Sony - nová vlogovací kamera ZV-1 a FDR-AX43 Compact 4K Handycam® - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Sony - nová vlogovací kamera ZV-1 a FDR-AX43 Compact 4K Handycam®

5. června 2020, 18.12 | Vlogovací kamera ZV-1 představuje nově vyvinutý koncept specificky zaměřený na potřeby tvůrců videoobsahu. AX43 je nová kompaktní kamera 4K Handycam s pokročilými technologiemi stabilizace obrazu.

 

 

Vlogovací kamera ZV-1

Společnost Sony dnes představila novou kapesní vlogovací kameru ZV-1 (dále jen ZV-1) - lehké kompaktní řešení typu „vše v jednom". ZV-1 byla navržena přímo pro tvůrce obsahu a vlogery, kombinuje snadno použitelné funkce s nekompromisní kvalitou zobrazovacích technologií, což z ní činí dokonalý nástroj pro každého tvůrce obsahu, ať už je úroveň jeho dovedností jakákoli.

 

„Nová ZV-1 společnosti Sony byla vytvořena tak, aby naplnila potřeby a požadavky dnešních tvůrců videí," řekl Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu divize Digital Imaging společnosti Sony Europe. „Tato kamera byla vytvořena na základě přímé zpětné vazby členů naší komunity, kteří nechtějí dělat kompromis v podobě hybridních produktů.  Proto jsme tento nový model navrhli pro všechny, jejichž hlavní prioritou je vytváření obsahu. Model se vyznačuje inovativním designem a představuje mnoho nových technologií, nastavení a režimů, které tvůrcům umožňují vytvářet obsah jako nikdy předtím. Cílem ZV-1 je, aby snímaný objekt vyniknul v jakémkoli prostředí. Jednotlivé funkce jsou optimalizovány pro všechny typy každodenního vlogování."

 

ZV-1 je vybavena skládaným obrazovým senzorem Exmor RS® CMOS s 1,0 snímačem obrazu s čipem DRAM a světelným objektivem 24-70 mm F1,8-2,8 ZEISS® Vario-Sonnar T*, který vytváří krásně rozostřené pozadí (bokeh). Díky tomu snímaný objekt proti pozadí nádherně vynikne. Kamera uzamkne zaostření na objekt a sleduje jej s vysokou přesností a rychlostí díky špičkovému systému automatického zaostřování Sony. ZV-1 je dále vybavena nejnovějším obrazovým procesorem BIONZ X TM s front-end LSI, který zajistí vynikající kvalitu obrazu s vysokým rozlišením a nízkou úrovní šumu. Tuto výjimečnou zobrazovací technologii kombinuje s vysoce kvalitními a všestrannými možnostmi záznamu zvuku. ZV-1 je první kompaktní kamera od Sony s dotykovým LCD displejem, který nabízí možnost vyklopení do strany. To usnadňuje snímání v režimu selfie a umožňuje připojení externího zvukového příslušenství. ZV-1 nabízí pokročilé funkce pro video, včetně záznamu filmu 4K a stabilizace obrazu v těle, které uspokojí všechny potřeby tvůrců videí.

 

Uspokojí potřeby dnešních tvůrců obsahu

 

Rychlé přepínání mezi dvěma režimy rozostření pozadí

ZV-1 nabízí jednoduché řešení pro snadné přepínání mezi dvěma úrovněmi rozostření pozadí (bokeh) během záznamu. Pomocí nové funkce přepínače Bokehu rychle nastavíte optickou clonu tak, aby bylo pozadí buď více, nebo méně rozostřené, aniž by došlo k rozostření snímaného objektu. Toto tlačítko Bokeh, které se nachází na horní straně kamery, je snadno přístupné. To usnadňuje samotné natáčení.

 

Zaostřete na objekt, který má být pro scénu klíčový

ZV-1 usnadňuje natáčení recenzí produktů a podobného video obsahu. Pryč jsou ty časy, kdy jste museli dát ruku za snímaný objekt, aby na něj kamera zaostřila, a to díky nové funkci Product Showcase , která umožňuje rychlé a plynulé přechody zaostření mezi obličejem natáčeného a objektem umístěným před objektivem.

 

Tato nová kompaktní kamera, která je založena na špičkové technologii vyvinuté pro fotoaparáty řady αTM (AlphaTM) a RX, disponuje automatickým zaostřováním (AF), které umožňuje uzamknout zaostření během natáčení videa i vysoce přesné a rychlé sledování objektů. Funkce Real-time Eye AF a Real-time Tracking pro video umožňují kameře ZV-1 udržet zaostření na oko / obličej snímaného objektu nebo plynule měnit zaostření mezi větším počtem objektů. Přitom lze v případě potřeby ovládat rychlost AF a citlivost sledování. Kamera díky tomu dokáže udržet zaostření na objekt nebo objekty také v rušném prostředí.

 

Vaše tvář bude mít prioritu

Extrémní změny osvětlení, jako když jdete za slunečného dne venku a najednou se přesunete z jasného místa do stínu, nepředstavují pro ZV-1 problém díky nové funkci Face Priority autoexposure (AE). Detekuje a upřednostňuje obličej snímaného a upraví expozici tak, aby byla tvář zobrazena s ideálním jasem v jakémkoli prostředí. Tato technologie AE také potlačuje náhlou změnu expozice, pokud se objekt rychle odvrátí od kamery, aby se vyloučily přepálené nebo extrémně tmavé záběry.

 

Přirozená barva

ZV-1 využívá pokročilé vědomosti o barvách, které zdokonaluje a optimalizuje pleťové tóny. ZV-1 vytváří hladkou a přirozenou pleť, zejména při snímání v režimu selfie, aby se zdůraznil obličej subjektu - a zároveň zachovává ostrost úst a očí ve videích a statických záběrech.

 

Křišťálově čistý zvuk

Vysoce kvalitní obsah vyžaduje čistou a špičkovou kvalitu zvuku a ZV-1 je dobře vybavena spolehlivými a univerzálními možnostmi pro jeho zachycení. Vestavěný mikrofon ZV-1 je vybaven nejnovějším 3-kapslovým mikrofonem Sony, který byl navržen pro zachycení dopředu směřujícího zvuku. Umožňuje jasné zachycení hlasu subjektu a zároveň minimalizuje šum na pozadí, zejména při práci v režimu selfie. Pro větší flexibilitu je ZV-1 také vybavena standardním 35mm mikrofonním jackem (3,5mm) a paticí Multi Interface ShoeTM, což usnadňuje připojení širokého spektra externích mikrofonů. ZV-1 je také dodávána s protivětrným krytem(deadcat), který lze připojit na patici MI, aby se minimalizovalo rušení větrem.

 

Design a funkce optimalizované pro vlogování

ZV-1 byla navržena pro tvůrce obsahu a vloggery. Tato kompaktní, lehká kamera (přibližně 294 g / 105,5 mm x 60,0 mm x 43,5 mm) je první kompaktní kamera Sony s otočným LCD displejem Vari-angle LCD Screen s vyklápěním do strany, který umožňuje tvůrcům zjednodušit nastavování s využitím MI patice pro volitelné externí mikrofony bez potřeby dalšího držáku se sáňkami pro upevnění příslušenství.

 

Ovládejte pohodlně ZV-1 jednou rukou díky pohodlnému ergonomickému gripu a velkému tlačítku „REC" pro nahrávání, které je umístěno v horní části kamery a umožňuje rychlý přístup k nahrávání videa, stejně jako červená dioda na přední straně kamery, které indikuje, zda kamera aktivně nahrává.

 

ZV-1 také přináší významné pokroky ve stabilizaci obrazu, zajišťuje stabilní obraz i při natáčení z ruky při chůzi. Při záznamu v HD (aktivní režim) se kombinují optické a elektronické způsoby stabilizace, které snižují roztřesení obrazu až 11krát ve srovnání se standardní stabilizací SteadyShotTM. Při natáčení 4K videa s optickou stabilizací Optical SteadyShot (aktivní režim) dochází ke zlepšení stabilizačního účinku až 8krát oproti standardní stabilizaci SteadyShot. ZV-1 je také kompatibilní s gripem GP-VPT2BT Shooting Grip s bezdrátovým dálkovým ovladačem a nabízí další stabilitu a pohodlí v kombinaci s připojením bez kabelu.

 

Prvotřídní AV funkce

Navzdory malým kompaktním rozměrům existuje velké množství možností pro vytváření filmů na profesionální úrovni, včetně:

-      Nahrávání filmu 4K s funkcí full pixel readout bez slučování pixelů do kodeku XAVC S TM s vysokou bitovou rychlostí.

-      Standardní 3,5mm mikrofonní vstup

-      Hybridní Log-Gamma (HDR) / S-Gamut3.Cine / S-Log3, S-Gamut3 / S-Log3

-      Intervalové snímání pro ohromující časosběrná videa

-      Super Slow-Motion záznam až do 1000 sn. / s 

-      Kompatibilita s ‘Movie Edit add-on' k mobilní aplikaci "Imaging EdgeTM" pro stabilizaci obrazu při úpravě Highlightů možnost editovat poměr stran 9:16 pro IG apod.

 

Živé vysílání se ZV-1

Přeměňte ZV-1 na webovou kameru připojením k PC přes USB. To umožní tvůrcům obsahu komunikovat se svými diváky v reálném čase a zároveň využívat pokročilé zobrazovací technologie a jedinečné funkce ZV-1. Tento nový počítačový software společnosti Sony bude k dispozici v červenci 2020.

 

Ceny a dostupnost

Vloggovací kamera ZV-1 bude v Evropě v prodeji od června 2020 za cenu zhruba 800 €.

Úplné informace o produktu ZV-1 naleznete na adrese: https://www.sony.cz/electronics/kompaktni-fotoaparaty-cyber-shot/zv-1

 

FDR-AX43

Sony dnes také představila novou 4K kameru s oceňovaným zabudovaným gimbalovým mechanismem, technologií Balanced Optical SteadyShot TM, která umožňuje zachycení plynulého, přirozeného a vysoce kvalitního videozáznamu. FDR-AX43 byla vyvinuta pro tvůrce obsahu a vloggery, kteří chtějí, aby jejich záběry prokázaly rafinovanou kvalitu, která obstojí ve zkoušce času.

 

FDR-AX43 je ideálním partnerem pro ty, kteří chtějí zachytit své cestovatelské nebo rodinné vzpomínky, ale je také neuvěřitelně účinným a všestranným nástrojem pro tvůrce obsahu a stane se součástí vybavení jejich domácího studia pro recenzování výrobků.

 

FDR-AX43 využívá některé z nejpokročilejších zobrazovacích technologií Sony, včetně:

 

-      Balanced Optical SteadyShot s jedinečným vestavěným gimbalem pro plynulé záběry při chůzi, běhu nebo při plném přiblížení

-      Širokoúhlý 26,8mm objektiv ZEISS® Vario-Sonnar T* se zoomem

-      20x optický zoom a Clear Image Zoom 30x pro 4K / 40x pro HD

-      Obrazový snímač Exmor RTM CMOS o velikosti 1 / 2,5 a obrazový procesor BIONZ XTM poskytující vynikající kvalitu obrazu, a to i za zhoršených světelných podmínek

-      Vysokorychlostní snímání (100Mbps pro XAVC STM 4K, 50Mbps pro XAVC S HD)

-      Fast Intelligent AF pro rychlé a přesné snímání objektů

-      Struktura mikrofonu se zaznamenáváním zvuku se třemi mikrofonními kapslemi pro pokročilou kvalitu zvuku

-      Výklopný panel pro nahrávání selfie

-      Dlouhá výdrž baterie (až 235 minut nepřetržitého záznamu s dodávanou baterií) a napájení z AC adaptéru

-      Nový Highlight Movie Maker, který umožňuje vytvářet krátká videa v rozlišení 4K nebo HD přímo na kameře, aniž by bylo třeba provádět následné úpravy. Sdílejte snadno pomocí smartphonu filmy MP4 na sociálních sítích.

 

Ceny a dostupnost

FDR-AX43 bude v Evropě v prodeji od června 2020 za cenu zhruba 700 €.

 

Úplné informace o produktu naleznete: https://www.sony.cz/electronics/vlog

 

Na těchto stránkách najdete řadu exkluzivních příběhů, videí a vzrušujícího nového obsahu pořízeného nejnovějšími fotoaparáty a dalšími produkty Sony: https://www.sony.co.uk/alphauniverse. Evropské fotografické centrum Sony je k dispozici ve 22 jazycích s podrobnostmi o novinkách, soutěžích a s aktuálním seznamem událostí společnosti Sony v každé zemi.

 

 

 

Zdroj: Sony

 

 

ZV-1

FDR-AX43

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: