Samsung DV300F s dvojicí displejů a modulem Wi-Fi - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Samsung DV300F s dvojicí displejů a modulem Wi-Fi

3. ledna 2012, 17.00 | Společnost Samsung Electronics představila svoji první letošní novinku v oblasti fotoaparátů. Jedná se o malý, lehký kompakt se dvěma displeji, velkým na zadní stěně a malým vepředu, napravo od objektivu. Označení DV značí DualView. A jako první kompakt typu DualView je vybaven modulem Wi-Fi pro bezdrátové přenosy dat.

Samsung DV300F je také první nový model fotoaparátu, představený těsně před letošním veletrhem CES. Kompakt s přibližnými rozměry 9,5 × 5,7 × 1,8 cm a hmotností 103 g (bez baterie a paměťové karty) je vybaven obrazovým snímačem CCD s úhlopříčkou 1/2,3 palce (cca 7,76 mm) s rozlišením cca 16 milionů efektivních pixelů. Snímky jsou formátu JPEG, případně MPO (3D).

 

 

Objektiv Samsung je pětinásobný optický zoom 4,5~22,5 mm 1:2,5–6,3. Po přepočtu na 35mm formát odpovídá rozsahu 25–125 mm a je vybaven systémem optické stabilizace obrazu. Uživatelé, kteří využívají digitální zoom, mají tuto funkci k dispozici v režimu statického obrazu v rozsahu 1~5×.

 

 

Oba displeje jsou typu TFT LCD. Zadní má délku úhlopříčky 3 palce (7,62 cm) a rozlišení 460 tisíc obrazových bodů, přední má úhlopříčku 1,5 palce (3,8 cm) a rozlišení 61 kpx.

 

 

Přístroj využívá technologii Samsung 2View s pokročilým duálním snímáním. Ta umožňuje využít přední displej pro pořizování autoportrétů a také zvláště mezi mládeží oblíbených dvojportrétů či trojic a malých skupinek lidí na večírcích a školních akcích, kdy mohou s výhodou využít nejen přední LCD, ale také široký úhel záběru u zabudovaného objektivu. V těchto případech uživatelé snímají s přístrojem v napřažené ruce a díky přednímu displeji mohou přesně komponovat a vymezit záběr vůči rámu obrazu. Další výhodou je Dětský režim, kterým je možno upoutat pozornost fotografovaných malých dětí: funkce promítá na předním displeji veselé animace.

 

 

Systém automatického zaostřování TTL nabízí ostření ve středové oblasti záběru a vícebodové a funkce sledování objektů a detekce obličejů. V makrorežimu je minimální zaostřovací vzdálenost 5 cm, pokud je objektiv v základní, širokoúhlé poloze.

 

Pro ovládání expozice slouží automatický program. U měření expozice může uživatel vybírat ze tří režimů, multisegmentové, bodové, středově vyvážené, a má k dispozici funkci automatické expozice s detekcí obličejů. Ekvivalent citlivosti ISO má automatické nastavení a možnost ručně nastavit hodnoty 80, 100, 200, 400, 800, 1 600 a 3 200. Zabudovaný elektronický blesk disponuje těmito režimy: automatika, automatika s redukcí červených očí, trvale zapnutý, pomalá synchronizace, vypnutý, korekce červených očí. Maximální dosah záblesku je u širokoúhlého objektivu přibližně 4 m.

 

 

Fotoaparát patří do kategorie snadno a pohodlně použitelných automatů. Statické snímky je možno pořizovat pomocí samočinného programu Smart Auto, neboli inteligentního automatického režimu. Tento systém má na výběr z těchto scénických programů: Portrét, Noční portrét, Noc, Portrét v protisvětle, Protisvětlo, Krajina, Bílá, Makro, Makro text, Tripod, Akce, Makro barva, Přirozená zeleň, Modrá obloha, Západ slunce.

 

Uživatel může také sám vybírat scénické režimy, a to Beauty Shot, Frame Guide, Noc, Portrét, Děti, Krajina, Zblízka/Makro, Text, Západ slunce, Svítání, Protisvětlo, Ohňostroj, Pláž/sníh. K dispozici je také pružný programový automatický režim, program Živá panorama, program Autoportrét a funkce jako Obraz v obraze, Kouzelný rámeček, Legrační tvář, Krásný snímek (vylepšený), Inteligentní portrét, Noc, Pohyblivý snímek, Split Shot a Jump Shot 2.0, Dětský režim, Záběr zblízka, Umělecké štětce, Tapeta a 3D foto – snímek s prostorovým efektem.

 

 

Funkce Obraz v obraze (Picture in picture) slouží pro vytvoření koláže ze dvou fotografií. Možné je i zkombinovat statický obrázek s videoklipem (Video in picture) a obratem tento výtvor nahrát na webové stránky, třeba na YouTube. Funkce Kouzelný rámeček, Magic Frame, zase nabízí 12 šablon zábavného pozadí a možnost vytvářet plakáty. Přístroj má také další nové funkce „Photo Shot“, kupříkladu pomocí Split Shot lze spojit až tři různé obrázky, možné je i dokonce importovat obrázky z jiného přístroje. A funkce Legrační tvář, Funny Face, umožňuje přidávat legrační výrazy obličeje, komické nosy a jiné „šílenosti“.

 

Funkci Umělecké štětce, Artistic Brush, je možno použít k zachycení portrétu, krajiny (anebo k pořízení videoklipu) s tím, že výsledkem jsou malované obrazy. A s využitím funkce Motion Photo lze vytvořit poutavý dramatický efekt a „zastavit čas“: vybraný objekt v pohybu je zachycen při své činnosti, ať už to jsou skoky, jízda na kole či lyžích, tak, že všichni ostatní kolem vypadají jako sochy.

 

A Inteligentní filtr nabízí řadu zábavních obrazových úprav – efektů: Miniatura, Vinětace, Polotóny, Tečky, Skica, Rybí oko, Klasické foto, Retro plus čtyři tzv. Palety efektů. Fotografovat je možno po jednotlivých snímcích, souvisle a k dispozici je i funkce automatické řady snímků AEB – autobracketing a Motion Capture.

 

 

Přístroj samozřejmě umožňuje také natáčet ozvučené videoklipy. Nabízen je normální videozáznam a také Inteligentní videozáznam (Smart Movie) a funkce Obraz v obraze. Formát videa je MP4 (H.264, zvuk AAC, mono) s tím, že maximální doba nahrávání je 20 minut. Video má rozlišení 1 280 × 720 px nebo 640 × 480 px a obnovovací frekvence je 30, nebo 15 obr./s.

 

Samsung DV300F je první model řady 2View, který je vybaven Wi-Fi připojením, které uživatelům umožňuje fotografie a vidoklipy ihned po pořízení sdílet s přáteli nebo s rodinou prostřednictvím aplikací jako Facebook, Picasa, Flickr nebo YouTube, anebo je možné se bezdrátově připojit ke svému domácímu počítači a soubory okamžitě stáhnout. Také je možné využít on-line služeb Samsung AllShare Play a Microsoft SkyDrive, připravených pro bezpečné uložení a sdílení fotografií.

 

Pořízená data se ukládají na miniaturní paměťové karty Micro SD/Micro SDHC, primárně určené pro chytré mobilní telefony. Fotoaparát má digitální výstupní konektor Micro-USB 2.0 a AV výstup (PAL/NTSC). Jako zdroj energie slouží dobíjecí lithiová baterie BP88 s kapacitou 880 mAh. Součástí dodávky je softwarová aplikace Intelli-studio.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: