při sportu? Video v HD kvalitě lze nahrávat v režimu XAVC S rychlostí až 100 snímků za vteřinu a přehrávat lze v příslušné aplikaci, jako je například Sony PlayMemories Home.

 

Video natočené „z ruky" bude ještě kvalitnější díky režimu Intelligent Active Mode, který redukuje otřesy. Technologie, která analyzuje každý rámeček videa, je u řady RX100 poprvé zkombinována s pětinovou stabilizací obrazu, takže i videa natáčená za chůze jsou mimořádně stabilní.

 

Tento model disponuje i novým výstupem pro fotografie ve 4K kvalitě, a umožňuje tak jejich prohlížení na televizorech s podporou tohoto rozlišení. Fotografie ve vysokém rozlišení lze přenášet přes HDMI výstup nebo Wi-Fi, a podpora pro Triluminos Colour® zajišťuje sytost a plnost barev nebo vykreslenost všech detailů na kompatibilních modelech televizorů Sony BRAVIA.

 

I přes své miniaturní rozměry je tento fotoaparát vybaven několika funkcemi, které jsou známé z profesionálních videokamer Sony. Čistý HDMI výstup umožňuje ukládání záznamu ve Full HD rozlišení na externím záznamovém zařízení. Vzor „zebry" na displeji a v hledáčku přehledně identifikuje přepálené části snímku a duální záznam videa simultánně ukládá malé soubory ve formátu MP4 i soubory ve vyšší AVCHD/XAVC S kvalitě.

 

Ti, kdo propadli módě tzv. selfies, určitě ocení kloubový otočný displej 3.0-type Xtra Fine LCD. Díky jeho rozsahu až 180 stupňů se můžete snadno sami vyfotografovat, a to i z výrazného nadhledu nebo podhledu.

 

Díky integrované technologii NFC a Wi-Fi můžete své zážitky sdílet s jinými snadno a rychle. Nadšencům do fotografování se bezpochyby bude líbit režim manuálního ovládání s mnoha funkcemi k docílení ideálního snímku. Novému tlačítku lze přiřadit různé uživatelské funkce, stejně tak jako ovládacímu kolečku, abyste si ovládání co nejvíce přizpůsobili. Ovládací kolečko a tlačítko tak získají různé funkce pro bezproblémové změny mezi nejčastěji používanými profily nastavení.

 


100 snímků za vteřinu pro modely v systému PAL a 120 snímků za vteřinu pro modely v systému NTSC. Režimy Intelligent Active Mode a Active Mode nelze používat současně se záznamem rychlostí 100 snímků za vteřinu.

Funkce Dual Video Recording není dostupná při aktivním režimu Intelligent Active Mode nebo při zvoleném nastavení XAVC S 120p/60p/50p či AVCHD 60p/50p.

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: