Rollei PowerFlex 360 Full HD - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Rollei PowerFlex 360 Full HD

29. října 2012, 12.07 | Jednou z novinek na výstavě Photokina byl i tento univerzálně použitelný kompaktní fotoaparát vybavený 36násobným optickým zoomem, jehož rozsah po přepočtu na 35mm formát činí 22,5–810 mm. Fotoaparát s výrazným madlem pro pevné uchopení do pravé ruky má 18Mpx senzor, 3“ výklopný displej, digitální hledáček a nabízí celou řadu režimů a funkcí včetně programu pro tvorbu panorám a pro HDR zobrazování.

 

Rollei PowerFlex 360 Full HD je vybaven obrazovým snímačem s rozlišením 18 milionů efektivních pixelů. Výrobce neuvádí jeho typ ani velikost, pouze, že výrobcem je Sony. Podle určitých technických parametrů a dalších znaků lze usoudit, že se c největší pravděpodobností jedná o čip typu CMOS velikosti 1/2,3 palce (7,75 mm). Největší snímek má rozlišení 4896 × 3672 pixelů. Snímky jsou formátu JPEG (EXIF 2.3), video je MOV (kodek H.264, audio AAC, stereo), zvuk WAV.

 

Rollei PowerFlex 360 Full HD - en face

 

Maximální rozlišení videozáznamu je Full HD/1920 × 1080 px s možností použít snímkovou frekvenci 60, nebo 30 obr./s. Nastavit je možno také 1280 × 720 px á 60/30 obr./s, VGA á 30 obr./s a QVGA á 120 obr./s. Videozáznam může mít délku až 29 minut. Zabudovaný mikrofon je stereo, reproduktor mono. Přístroj má vnitřní paměť s kapacitou 1 GB a slot na paměťové karty SD, SDHC a SDXC.

 

Rollei PowerFlex 360 Full HD - výklopný displej

 

Barevný monitor je umístěn na výklopném panelu pro pružnější a pohodlnější použití přístroje při snímání z nadhledu, anebo naopak ze „žabí perspektivy“. Displej je typu TFT LCD, má délku úhlopříčky 3 palce (7,62 cm) a rozlišení 920 tisíc obrazových bodů.

 

Rollei PowerFlex 360 Full HD - zadní stěna: hledáček, displej, ovladače

 

Elektronický hledáček má LCD panýlek s rozlišením 201 kpx. Očnice okuláru vystupuje z obrysu zadní stěny s displejem asi o 18 mm, nechybí možnost dioptrické korekce, a to v rozsahu od -3 do +1 dioptrie.

 

Rollei PowerFlex 360 Full HD

 

Objektiv je 36násobný optický zoom 4–144 mm 1:3,4–5,7 a jeho rozsah ohniskové vzdálenosti po přepočtu na 35mm formát odpovídá 22,5~810 mm. Základní rozsah zaostřovacích vzdáleností je v širokoúhlém režimu od 50 cm do nekonečna, při použití režimu telezoom od 220 cm do nekonečna, v režimu makro je při použití krátkého ohniska rozsah dokonce od 10 cm po nekonečno a v režimu supermakro je nejkratší zaostřovací vzdálenost 1 cm. Používáte-li digitální zoom, je k dispozici, a to s pětinásobným rozsahem. 

 

Rollei PowerFlex 360 Full HD - z pravého boku

 

Fotoaparát je celkově řešen s důrazem na snadné a příjemné použití. Jeho ergonomický tvar jsme už zmínili, stejně tak výklopný displej a digitální hledáček. Samozřejmostí jsou systémy optické a "elektronické" stabilizace obrazu pro fotografie a video. Co se týče citlivosti ISO, nastavit lze hodnoty 160, 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400 a 12 800, anebo svěřit nastavení automatice. A obdobně široké možnosti jsou u funkce pro vyvážení bílé barvy, respektive celkového barevného podání. 

 

Rollei PowerFlex 360 Full HD - 3/4 pohled z lehkého nadhledu

 

Zmínit lze i provedení a rozmístění ovladačů. Otočný volič režimů expozice je situován „klasicky“ vpravo nahoru, aby byl snadno dosažitelný prsty pravé ruky a aby bylo možno pohotově kontrolovat jeho nastavení. Na zadní stěně je hned nahoře otočné kolečko umožňující provádět snadno a rychle výběry funkcí a volby hodnot, vedle něj je vyhrazené tlačítko pro zahájení a ukončení videozáznamu a níže, vedle displeje najdeme už jen několik standarních tlačítek včetně multifunkčního voliče. A nalevo od okuláru hledáčku je přepínač mezi zobrazením v hledáčku a na displeji.

 

Rollei PowerFlex 360 Full HD - zezadu a shora

 

Otočný volič režimů obsahuje samočinný režim řízený umělou inteligencí, zajímavou nabídku 33 scénických programů, pružný automatický programový režim, programy s prioritou času nebo clony i režim s ručním nastavením všech parametrů expozice, ale také zde jsou pozice pro volby způsobů snímání. Mezi tvůrčími režimy je i program pro snímání širokých (nebo vysokých) panoramatických obrázků a program HDR pro zobrazování s využitím vysokého dynamického rozsahu.

 

Fotoaparát disponuje konektory mini USB 8 pin/USB 2.0 High Speed a výstupy mini HDMI a  AV (PAL/NTSC). Systém fotoaparátu je kompatibilní s operačními systémy Windows XP, Vista a Win 7 a Mac OS 10.3.9 a vyšším. Jako zdroj energie využívá blíže nespecifikovanou dobíjecí Li-ion baterii. Přístroj má rozměry 111 × 126,5 × 88 mm a bez baterie a karty váží cca 530 g.

 

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: