Sony Cyber-shot HX300, WX300 a TX30 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Sony Cyber-shot HX300, WX300 a TX30

5. března 2013, 10.02 | Od března jsou v prodeji tři nové kompaktní digitální fotoaparáty Sony. HX300 je výkonný fotoaparát s 50× optickým zoomem a s tvary i koncepcí ovládání řešenými podle zrcadlovek, má účinnější stabilizaci obrazu a rychlý autofokus. WX300 je stylový ultrakompakt s Wi-Fi, nejmenší a nejlehčí model s 20× optickým zoomem na světě. A TX30 je nejtenčí digitální kompakt vodotěsný do hloubky 10 m s odolností proti nárazům a mrazu.

 

I když jsou nové kompakty Sony Cyber-shot v mnohém velmi odlišné, některé prvky a technologie mají přeci jen společné. Mají procesor Bionz, inovativní systém automatického zaostřování, který je oproti předešlému rychlejší, vylepšený elektronický blesk Advanced Flash, inovovaný systém optické stabilizace obrazu Optical SteadyShot, umožňují pořizovat Full HD video 1920 × 1080/50i (HX300 tedy 50p) a všechny tři také podporují zobrazovací technologii Triluminos Colour LED použitou u obrazovek televizorů Sony Bravia.

 

Sony Cyber-shot HX300

 

Sony Cyber-shot DSC-HX300

 

je vybaven obrazovým senzorem typu BSI-CMOS Exmor R s rozlišením 20,4 milionu efektivních pixelů. Objektiv je 50násobný optický zoom Carl Zeiss Vario-Sonnar T* 4,3–215 mm 1:2,8–6,3 a využívá optické členy ze skel typu Super ED a ED pro minimalizaci barevné vady a docílení ostrého obrazu s vysokým kontrastem. Po přepočtu na 35mm formát odpovídá extrémnímu rozsahu 24–1200 mm. Přístroj navíc disponuje funkcí Clear Image Zoom s dalším až stonásobným „přiblížením“, přičemž tento „digitální zoom“ je šetrný k obrazové kvalitě. Konstrukce objektivu obsahuje inovovaný systém optické stabilizace obrazu Optical SteadyShot, využívající plovoucí druhou skupinu optických prvků. Displej typu TFT LCD XtraFine má délku úhlopříčky 3 palce a rozlišení 921 kpx.

 

Sony Cyber-shot WX300

 

Sony Cyber-shot DSC-WX300

 

používá obrazový senzor typu BSI-CMOS Exmor R formátu 1/2,3 palce s rozměry 6,17 × 4,55 mm a rozlišením 18,2 milionu efektivních pixelů. Objektiv je 20násobný optický zoom Sony G 4,3–86 mm 1:3,5–6,5. Po přepočtu na 35mm formát odpovídá rozsahu 25–500 mm. Také tento přístroj disponuje funkcí Clear Image Zoom, která umožňuje další, až 40násobné „přiblížení“ šetrné ke kvalitě digitálního obrazu. Jak jsme uvedli v úvodu, také tento kompakt má systém optické stabilizace obrazu Optical SteadyShot. Displej typu TFT LCD ClearPhoto má délku úhlopříčky 3 palce a rozlišení 460 kpx. Kromě standardního rozhraní USB 2.0 má navíc zabudovanou Wi-Fi jednotku.

 

Sony Cyber-shot TX30

 

Sony Cyber-shot DSC-TX30

 

má také obrazový senzor typu BSI-CMOS Exmor R formátu 1/2,3 palce s rozměry 6,17 × 4,55 mm a rozlišením 18,2 milionu efektivních pixelů. Kompaktní objektiv s lomenou drahou paprsků je 5násobný optický zoom Carl Zeiss Vario-Tessar 4,7–23,5 mm 1:3,5–4,8. Po přepočtu na 35mm formát odpovídá rozsahu 26–130 mm. I tento ultrakompakt nabízí funkci Clear Image Zoom a ta umožňuje další, až 10násobné „přiblížení“ šetrné ke kvalitě digitálního obrazu. Nechybí systém optické stabilizace obrazu Optical SteadyShot.


Displej typu OLED má délku úhlopříčky 3,3 palce a rozlišení 1,229 Mpx. Je řešen jako prachotěsný a vodotěsný, a to až do hloubky 10 m, a velmi odolný, ideální pro nejrůznější adrenalinové a sportovní aktivity, stejně jako na prázdniny u moře nebo na lodi. Nabízí funkci „Lupa Plus“ pro maximální přiblížení ke snímanému objektu a pořizování působivých detailů, snímání hmyzu na květu nebo drobného tisku na jídelním lístku kdesi v exotickém zámoří. Kromě elektronického blesku má i výkonné LED osvětlení, použitelné třeba při natáčení podmořského života.

 

Podrobné informace o nových kompaktech Cyber-shot hledejte přímo na webu SONY.

 

_______________________________________________________________________________________ 

Megapixel - logoZjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálních fotoaparátů Sony Cyber-shot DSC-HX300, DSC-WX300 a DSC-TX30.

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: